Органна резиденція у Львові

Два десятки молодих музикантів упродовж тижня навчатимуться і презентуватимуть себе в нашому місті

До 26 липня в стінах Львівського органного залу триватиме унікальна для Львова зокрема й України в цілому подія. Майстер-класи, публічні перформанси, відкриті лекції та незабутні концерти поєднає в собі Львівська органна резиденція.
Проєкт здійснюють за підтримки Львівської міськради в межах програми «Львів 2020: Фокус на культуру». Він продовжує легендарну львівську традицію органного мистецтва і забезпечує підтримку та промоцію виконавців на органі, відкриває нові талановиті імена, налагоджує мистецький нетворкінг, творчі зв’язки.
У межах Резиденції майже два десятки активних учасників здобудуть унікальний комплексний досвід: від практичних занять на органі з провідними світовими педагогами до створення власного артистичного іміджу й самопрезентації. Окрім цього, всі охочі матимуть нагоду відвідати змістовні лекції про юридичні аспекти в житті музиканта, будову органа, особливості догляду цього інструмента тощо. Для проведення освітньої програми були запрошені відомі музиканти і культурні менеджери з України і світу: зокрема Улла Крігул, Галина Булибенко, Міхал Шостак, Шандор Шрайнер, команда Radio Skovoroda та інші. Координаторкою проєкту є Надія Величко, керівниками – Іван Остапович і Тарас Демко.

Варто зауважити, що впродовж семи днів гості Органного залу матимуть нагоду відвідати чотири яскраві концерти, заплановані в межах Резиденції. Учора одна з найвидатніших органісток Естонії Улла Крігул дивувала філігранним виконанням барокових творів та надзвичайно атмосферним звучанням сучасної музики. Артистка любить експериментувати і часто поєднує орган з електронікою. 
23 липня в Органному залі виступить головний органіст базиліки Пресвятої Богородиці Ліхенсько Міхал Шостак. На органі він може зіграти все – від Баха до Шопена, майстерно імпровізує і пише власні твори. Родзинкою стане авторська органна симфонія на українські теми.
Наступного дня тут відбудеться довгоочікувана прем’єра «Музика Скандинавії» від солістки Львівського органного залу Надії Величко. Неймовірне розмаїття, суворість та чистота природи немов знайшли віддзеркалення в музиці цього краю. В програмі твори всесвітньо відомого композитора Гріга, а також Сібеліуса, Стора та інших.
25 липня проєкт закриє гала-концерт Органної резиденції. Після тижня інтенсивних занять молоді органісти вийдуть на велику сцену й зіграють свій перший концерт із оркестром. Поряд з учасниками разом із Ukrainian Festival Orchestra під батутою Івана Остаповича виступить солітка Світлана Позднишева та один із коучів Резиденції Міхал Шостак.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2765 / 3.98MB / SQL:{query_count}