Кіно доступне для незрячих або нечуючих людей

В Україні вперше пройде фестиваль «Дні доступного кіно» для глядачів з порушеннями зору або слуху. Фестиваль відбудеться з 26 по 31 жовтня безкоштовно онлайн. Всі фільми фестивалю будуть вперше доступні для незрячих або нечуючих людей.
Спеціально для фестивалю агенція «Доступне кіно» створила звукоопис – формат, що передбачає закадрову спеціально створену звукову доріжку з описом візуальної частини для людей з порушенням зору, незрячих людей, та людей з іншими видами інвалідності та розгорнуті субтитри—формат, що передбачає субтитри зі спеціальними позначками, символами та додатковим текстом, які зображають звукову частину фільму для нечуючих людей та людей з порушеннями слуху.
Програма проєкту складається з українських та всесвітньо відомих фільмів. Зокрема із української класики, як «Тіні забутих предків» (1964 р.) Сергія Параджанова, «Земля» (1930 р.) Олександра Довженка і «Пропала грамота» (1984р.) Бориса Івченка. Фільми вперше з’являться у відкритому доступі та будуть доступні для перегляду всім бажаючим. Переглянути фільми можна буде на офіційному сайті агенції «Доступне кіно».
В межах фестивалю відбудеться показ сучасних українських кінострічок, що вийшли у широкий прокат минулого року – документальний фільм «Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго» Надії Парфан та мюзикл «Гуцулка Ксеня» Олени Дем’яненко, а також всесвітньо відомі роботи, які будуть анонсовані додатково. Безкоштовно переглянути фільми можна буде на партнерських майданчиках – онлайн-кінотеатрах Takflix та Sweet.TV – за умови попередньої реєстрації на офіційному сайті агенції «Доступне кіно».
Подивитись кіно глядачі з порушеннями зору або слуху матимуть змогу за допомогою безкоштовних застосунків для смартфонів Earcatch та Subcatсh. Взагалі ці програми допомагають в будь-який зручний час дивитись відео у будь-якому легальному форматі (кінотеатр, телебачення, VOD-майданчики) за умови існування звукопису та розгорнутих субтитрів до фільму.
Звукоописи та розгорнуті субтитри до вищезгаданих фільмів створені за підтримки Українського культурного фонду.
«Кіно – це мистецтво для кожного і кожної, незалежно від того, чи є у людини порушення чи ні. Саме тому мета фестивалю – популяризувати кіно у доступних форматах для незрячих та нечуючих глядачів та представити стрічки, які тепер можна подивитись разом з друзями, колегами чи близькими, – пояснює співзасновниця агенції «Доступне кіно» Вікторія Лучка. – Суспільство, де кожен може активно взаємодіяти на рівних незважаючи на інвалідність – це наша велика мета, і ми впевнені, що “Дні доступного кіно” стануть поштовхом до поширення доступного кінематографу в Україні».
«Доступне кіно» – єдина агенція, що професійно створює доступні формати фільмів для незрячих та нечуючих людей в Україні. На сьогодні створено звукописи та розгорнуті субтитри до понад 40 українських та іноземних фільмів, зокрема «Забуті (2020), «Ціна правди» (2019), «Мої думки тихі» (2019), «Донбас» (2018), «Невидимий батальйон» (2017) та інші. Агенція співпрацювала з Міжнародним фестивалем документального кіно Docudays UA, Київським міжнародним кінофестивалем «Молодість», Міжнародним фестивалем мистецтва кіно для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест», Одеським Міжнародним Кінофестивалем.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8345 / 1.55MB / SQL:{query_count}