«Відкриваємо Падеревського» онлайн і наживо

Із 6 по 15 листопада у Львові триватиме IX Міжнародний фестиваль. Яким він буде у час карантину та чим дивуватимуть гостей організатори, розповідає «Львівська Пошта»

Упродовж 6 – 15 листопада у Львові відбудеться IX Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського». Організатором цієї щорічної події є Польсько-українська фундація імені І.- Я. Падеревського. Уже традиційно, співорганізатором фестивалю є Львівська національна філармонія ім. М. Скорика.
Фестиваль присвячений постаті видатного польського піаніста, композитора, політичного та суспільного діяча Ігнація-Яна Падеревського (1860 – 1941 рр.). Саме у Львові він як піаніст дав свої перші концерти у 1887 та 1889 роках, а вже після тріумфальних гастролей світом, у червні 1902-го, його виступ на сцені Скарбекового театру зібрав аншлаг! Через 8 років, у 1910-ому, з нагоди 100-річчя з дня народження Ф. Шопена І.-Я. Падеревського зустрічали у Львові як справжнього наступника видатного польського романтика. Саме в цьому місті відбулися прем’єри його композицій, серед яких знаменита симфонія Polonia, а також опера «Манру», яка, як і через 100 років, «помандрувала» світом зі Львова!
У 2020 році через карантинні обмеження частина подій відбудеться в онлайн-форматі. Традиційно концерти пройдуть за участі польсько-українського складу виконавців та колективів.
Розпочнеться фестиваль у день народження І.-Я. Падеревського – 6 листопада – онлайн-концертом Vivat, Paderewski!. У день народження Артиста і патрона Фестивалю молоді віртуози України, Польщі та Америки об’єднаються в спільній події. Музичні твори виконає молодь із рідної Вінниччини і такого близького Львова, з коханої Батьківщини – Польщі, а також другого дому композитора – США. Юні таланти, учні музичних шкіл Львова, Кракова, Вінниці та Чикаго виконають твори на честь І.-Я. Падеревського.
Подія «Незалежна – класично з Падеревським» (11 листопада) у певному сенсі стане традиційною, адже в ній поєднаються традиції, сформовані майже за десятилітню історію фестивалю: популяризація творчості Патрона та польсько-українське поєднання через мистецтво і культуру, а також присвята до Дня незалежності Польщі одного з концертів «Відкриваємо Падеревського».
Наступного дня, 12 листопада, на слухачів чекатиме віртуальна презентація опери «Манру», авторський проєкт «Повернення Манру» Польсько-української фундації ім. І.-Я. Падеревського. Подія приурочена до 120-ої річниці з дня відкриття Львівської опери і 160-річчя з дня народження І.-Я. Падеревського.
А завершить цьогорічний фестиваль концерт, присвячений Року Івана Павла ІІ (15 листопада). Відбудеться він у Латинському катедральному соборі у Львові. Літературно-музична програма концерту складається з творів, пов’язаних із постаттю святого Івана Павла ІІ, з його поезією, улюбленими музичними творами, композиціями від епохи бароко до сучасності композиторів М.Зеленького, С. Монюшка, І.-Я. Падеревського, М. Гурецького, К. Шимановського. Вхід на подію вільний!
Докладніше про події фестивалю можна дізнатися на офіційних сайтах Львівської національної філармонії імені М. Скорика: philharmonia.lviv.ua/ та Польсько-української фундації імені І.-Я. Падеревського: fundacjapaderewskiego.eu
Квитки на події фестивалю можна придбати у касі філармонії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9282 / 1.55MB / SQL:{query_count}