У Каннах досліджують Україну

На кіноринку Marchе du Film презентували Discover Ukraine та показали два вітчизняні фільми

На кіноринку Каннського кінофестивалю Marchе du Film відбулася презентація 2021 Incentives and Locations: Discover Ukraine, на якій представили конкурентні переваги та виробничі потужності української кіногалузі. А у програмах «Спеціальний показ» та «Тиждень кінокритики» пройшли прем’єрні покази фільмів, що цього року представляють Україну на 74-му кінофестивалі: документального фільму Сергія Лозниці «Бабин яр. Контекст» та історії про українську гімнастку Елі Граппа «Ольга».
Презентацію української кіногалузі «2021 Incentives and Locations: Discover Ukraine» відкрив художній керівник Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» і керівник команди Українського національного павільйону Андрій Халпахчі, який нагадав про сильні традиції українського кінематографа та досягнення України у сфері кіно за останній час. Продовжила захід Алла Преловська з «Української кіноасоціації» і розповіла іноземним гостям про можливості державної підтримки, систему кешрібейтів, що покликана сприяти залученню великих проєктів до України, та загальний потенціал кіновиробництва в Україні.

Продюсерам та режисерам з різних країн, фестивальним відбірникам та міжнародним консультантам, що підбирають для фільмів країни з найкращими умовами для зйомок, був представлений також новий ресурс Locations in Ukraine. Це зручний стандартизований онлайн-каталог з інформацією про локації для знімання, переваги та особливості зйомок в Україні. Портал містить нормативно-правові документи, важливі для міжнародної співпраці у сфері виробництва контенту, та матеріали про кіноінституції, фестивалі та головних учасників української кіноіндустрії.
На кінофестивалі у Каннах відбулися також світові прем’єри двох фільмів, що цього року представляють Україну. У головному фестивальному палаці у межах офіційної програми 74-го Каннського фестивалю у програмі «Спеціальних показів» презентували документальний фільм Сергія Лозниці «Бабин яр. Контекст». Фільм та його команду представив особисто генеральний директор Каннського міжнародного кінофестивалю Тьєррі Фремо. Кінострічка, створена у співпраці з Меморіальним центром Голокосту «Бабин Яр», демонструє відреставровані унікальні кадри з українських, російських і німецьких архівів: перші місяці війни, спалені села та військовополонених, вибухи на Хрещатику та покази свідків трагічних подій у Бабиному яру.
Фільм Елі Грапа «Ольга» про українську гімнастку, що має зробити складний життєвий вибір, доки в її країні відбувається Євромайдан, було показано у програмі «Тижня кінокритики». Створену у співвиробництві Швейцарії, Франції та України кінострічку зняли в Україні за участі кінокомпанії Pronto Film. На прем’єрі була присутня головна акторка фільму, – гімнастка з Луганську, вихованка Олімпійського коледжу ім. Івана Піддубного Анастасія Будяшкіна. Глядачі зустріли стрічку оваціями, а преса – позитивними рецензіями.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7984 / 1.55MB / SQL:{query_count}