Місяць авторських читань – 2021: феміністичний старт

Упродовж липня Львів прийматиме найбільший транскордонний літературний фестиваль Центрально-Східної Європи

Найбільший транскордонний літературний фестиваль Центрально-Східної Європи, Місяць авторських читань (МАЧ-2021), уже вдруге відбудеться в Україні у форматі онлайн. Почесною гостею 2021 року стала Словаччина, а загалом на вас чекають 10 словацьких, 5 чеських та 16 українських авторів у програмі від 1 до 31 липня, щовечора в прямому ефірі. До кожного і кожної спеціально перекладені уривки і поданий синхронний переклад розмов.

Перші дні фестивалю створюють настроєвий вступ. Розпочне програму українська лауреатка Шевченківської премії 2021 року, а продовжать молоді словацькі письменниці. Тож перші чотири дні сміливо можна назвати феміністичним інтро в програму.
Отже, 1 липня о 19.30 Місяць авторських читань відкриє письменниця, дослідниця літератури, авторка популярного й обдарованого преміями роману «Іван і Феба» Оксана Луцишина. Розмову з нею вестиме радіоведуча і письменниця Олена Гусейнова. Тому очікуйте багато запитань із «подвійним дном» і, відповідно, симетрично глибоких відповідей. Луцишина вважає фемінізм «складовою частиною особистої філософії» і в своїх текстах намагається відтворити жіночий світ таким, яким він є, без огляду на будь-які приписи та правила, без тематичних і стилістичних обмежень. Зараз Оксана Луцишина, уродженка Ужгорода, викладає українську мову та східноєвропейські літератури в Техаському університеті.
2 липня о 20.00 у прямій трансляції із синхронним перекладом Олександри Ковальчук для української аудиторії виступить Марія Ференчугова – відома братиславська поетка і перекладачка з французької. А дебютувала вона з поетичною книгою в 2003-ому у віці 28 років. Нещодавно опублікувала п’яту книгу віршів. Критики кажуть, що це гіпнотична медитація про смерть і відродження, де індивідуальна доля людини пов’язана з долею всесвіту.
Наступного дня у той же час виступатиме Марія Модрович, також із Братислави. Її добірка з десяти текстів Fleshbek про зміни в житті жінки напередодні материнства була номінована на Премію Європейського Союзу з літератури 2019 року. Авторка чотирьох прозових книг, остання з яких – Rozhovor s chlenkou kultu, є захопливою історією жінок, які вирішили об’єднатися в секту навколо колись зіркового співака. Перекладати розмову в онлайні та уривок тексту також буде Олександра Ковальчук.
4 липня ви зустрінетесь із наймолодшою авторкою словацької програми Іванною Ґібовою. Вона пише про саму себе і своє покоління – сучасних тридцятилітніх. Її твори ставлять театри Словаччини та Чехії, а дві останні книги були номіновані на найпрестижнішу словацьку премію Anasoft litera. Нова книга Іванни Ґібової Еklektik Bastardspaja – це поєднання жанрів: збірка оповідань плюс авторський комікс. Із притаманною їй дистанцією та цинічним гумором авторка розповідає про свої розчарування, самореалізацію, надлишкову вагу, старіння, працю в корпораціях і самотнє життя в тридцять років. Перекладатиме Олександра Ковальчук.
Отже, перші чотири «жіночі» дні МАЧ-2021 обіцяють чимало цікавого для глядачів. А з понеділка іноземну програму продовжить чеський письменник, вже досить відомий в Україні, Мілан Угде.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7455 / 1.55MB / SQL:{query_count}