Bjarki записує альбом для українського проєкту

Ісландський гурт долучиться до «Звуків Чорнобиля»

До артистів міжнародного тематичного альбому «Звуки Чорнобиля», присвяченого переосмисленню аварії на ЧАЕС, доєднався ісландський електронний музикант і продюсер Б’яркі (Bjarki), який днями приїхав до України. Світову популярність йому приніс трек I Wanna go Bang, що став клубним хітом 2015 року. Музикант співпрацює з кількома лейблами, зокрема, два його альбоми вийшли на відомому інді-лейблі !K7 Records, бере участь у фестивалях та виступає в клубах Європи та США.
Раніше Б’яркі (Bjarki) записував звуки Ісландії та на їхній основі створив альбом Happy Earthday, який присвятив її неймовірній природі. Тепер разом із Валерієм Коршуновим, українським медіахудожником, автором проєкту ARTEFACT, відвідав Чорнобильську зону відчуження, де записував звуки Чорнобиля і отримав натхнення на створення композиції для українського проєкту «Звуки Чорнобиля», а можливо, й цілого альбому, як зазначив сам Б’яркі (Bjarki):
«Щодня ми намагаємося боротися з природою. Цей метал, ці конструкції – вони просто заіржавіють та впадуть. Природа поховає їх, з’їсть. Для неї це не проблема. Для нас це проблема. Тому я тут, я хочу розказати історію природи. Історію про те, як вона зможе все пережити. Без нас. Що ми, по суті, ніщо, природа – вона над усім, над нами. І саме тут я відчув це. Я лише можу спробувати уявити, як люди почувалися в цій ситуації, у Чорнобилі, 30 років тому. Коли потрібно було зібрати речі за три дні і ніколи не повертатися. Покинути все життя тут. Це дійсно історія, яка викликає емоції…»
Наразі із записаними звуками та величезним натхненням музикант створює композиції для нового альбому про Чорнобиль в одній із музичних студій Києва: «Наше знайомство з Б’яркі почалося після того, як два роки тому я записував вперше звуки Чорнобиля, а він – звуки Ісландії, і тоді ми вирішили, що було б круто, якби він також долучився до проєкту. І ось він спеціально приїхав до Києва, щоби відвідати Зону відчуження і створити новий альбом», – коментує автор проєкту ARTEFACT, український медіахудожник Валерій Коршунов.
Практично на кожній локації митці записували унікальні звуки Зони відчуження – від крапель дощу в покинутих будівлях до гуркоту «Дуги», скреготу скла та вібрацій старої техніки. Під час запису звуків природи музикантам навіть пощастило побачити коня Пржевальського та величезного лося!
До речі, Bjarki – не перший ісландець, який працюватиме з темою Чорнобиля. Саундтрек до серіалу HBO «Чорнобиль», титулований Ґреммі, Еммі та окремою нагородою «Оскар», написала ісландська композиторка Гільдур Ґуднадоттір (Hildur Guðnadóttir).
Bjarki стане третім іноземним артистом майбутнього альбому «Звуки Чорнобиля», в якому вже беруть участь бітбоксер Dub FX, номінант на Ґреммі Крістоф Етьє (TELEPOPMUSIK), а також український гурт KAZKA, Сергій Міхалок (BRUTTO, «Ляпис-98»), Олександр Чемеров («Димна суміш», The Gitas), Стасік (Анастасія Шевченко), KRUTЬ, «Вагоновожатые» і ATOMIC SIMAO.
Більше про них можна дізнатися в соціальних мережах проєкту у Facebook та Instagram.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8541 / 1.54MB / SQL:{query_count}