«Коза-Дереза» в Першому театрі

Прем’єру червня представили у День захисту дітей. Чим вона особлива, розповідає «Львівська Пошта»

фото: Марічка Ільїна
Свою чергову прем’єру – виставу «Коза-Дереза» – Перший театр вирішив представити у День захисту дітей в Центрі опіки сиріт (вул. Короленка, 7). Творча група і артисти показали дітям уривок з нової вистави, вручили квитки на прем’єрні покази і подарували справжнє свято. На подвір’ї Центру всі охочі мали можливість взяти участь у веселих забавах із костюмованими аніматорами і поласувати смаколиками від доброчинців.
Інші охочі побачити прем’єру вистави «Коза-Дереза» можуть зробити це у вихідні, 5 і 6 червня, а також 12, 19 та 27 червня в Першому театрі. І хоч режисер-постановник Ігор Задніпряний створив її за мотивами української народної казки, він цілком переосмислив твір, тож новинка буде цікава не лише дітям від шести років, але й дорослим, які впізнають у ній цілком реальну сучасність.
Що можна розповісти про нову постановку? Всі ви прекрасно знаєте цю казку. Вам її розповідали або на ніч читали батьки, а батькам – їхні батьки, а батькам батьків – їхні батьки… Як так сталося, що якась Коза, порушуючи всі можливі закони, традиції та звичаї, захопила хатку Лисички, і ніхто ніяким чином не може її звідти вигнати? Саме на такі гострі й актуальні питання дасть відповідь ця вистава, спробує розібратися в цьому нечуваному скандалі, у цій неймовірній історії різними, досить несподіваними способами.
Як зауважив Ігор Задніпряний, у підсумку важко сказати, хто конкретно був творцем тексту і в якому форматі створена постановка. «Над постановкою ми працювали всі разом, актори багато імпровізували, – каже режисер. – Спочатку ми із композитором, заслуженим діячем мистецтв України Юрієм Саєнком хотіли зробити виставу в жанрі рок-опери. Але, зрештою, вона поєднала багато різних стилів музики, навіть реп і фанк».
Художниця-постановниця, заслужена художниця України Дарія Зав’ялова зауважила: «Я довго мудрувала, яке візуальне оформлення пасувало б цій постановці. І врешті-решт зупинилася на поп-арті, бо він яскравий, легкозрозумілий дітям і дозволяє поєднати крикливі, важко поєднувані кольори».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8287 / 1.54MB / SQL:{query_count}