У «Коперніку» презентують містичний роман

Уже 30 жовтня Ілларіон Павлюк і Мар’яна Савка представлять новинку від Видавництва Старого Лева

У п’ятницю, 30 жовтня, о 19.00 Видавництво Старого Лева запрошує на презентацію нового роману Ілларіона Павлюка «Я бачу, вас цікавить пітьма». На вас чекає розмова з Ілларіоном Павлюком та модераторкою Мар’яною Савкою про роботу над книгою, містику та психологію у романі, символізм сюжетних ліній, а також про пітьму та світло всередині кожного.
Зустріч відбудеться в Кінопалаці «Копернік» (вул. Коперника, 9). Вхід вільний за умов попередньої реєстрації тут.
У центрі сюжету – київський кримінальний психолог Андрій Гайстер, якого відправляють консультантом у Богом забуте селище Буськів Сад. Зимової ночі там зникла маленька дівчинка. А ще там водиться Звір – серійний маніяк, убивств якого тамтешні мешканці воліють не помічати... У цьому проклятому селищі, де все по колу і всі живуть життям, яке ненавидять, розслідування постійно заходить у глухий кут. Андрій вірить, що загублена дівчинка попри все жива, і він її знайде. Але нікому, окрім нього, це не потрібно.
«Я бачу, вас цікавить пітьма» – це історія про непробивну людську байдужість і пітьму всередині нас. Про чесність із собою та ціну, яку ми готові заплатити за забуття. Про гріхи, що матеріалізуються, і спокуту, дорожчу за спокій.
«Ідея виникла раптово – як образ, як відчуття. Здається, я дивився трейлер до якогось кіно і недодивився навіть до середини, коли котрийсь кадр народив ось цей образ – поселення, де все нібито застигло в бурштині, і кожен день схожий на наступний. Як воно – жити життям, яке ненавидиш? Як воно – з дня на день робити те, що не робить тебе щасливим? Як воно – терпіти і знати, що краще не буде?.. Вже потім, прокручуючи в голові цю геть ще не певну ідею, я знайшов одну цікаву статтю про те, що фінські племена колись бачили пекло як одвічне продовження всього найгіршого в твоєму житті, – розповідає про роботу над романом Ілларіон Павлюк. – І миттєво народився Буськів Сад – прокляте поселення, де все по колу. Ну а потім довго і складно народжувався Андрій – його життя, його розчарування і мрії. Місяців дев’ять я писав епізод за епізодом. Вже були і Звір, і Харитон, і опецькуватий дільничний поліцейський… Але роман все ще не тримався купи. Ніби не було найголовнішого – того, заради чого треба занурювати в ці пригоди героя, а відповідно й читача. Аж ось з’явилася Надя – дівчина з мушлею слухового апарата за вушком. І одразу все склалося. Пітьма і промінь світла в ній, і провалля, в яке треба спуститися, аби вийти сильнішим, аніж ти був, або не вийти ніколи».

Ілларіон Павлюк – журналіст і теледокументаліст, автор низки гучних документальних стрічок. Народився 1980 року на Херсонщині в місті Скадовськ. Вивчав журналістику в Східноукраїнському національному університеті (м. Луганськ). 2001 року переїхав до Києва. Починав телевізійний шлях у новинах як репортер-міжнародник, спеціалізувався на арабсько-ізраїльському конфлікті. Останні десять років працює над виробництвом телевізійних програм, ігрових серіалів та документальних фільмів як продюсер і сценарист. 2015-го брав участь у війні на сході України в складі добровольчого батальйону. Автор романів «Білий попіл» і «Танець недоумка».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8865 / 1.55MB / SQL:{query_count}