Від народного мистецтва до абстрактного живопису

У рамках святкування 80-річчя Дім Франка запрошує оглянути експозицію «Ой, у полі жито»

У Львові, в Домі Франка( вул. Івана Франка, 150) відбулось відкриття виставки абстрактного живопису «Ой, у полі жито». На цій експозиції представлено роботи Володимира Патика, Романа Яціва, Галини Новоженець, Дениса Струка, Оксани Андрущенко та ще сімох відомих українських художників.
Виставка «Ой у полі жито» представляє глядачеві сучасний абстрактний живопис, що інтерпретує українське народне мистецтво. Вже сама назва виставки підказує її зв'язок з фольклором, де традиційний вигук «ой» за строгою формулою визначає початок пісні.
Варто закцентувати на тому, що «Ой, у полі жито» – це вже третя виставка проєкту «У пошуках ідентичності». Його розпочали з однойменної виставки у Львівському палаці мистецтв у липні 2017 року та продовжили у квітні 2019-го у Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького виставкою «Мій Sakrum». Проєкт послідовно представляє творчість сучасних митців, закорінену в українській сакральній та народній естетиці, і доводить актуальність мистецтва, що у формальний спосіб інтерпретує українську художню традицію.
«Проникнення фольклору в сучасне українське мистецтво спостерігаємо на різних рівнях. Говоримо не про пряме запозичення, не про стихійне використання фольклорних елементів і не про звичайну стилізацію, імітацію чи переспів із переплавленням фольклорних зразків, а про вдумливу інтепретацію народних джерел та глибинне переосмислення цього мистецтва, його мови та естетики», – пояснює кураторка і авторка ідеї проєкту, кандидатка мистецтвознавства Галина Новоженець.
На абстрактний живопис впливають різні види народного мистецтва і, зокрема, ті ремесла, що за своєю природою пов'язані з площиною: вишивка, вибійка, гаптування, витинанка, ткацтво, розпис стін, печей, скринь, писанкарство та різьблення. Їм притаманні хроматизм, повторюваність елементів, ритмічність, симетрія, типові усталені композиційні ходи. Ці характерні риси та принципи формотворення вплинули на становлення авторської манери живопису цілої плеяди сучасних митців, які свідомо чи несвідомо адаптували традиційні формули-структури народного мистецтва і трансформували їх в авторські живописні концепції.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8600 / 1.54MB / SQL:{query_count}