Docudays Ua відбудеться онлайн

Міжнародний фестиваль про права людини триватиме на платформі Docuspace

У зв’язку з впровадженням суворих карантинних обмежень 18 Міжнародний фестиваль про права людини Docudays UA відбудеться онлайн з 26 березня до 4 квітня. Цього року він присвячений праву людини на здоров’я й проходитиме під гаслом «Повне одужання». Організатори фестивалю пропонують зануритися глибше у процеси нових для нас явищ і оцінити весь масштаб світових змін з початком пандемії.
Всі події проводитимуть на платформі Docuspace – це онлайн-кінотеатр, який гуртує креативну спільноту документалістів і документалісток, правозахисників і правозахисниць, організаторів і організаторок, модераторів і модераторок кіноподій і всіх поціновувачів документального кіно. Тут можна дивитися кураторські добірки документальних кінострічок (понад 80 робіт з конкурсної та позаконкурсної програм фестивалю), обговорювати їх та втілювати якісні зміни у життя вашої спільноти, долучитися до фестивальних дискусій та майстер-класів.
Фестиваль збереже всі конкурсні кінопрограми: Docu/Україна, Docu/світ, Docu/коротко. Одна з десяти номінованих кіноробіт отримає нагороду RIGHTS NOW!, яку вручать креативному документальному кіно, що досліджує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність.
Міждисциплінарна програма Docu/синтез за допомогою медіамистецтва переосмислюватиме сучасність, можливості документалістики та галерейного простору. У мультимедійному проєкті «Добре проторені зв’язки» від Docuspace та Dymchuk Gallery українські медіахудожники і медіахудожниці Photinus Studio, SVITER Art Group та Іван Світличний вступають у діалог з візіонерськими розробками вчених 1960–1980-х та науково-популярним кіно студії «Київнаукфільм» того ж періоду. Роботи «Позатілесний досвід», «Точка біфуркації» (частина 3), «Тендітна дівчинка! Не кантувати!» будуть доступні на DOCUSPACE з 26 березня до 4 квітня. А в Dymchuk Gallery виставку демонструватимуть з 10 по 18 квітня.
Виставка Docuspace та IZONE «Ласкаво просимо, вхід заборонено» фотографа Олександра Чекменьова представить дві серії робіт, створених у закритій психіатричній лікарні міста Овруч наприкінці дев’яностих: кольорову (репортажну) та чорно-білу (постановочні портрети). Охочі зможуть віртуально відвідати експозицію в креативному просторі IZONE. Переглядати виставку можна як на екрані монітора в браузері, так і в імерсивній версії з використанням VR-окулярів для ефекту повного занурення.
У межах ретроспективи «Мультфільм. Автор: Анатолій Сурма» глядачам представлять добірку сучасної аматорської 3D-анімації. Образність Анатолія Сурми цього року стала основою фестивальної візуальної концепції та синтезує усі складові 18 Docudays UA.
Частина фестивальних подій відбудеться на базі платформи Zoom, а саме ексклюзивні події для власників індустрійних акредитацій Docu/про, спілкування в «Живій бібліотеці», онлайн-студія документального кіно Docu/табір, де діти створюватимуть власні документальні кінострічки.
Фестиваль проводять за підтримки Посольства Швеції в Україні, Українського культурного фонду та Державного агентства України з питань кіно.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7068 / 3.99MB / SQL:{query_count}