Помандруємо на планету з трьома сонцями?

У видавництві «Чорні вівці» вийшла друком книжка-комікс про штучний інтелект

У дитячому артвидавництві «Чорні вівці» побачила світ книжка-комікс «Робот Чапек на планеті з трьома сонцями» болгарського письменника і блогера Маріна Трошанова та ілюстратора Петира Станімірова. Це перша частина трилогії, до якої також ввійшли «Робот Чапек і шпигунська місія Пафуй-тіні» та «Робот Чапек і лабіринт сердитого слизького чудовиська». Українською новинка побачила світ у перекладі Олени Райкової. У 2019-ому вона стала найкращою дитячою книгою на щорічному літературному конкурсі «Перо» (Болгарія), а про пригоди робота навіть склали пісню.
Книжка вразила юних мрійників та здобула чимало прихильників за короткий час. Своє ім’я головний персонаж отримав від чеського драматурга Карла Чапека, який винайшов слово «робот». Видання створене в комбінованому жанрі та складається з оповідання й коміксу водночас. Таке поєднання стало доволі експериментальним для болгарського читача і, вочевидь, буде таким для українського.
У книзі «Робот Чапек на планеті з трьома сонцями» мовиться про неперевершений штучний інтелект, приправлений дозою романтичної зарозумілості й упертості. Колись люди закодували в ньому історії, легенди та міфи й відправили робота у відкритий космос, аби налагодити контакт із незвіданими світами. Після тривалої подорожі навмання він опинився на незнаній чудернацькій планеті з трьома сонцями, де вразив позаземних істот своїм розумом і чарівністю.
Звістка про його виняткову мудрість поширювалася з космічною швидкістю. Малі та дорослі терпляче чекали своєї черги, аби звернутися за порадою. Робот допоміг багатьом і переконав місцевих мешканців побудувати бібліотеку та музей.
«Робот Чапек на планеті з трьома сонцями» читається легко, з усмішкою і щоразу провокує зазирнути до інтернету й бібліотеки з пізнавальною метою.
У трилогії зібрані 16 коміксів, що стосуються культурного, морального, історичного та географічного минулого різних часів на Землі. Усі видання насичені харизматичними та веселими персонажами, які сподобаються дітям від семи до 12 років. Деякі жарти, ймовірно, будуть до вподоби й дорослим читачам.

Марін Трошанов народився 24 травня 1984 року в місті Бургас. У 2009-ому здобув ступінь магістра з міжнародних відносин у Софійському університеті Святого Климента Охридського. У 2015 році ввійшов до фіналу національного конкурсу «Лідери наступного покоління» для молодих менеджерів та підприємців, згодом вступив до магістратури в університеті Шеффілда, яку закінчив із відзнакою та пропозицією стати викладачем. Наразі Марін керує людьми, ресурсами та проєктами у глобальній ІТ-компанії.
Марін Трошанов, Євгені Пройков та відомий художник Петир Станіміров створили комікс «Клеймо», що здобув нагороду за найкращий традиційний комікс на міжнародному фестивалі в Белграді у 2012 році (серед 286 кандидатів із 29 країн).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7816 / 1.55MB / SQL:{query_count}