У Львові презентують нову мапу релігійно-паломницьких осередків міста

Презентація-обговорення проєкту довідково-пізнавального видання «Львів сакральний: мапа релігійно-паломницьких осередків міста»

Громадська організація «Центр сприяння і розвитку програм та проєктів ЮНЕСКО у Львівській області» за підтримки УКРАЇНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ФОНДУ та офіційних партнерів: ГО «Центр промоції міжнародних соціальних та культурних проєктів ЮНЕСКО в Україні» та Медіа-хабу «Твоє місто» запрошують 30 грудня 2020 року усіх зацікавлених до онлайн участі у презентації-обговоренні проєкту довідково-пізнавального видання «Львів сакральний: мапа релігійно-паломницьких осередків міста». Сакральні споруди та їхні паломницькі святині є однією з найважливіших складових образу Львова як міста, що є важливим осередком внутрішнього та в’їзного туризму.
Карта, яку уклав релігієзнавець Тарас Гринчишин, є черговим етапом рамкового авторського проєкту «Львів сакральний», у рамках якого вже вийшло кілька видань. Перший атлас-довідник «Львів сакральний: релігійні об’єкти на мапі міста» було підготовано й видано у 2009 році за підтримки Львівської міської ради. Згодом дві тематичні карти, а саме: «Релігійні споруди Львова (ХІІІ – початок ХХІ ст.)» та «Динаміка релігійної мережі Львова (кінець XVIII – початок XXI ст.)» вийшли у складі академічного видання «Атлас українських історичних міст. Том 1: Львів», яке було визнано найкращим науковим виданням Форуму видавців 2014 року.
Оскільки наклад попередніх видань вже вичерпано, ГО «Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області» звернулася за підтримкою до УКРАЇНСЬКОГО КУЛЬТУРНОГО ФОНДУ, а саме до програми «Культура в часи кризи: інституційна підтримка», щоб публічно запрезентувати новий інформаційний продукт.
Загальна концепція та робочий проєкт видання вже готові, проте з метою завчасного врахування можливих подальших зауважень презентація супроводжуватиметься обговоренням, як його змісту, так і формату. Передбачено уточнити нюанси наповнення презентованого видання, а також обговорити різноманітні нинішні та перспективні формати подачі інформації (цього разу увагу акцентовано на храмах історичного центру міста, який внесено до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО).
Окрім того, розмова точитиметься довкола загальних питань релігійно-пізнавального туризму та паломництва. Яка відмінність між ними? Що саме приваблює туристів та екскурсантів у храмах і монастирях? Чим ще, окрім багатства архітектури та інтер’єрів бажали б їх зацікавити господарі цих споруд і якої поведінки від гостей вони очікують? Наскільки важливою складовою релігійних практик віруючої людини є паломництво до святинь?
До розмови у студії запрошено фахівців з туризму та паломництва – науковців, представників Церков, профільних управлінь Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради, організаторів мандрівок, гідів тощо.

Запрошені гості:

о. Богдан Возняк – проректор Львівської духовної семінарії, священник храму Покрову Пресвятої Богородиці ПЦУ у Львові;
о. Михайло Городиський – керівник Паломницького центру «Рафаїл», адміністратор храму Вознесіння Господнього УГКЦ на Знесінні у Львові;
Наталія Табака – начальниця управління туризму і курортів Львівської обласної державної адміністрації;
Галина Гриник – в. о. начальника управління туризму Львівської міської ради;
Тетяна Божук – доктор географічних наук, завідувачка кафедри географії України і туризму Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка;
Тарас Гринчишин – релігієзнавець, автор видання.

Проведення заходу відбуватиметься з дотриманням усіх правил карантину та санітарно-епідеміологічних норм.
Інформацію надав прес-центр ГО «Центр сприяння і розвитку програм та проектів ЮНЕСКО у Львівській області» від 18 грудня 2020 року / м. Львів /
Координатор – Людмила Баб`як / e-mail: center_unesco@i.ua

Подія розпочнеться о 17:00 30.12.2020 у студії медіа-хабу «Твоє місто» і транслюватиметься на Facebook сторінках хабу, автора видання @Тарас Гринчишин, а цей запис буде викладено на YouTube каналі організаторів та партнерів: «Твоє місто», «UNESCO CENTER in UKRAINE»
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8312 / 1.57MB / SQL:{query_count}