28 BookForum: «Гра в дорослішання»

Організатори книжкового фестивалю оголосили формат та куратора фокусної теми

Книжковий фестиваль 28 BookForum, який триватиме у Львові з 15 по 19 вересня, обрав фокусну тему «Гра в дорослішання: як ми зростаємо незалежними». Куратором фокусної теми стане Юрко Прохасько – український літературознавець-германіст, перекладач, публіцист, есеїст, психоаналітик. Перекладає з німецької та їдишу. Друкується в часописах «Критика», «Ї», Tygodnik Powszechny, Die Zeit, Kafka, La Repubblica, Falter.
Цього року Львівський міжнародний BookForum очікує гостей, які змінюють світ, з усієї України, а також із ЄС, США, Південної Америки та Африки. Організатори фестивалю готують понад 100 подій, панельних дискусій і традиційну «Ніч поезії та музики non-stop».
Дорослішання визначає вміння обходитися з невпевненістю, бути чесним зі собою і з тими, за кого відповідаєш. Це така колективна гра з чіткими правилами, які постійно оновлюються, і відповідальністю за це.
2021 року українці святкують 30-ти ліття Незалежності, 30-ти ліття вільного культурного та літературного ринку. Зміна поколінь, нові зовнішні та внутрішні межі, їхнє розширення та звуження, зміни, які формують людину та впливають на власний голос, відповідальність за свій вплив – ось неповний перелік питань, які порушить цього року 28 BookForum. Його учасники досліджуватимуть, коли насправді кожен із нас став дорослим і почав встановлювати власні правила.
«Найдоступніший привілей дорослості – це право голосу, який ми використовуємо для означення власних меж, керуємо містом, долучаючись до проєктів громадського бюджету, і визначаємо керівництво держави, – твердять організатори Форуму. – Один із найголовніших здобутків – вміння приймати себе, свою тілесність, не соромитися слабкостей і травм, вміти пристосуватися до нових норм та вивчати нові рівні спілкування, вибудовувати гнучкість і вміти на ходу приймати оновлені правила гри. Через прийняття себе, побудову власного наративу ми будуємо довкола себе систему зв’язків, за які несемо відповідальність, співтворюємо щоденну реальність і так проєктуємо майбутнє».
У межах 28 Львівського міжнародного BookForum хочуть створити безпечний простір для обговорення питань, чи можна вважати нашу державу «дорослою» після 30-ти річчя проголошення Незалежності. Чи піддається вона контролю громадян і громадянського суспільства, чи сама встановлює для них правила. Як змінилися ми всі за ці 30 років і як культура та література, звільнившись від тоталітарної цензури, впливає на формування сталого оновлення нашої держави як інституту і стає (чи не стає) її «дорослим» голосом.
Адже, як наголошує куратор фокусної теми Юрко Прохасько, під час дорослішання втрата ілюзій іде поряд із творенням утопій, а зміна поколінь набуває відчутності та сенсу. Переоцінки зазнають виміри «свого», «власного», «свого, рідного» і «своєрідного» – і «чужого», бажаного і небажаного, прийнятного і неприйнятного, припустимого і неприпустимого, сподіваного і несподіваного.
«Як Творіння було здійснене за шість днів, так і «Гру в дорослішання» метафорично можна подати в шести рубриках, у шести репліках. Ключовим поняттям, центральним атрибутом у кожній є категорія «свого». «Свій» – не обов’язково тотожний власному. Бо не все може бути і стати власністю. Але у «своєму» маніфестує себе потреба присвоєння, засвоєння, наближення. Облаштування свого неповторного життя, свого світу», – каже куратор фокусної теми фестивалю Юрко Прохасько. Докладну тематику панелей та концепцію куратора оприлюднять найближчим часом.
Торік через пандемію коронавірусу BookForum відбувся онлайн. Його події переглянули понад 285 тисяч осіб. Усі дискусії 2020 року доступні онлайн – на сайті.
Цього року BookForum уперше за всю історію відбудеться в гібридному форматі: онлайн та офлайн. Повну програму, теми дискусій, кураторів та зірок фестивалю оголосять додатково та розмістять на сайті bookforum.ua і в соцмережах.
Готуйтеся до інтелектуальних розмов і книжкових новинок!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7885 / 1.56MB / SQL:{query_count}