Фільм тижня від "Львівської Пошти"

«Іван Сила»

Жанр: драма, пригоди. 2013 рік. Країна-виробник: Україна. Кінокомпанія-виробник: «ІнсайтМедіа». 
Режисер: Віктор Андрієнко, Ігор Письменний. Продюсер: Володимир Філіпов, Андрій Суярко, Алла Овсянникова. Оператор: Олександр Кришталович. Композитор: Ігор Стецюк. Саундтрек: Олег "Фагот" Михайлюта й ТНМК.
У ролях: Дмитро Халаджі, Василь Вірастюк, Ольга Сумська, Лесь Задніпровський, Богдан Бенюк, Борис Барський, Олексій Вертинський, Віктор Андрієнко, Ігор Письменний, Сергій Романюк, Володимир Комаров.

«Правда завжди переможе»

«Іван Сила» – український дитячий художній фільм режисера Віктора Андрієнка.
За словами творців картини, це надзвичайна історія про на диво сильного, доброго та справжнього в почуттях і вчинках героя, його дивовижних друзів і несподіваних ворогів. Прототипом головного героя фільму став український цирковий силач Іван Фірцак, якого у 1928 році визнали найсильнішою людиною планети. На піку своєї кар'єри в США він припинив виступати, розірвавши контракт і сплативши величезний штраф, та повернувся на батьківщину. Фільм відтворює окремі сторінки життя молодого Івана, який гідно пройшов крізь серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетнем сили та духу.
Один із найкращих фільмів українського виробництва знято за мотивами книги українського письменника Олександра Гавроша "Неймовірні пригоди Івана Сили". Автори сценарію та режисери – Віктор Андрієнко й Ігор Письменний.
У фільмі знялася плеяда українських зірок, і не лише кінематографічних. Виконавцем ролі Івана Фірцака став український силач грецького походження Дмитро Халаджі. У 15 років Дмитро став чемпіоном України з рукопашного бою, пізніше здобув титул чемпіона України з народної боротьби, звання найсильнішого в Донбасі та став рекордсменом Книги рекордів Гіннеса України й Росії. Дмитру вдалося одразу на 10 кг перевершити рекорд легендарного античного силача Бібона, який мізинцем піднімав 152-кілограмовий камінь. У 2011 – 2012 роках український силач працював у США в цирку "Рінглінг Бразерс". Коли йому зателефонували з України з пропозицією знятися в ролі Фірцака, Дмитро одразу погодився, розірвавши контракт із американцями. Він, як і його герой Фірцак, повернувся в Україну.
Також у картині знялися: Василь Вірастюк, Ольга Сумська, Лесь Задніпровський, Богдан Бенюк, Борис Барський, Олексій Вертинський, Віктор Андрієнко, Ігор Письменний, Сергій Романюк, Володимир Комаров.
Події фільму розгортаються в Європі початку ХХ століття. Усі сцени знято у справжніх будівлях та інтер'єрах тієї епохи, у реальній фортеці та цирку. Усі до єдиного люди в кадрі (включно з численними акторами масових сцен) одягнені в історичні костюми, надані для зйомок картини чеською студією "Баррандов". Під час зйомок було задіяно 20 польських ретро-автомобілів. Посуд, старовинні речі, газети, меблі й інші предмети, які допомагають відтворити дух епохи, надали приватні колекціонери та музеї.
Усі видовищні та силові трюки виконані у фільмі наживо. У кінострічці знялося більше 4 000 акторів масових сцен. Усі циркові сцени знімались у справжньому цирку-шапіто в Києві.
Більшість європейських сцен знімали в Чернівцях, а також у Кам'янці-Подільському, частину – на батьківщині Івана Фірцака (в Іршавському районі Закарпатської області) у будинку його родини.
1 листопада, неділя, 23.25, телеканал «5 канал»
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8359 / 1.55MB / SQL:{query_count}