Пам’яті Маестро

До роковин смерті Мирослава Скорика у Львові представили композиторський конкурс його імені, а в суботу відкриють пам’ятник на Личаківському цвинтарі

фото: Марічка Ільїна
У вівторок, 1 червня, минули перші роковини з дня смерті Мирослава Скорика – Героя України, народного артиста України, лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка, кавалера ордена «Знак пошани», ордена «За заслуги» I, II, III ступенів, академіка Академії мистецтв України.
Аби вшанувати пам’ять Маестро, Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика разом із департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради вирішили організувати Всеукраїнський композиторський конкурс його імені.
«Минає перший рік без Мирослава Михайловича... Але ми розуміємо, що життя коротке, і коли воно закінчується, залишається пам’ять, вшанування... Власне це й стане нашим завданням: зберегти, вшанувати, – пояснює генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп. – Наша філармонія вже носить ім’я Мирослава Скорика... У цих стінах впродовж багатьох десятиліть звучала і звучатиме його музика. А тепер ще однією важливою подією стане Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика. Вже 11 жовтня на закритті Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» прозвучить твір першого переможця цього конкурсу».
У конкурсі можуть брати участь молоді українські композитори до 40 років із творами для симфонічного оркестру. Проводитимуть його в два тури. Автори братимуть в ньому участь анонімно. Оргкомітет не розголошуватиме інформацію про авторів до винесення остаточного рішення журі конкурсу, а переможців обиратимуть шляхом таємного голосування міжнародним складом журі, до якого ввійшли композитори Євген Станкович, Віктор Камінський, Олександр Щетинський, Богдан Сегін, Єжи Корнович, композитор і диригент Вінсент Козловський та музикознавиця Ірина Тукова. Варто зауважити, що переможець отримає грошову премію.

фото: Олег Огородник
«Про Мирослава Скорика можна дуже багато говорити, але ще важливіше говорити про те, як ми сьогодні маємо продовжувати його справу. Ми взяли на себе відповідальність і зініціювали Всеукраїнський композиторський конкурс імені Маестро. Нас почули, тож сьогодні ми даємо старт цій ініціативі, що має на меті підтримати молодих композиторів, – пояснює заступник голови Львівської ОДА Іван Собко. – Цей конкурс – гордість Львівщини, ми хочемо, щоб він справді був «живий», щоб молоді композитори себе в ньому бачили. Мистецтво має бути не лише визнане, а й пошановане. Другий крок – це філармонія, яка сьогодні вже носить ім’я великого композитора. Третій крок – це пам’ятник Майстрові. Уже цієї суботи на Личакові відбудеться його відкриття. Всі ці кроки є гідним пошануванням Великої людини і продовженням його справи».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8284 / 1.55MB / SQL:{query_count}