Хто вони – «Герої Хаосу»?

Театр Лесі представляє прем’єру варіативної вистави-дослідження, яка стане частиною всеукраїнського театрального серіалу

Цих вихідних, 26 та 27 грудня, о 19.00 в Театрі Лесі відбудеться прем'єра постановки «Герої Хаосу» Дмитра Костюмінського. У самій назві герої вказані у множині, бо вони мають безліч імен та обличь, але не мають віку та статі.
Чому її характеризують, як виставу-дослідження? Бо через неї її автори і творці порушують чимало питань і шукають відповідей на них.
Як стати героєм? Здійснити щось видатне? Винайти вакцину від раку? Завоювати олімпійську медаль? Знешкодити ворога? Врятувати кошеня? Поступитися місцем в трамваї? Вбити іншого героя?
Яким героєм стати? Головним чи другорядним? Реальним чи вигаданим? Персональним чи національним? До смерті чи посмертно? На годину? На день? Доки не оновиться френдстрічка?
Як бути героєм? Почесно? Обтяжливо? Неможливо? Можливо стати, але неможливо бути?
Стати героєм чи залишитись людиною? Дихотомія? Амбівалентність?
Де місце героя? Воно завжди вільне.
«Герої Хаосу» – частина всеукраїнського проєкту «Українська Одіссея», який створюється на основі поеми Гомера «Одіссея». П’ять вистав в рамках цього проєкту будуть інтерпретовані та інтегровані в сучасні реалії нашої країни. Вони будуть створені у Львові, Харкові, Одесі та Києві. Творці львівської постановки, реалізованої за підтримки програми «Фокус на культуру» Львівської міської ради, вважають, що вона може претендувати на званні найбільш естетичного дійства 2020 року.
Чому ж варто прийти на прем'єру? Фактично проєкт «Українська Одіссея» це перший театральний серіал, «серії» якого демонструватимуть в різних містах, втім, вони залишатимуться абсолютно самодостатніми, тож не страшно, якщо пропустите якусь із них. Тут йдеться про впровадження традиції «театрального туризму», а також тандеми співпраці державних театрів і незалежних театральних осередків.
На вас чекає мікс текстів – від «Одіссеї» Гомера до власних рефлексій перформерів та перформерок і авторів та авторок. Окрім перформативної складової та використання особистого досвіду акторів і акторок у постановці потужна діджітал складова, тож головне, як жартують її творці, аби електрика витримала. Згідно режисерського задуму, у спектаклі буде дуже і дуже багато червоного світла.
У виставі відсутній розподіл на головні та другорядні ролі, а виконав(и)ці Одіссея та Пенелопи будуть постійно змінюватися. Заради «Героїв Хаосу» актори та актриси вивчали святочні голосіння (плачі за покійником, що здійснюються у поминальні свята) найрізноманітніших народів - від України аж до Африки.
У виставі присутня повністю імпровізаційна сцена, яка буде змінюватися з показу до показу.
У виставі використовуються яскраві світлові та звукові ефекти. Це може негативно впливати на самопочуття і стан людей. Бережіть себе і своїх близьких.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8363 / 1.55MB / SQL:{query_count}