Що поєднує Сару Бернар і Соломію Крушельницьку?

Art Salon Veles запрошує на виставковий проєкт «Арт-деко і сучасні тенденції»

В Art Salon Veles (вул. Фредра, 4-а) триває виставка «Арт-деко і сучасні тенденції», яку можна оглянути до кінця вересня. 
Стиль арт-деко – це найперше вишуканість, багатство, які прийшли на зміну аскетизму і всім обмеженням у роки війни. Людям хотілося скоріше забути злидні, які випали на їхню долю, і з головою зануритися в світ багатства та розваг.
Яскравий і дорогий стиль народився на стику геометричної класики і раціоналістичного модерну, строгі та прості форми яких стали чудовим тлом для найскладніших багатих фактур. У 20-ті роки, як, утім, і зараз, було прийнято не любити пишну класику. Арт-деко став відповіддю на запит нової промислової та бізнес-еліти, яка воліла мати не лише дорогі, але й модні сучасні інтер’єри.
Арт-деко були чужі різноманітні ідеології. Єдиною метою стилю було створити зручний та комфортний, новий у своїй естетиці, стильний та статусний простір для життя і роботи людини. Варто зазначити, що саме це й зумовило «безсмертність» стилю, адже ідеології мають здатність застарівати, а прагнення до комфорту і статусу вічне.
Найбільш яскравими та відомими представницями і представниками цього напрямку в Україні стали Олександра Екстер, Соня Делоне, Анатолій Петрицький, Вадим Меллер, який співпрацював із Лесем Курбасом і Миколою Кулішем, та інші. 
«У нашій експозиції представлені об’єднані твори мистецтва, предмети інтер’єру, дизайнерський одяг і прикраси як авторів цього періоду, так і сучасних митців, – каже організаторка і координаторка проєкту Галина Тринцолин. – У часі експонування цих робіт ми представимо ще й низку супутніх подій: різноманітних авторських лекцій, перфомансів і вечірок, присвячених напрямку арт-деко».

У п’ятницю, 16 липня, о 18.30 в межах проєкту ви можете долучитися до однієї з подій супровідної програми – лекції Івана Дудича «Сара Бернар – Соломія Крушельницька. «Тоска»: життя заради мистецтва».
Богиня сецесії – саме так величають Сару Бернар. Повелителька музичного олімпу модерну серед Баттістіні, Карузо, Руффо та Шаляпіним – Соломія Крушельницька. Драматичний спектакль та опера «Тоска» змінили життя кожної з них, а сам твір став лейтмотивом епохи.
Постаті двох Прим яскраво сяють на обрії театрального мистецтва під покровом Мельпомени. Що спільного у цих двох зірок драматичної та оперної сцени? Адже в житті Сара Бернар та Соломія Крушельницька ніколи не зустрічалися… Проте спільного в них набагато більше, аніж може здатися на перший погляд! Яким було життя двох Прим? Що їх об’єднує і, навпаки, розмежовує? Кожна з них є віддзеркаленням своєї епохи, стилю та неймовірної сили таланту. Що залишилося в тіні софітів під покровом таємниці? Відкрийте для себе відомих-невідомих Сару Бернар та Соломію Крушельницьку.
Окрім лекції, ви зможете оглянути виставковий проєкт «Арт-деко і сучасні тенденції», а також «зустрітися» з Сарою Бернар і Соломією Крушельницькою віч-на-віч, почути їхні голоси, які донесли до нас восковий циліндр фонографа та вінілова грамплатівка. На лекції буде представлений оригінальний графічний портрет Сари Бернар авторства «іспанського француза» Альфонса Ламотта і фотопортрет Соломії Крушельницької, який був окрасою концертної афіші для «Карнеґі-холу».

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8994 / 1.56MB / SQL:{query_count}