Чому покоління майбутнього грає музику минулого?

Молодіжний симфонічний оркестр України/YsOU та Оксана Линів за підтримки Українського культурного фонду представляють документальний проєкт

Уявіть собі підлітків, що грають у своєму першому рок-гурті… А як виглядають їхні ровесники, що грають у своєму першому симфонічному оркестрі? Насправді це звичайні молоді люди, впізнати яких на вулиці можна хіба за кофром на плечі. Декому з них ще не виповнилося 16-ти, а хтось вже досягнув перших музичних висот. І це вони – справжні бунтарі, адже грають музику, яку навряд почуєш у модному клубі чи хіт-параді.
Чому нове покоління грає музику минулого? – питання, на яке автори фільму шукають відповідь разом із музикантами Молодіжного симфонічного оркестру України, аби знайти конект між ними та мейнстримною культурою. Впродовж чотирьох епізодів документального фільму, знятого на бекстейджі життя молодіжного оркестру, відкривається новий погляд на класичну музику очима її виконавців. Автори проєкту розбираються у мотивації молоді виконувати твори композиторів минулого, показують, хто вони – музиканти-класики: про що мріють, жартують, переймаються, як відчувають власний інструмент у контексті оркестру. Кульмінаційною вершиною проєкту є відзнятий відеоконцерт Молодіжного оркестру. Колектив записав програму з творами: Концерт №5 для фортепіано з оркестром Людвіга ван Бетховена (солістка Христина Михайличенко), «Поема возз’єднання» Бориса Лятошинського та 2-га Симфонія Eroica Євгена Станковича. Творчим процесом керує головна диригентка оркестру Оксана Линів, яка працює з найбільшими оперними театрами та оркестрами світу і нещодавно оголошена першою жінкою-диригентом на культовому Вагнерівському оперному фестивалі в Байройті.
«Виходить штучно, якщо пояснювати музику якимись словами. Тобто про це можна дискутувати, але найкраще зрозуміти музику можна тільки через прослуховування. Багато-багато музики, коли кількість перейде у якість. Мені здається, що саме якось так відбувається», – вважає учасниця YsOU Євгенія Крівич (віолончель).
А учасник YsOU Дмитро Мітченко (валторна) вважає: «Якщо ти вже музикант, то музика не відпустить тебе по життю».
«Мені дуже цікаві підлітки. Це мої улюблені герої і теми в кіно. Їхні характери, думки, дорослішання, становлення... Я люблю музику і мені було цікаво дізнатися більше про оркестр, про його структуру, хто де сидить, хто яку роль грає у загальній симфонії. Я дізнався про нові для себе інструменти. Я люблю, коли всі живуть однією справою і заряджені цим. І все це є у YsOU», – ділиться враженнями щодо зйомок фільму режисер Дмитро Кочнєв.
А диригентка Оксана Линів, засновниця та художня керівниця оркестру, коментує цей проєкт так: «Мало хто навіть з української музичної еліти усвідомлює, що не рівень окремих індивідуальних солістів, а саме рівень великих симфонічних колективів є вирішальним чинником при оцінці культурного рівня і статусу цілої держави. Рівень Берлінської філармонії не взявся на пустому місці. Саме музично-педагогічна робота з дітьми та молоддю є передумовою виникнення блискучих колективів у майбутньому. Виправити ситуацію з підготовкою до дорослого професійного життя в Україні вдалося заснуванням Молодіжного симфонічного оркестру. З кожним роком цей проєкт переконує мене все більше, і я все більше усвідомлюю, що це одна з найважливіших справ мого життя. Ігнорувати розвиток цього колективу означає спостерігати, як Україна буде скочуватися до рівня держави третього світу. Адже питання розвитку саме молодіжних колективів має пріоритетне значення державної ваги в кожній розвинутій країні. Завдяки цьому документальному проєкту ви можете на власні очі пересвідчитися, якою тонкою і копіткою справою є розвиток високого музичного мистецтва. Не тільки вроджене обдарування, чуттєве сприйняття світу, а й домашнє виховання, початкова музична освіта – всі ці риси об’єднуються в наших надзвичайних харизматичних юних музикантах, які, привносячи кожен частинку свого рідного куточка України, створюють звучання цього унікального колективу».
Прем’єра документального фільму вже доступна до перегляду тут: fb.me/e/gj7hvdbmq  bit.ly/episode1YsOU  bit.ly/episode2YsOU і на фейсбук-сторінці YsOUorchestra. Новий епізод публікуватимуть щотижня.

Молодіжний симфонічний оркестр України/YsOU – унікальний проєкт, який можна порівняти із національною збірною, але з найталановитіших музикантів віком від 12 до 22 років із понад 13 українських міст та сіл України. Місія проєкту – розвиток молодих талантів та поширення класичної музики. YsOU створений у 2016 році за ініціативи відомої української диригентки Оксани Линів та трьох німецьких інституцій: Бетховенського фестивалю в Бонні (BeethovenFest Bonn), Федеративного молодіжного оркестру Німеччини і Deutsche Welle та новоствореного Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt. За результатами прослуховування в грудні 2017 року для Молодіжного симфонічного оркестру України (YsOU) обрали 70 молодих музикантів з усіх куточків України. Перший міжнародний тур оркестру відбувся спільно з Федеративним молодіжним оркестром Німеччини (Bundesjugendorchester) містами України (Львів та Київ) та Німеччини (Бонн і Берлін). У 2018 – 2019 роках YsOU презентував Україну на концертних майданчиках світового рівня: Міжнародний фестиваль молодіжних оркестрів Young Euro Classic (Konzerthaus Berlin, Німеччина, концерт оркестру транслював наживо Всеєвропейський культурний канал ARTE), відкриття ювілейного концертного сезону в Musikverein Graz (місто Грац, Австрія), участь у Міжнародному фестивалі класичної музики LvivMozArt (місто Львів, Україна). Оркестр також взяв участь в Міжнародному фестивалі класичної музики LvivMozArt із трьома симфонічними концертами та п’ятьма  концертами камерної музики в програмі на Міжнародному фестивалі молодих артистів Байройта (Німеччина), спільно з Львівською державною академічною хоровою капелою «Дударик» YsOU відкрив концертний сезон Musikverein Graz двома концертами «За права людини» (місто Грац, Австрія) за підтримки Українського інституту. В квітні 2019 року YsOU записав свій дебютний CD-диск «Відкриваючи Україну» з творами сучасних українських композиторів за підтримки Посольства України в Німеччині.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8441 / 1.59MB / SQL:{query_count}