Фільм тижня від "Львівської Пошти"

«Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас». Beshoot.

Жанр: екшн, військова драма. 2019 рік. Країна-виробник: Україна. Кінокомпанія-виробник: "Світлофор Фільм". Дистриб'ютор: B&H (Україна)
Режисер: Іван Тимченко. Продюсер: Тарас Костанчук, Світлана Соловйова. Сценарій: Михайло Бриних. Оператор: Олександр Земляний. Композитор: Юрій Здоренко, Антон Дегтярьов.
У ролях: Тарас Костанчук, Олександр Мавріц, Євген Ламах, Олег Драч, Сергій Дзялик, Анастасія Ренард, Сергій Солопай, Руслан Сокольник.
Військова драма «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас» заснована на реальних історіях ветеранів-добровольців. Сценарій фільму написав Михайло Бриних. Аби правдиво зобразити події, режисер запросив не лише професійних акторів, а й безпосередніх учасників тих подій. Загалом у зйомках взяли участь близько сотні акторів та 20 бійців «Донбасу». Роль Бішута виконав його прототип Тарас Костанчук. Бійці батальйону «Донбас» самі спонсорували проєкт та впродовж чотирьох місяців вчили акторів поводитися зі зброєю, аби уникнути «штучної» атмосфери у кадрі. Знімали у Києві, Кіровоградській та Чернігівській областях.
Події кіно розгортаються у серпні 2014 року. Командир штурмової групи батальйону «Донбас» Тарас Костанчук (позивний «Бішут») отримує тяжкі поранення в боях за Іловайськ. Він не має змоги пересуватись швидко, як інші бійці, тому залишається в наповненому ворожими військами місті.
У кінотеатрах України фільм був представлений у серпні 2019 року та спричинив гучний суспільний резонанс. Відгуки в соцмережах та розлогі рецензії публікували журналісти, волонтери, громадські діячі, письменники та звичайні люди. Усі зазначали, що кінострічка емоційно складна, але важлива для українців, бо тут є й історичні факти, і любов, і війна. Вона чітко розставляє акценти: хто свій, а хто чужий.

Як бачите «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас» мав широкий резонанс в українському суспільстві. Загальне охоплення фільму склало близько 10 мільйонів глядачів та телеглядачів, як в Україні, так і за її межами.
Саме тому добровольці, ветерани АТО, учасники бойових дій на сході України, на чолі з Тарасом Костанчуком ініціювали роботу над створенням другої частини художнього фільму про події на сході України у 2014-15 роках. У ньому розкриють історії тих бійців, які потрапили у полон до бойовиків і  тих, кого вдалося повернути додому.
Автором сценарію є Тарас Костанчук – учасник «Іловайського братерства», керівник ГО «Військово – патріотичне об'єднання УБД «САРМАТ», автор ідеї та співавтор сценарію фільму «Іловайськ 2014. Батальйон «Донбас». 
До оновленого акторського складу погодились долучились  заслужені артисти та актори українського театру й кіно, а також учасників бойових дій. Прем'єра фільму була запланована на осінь 2020 року.
12 березня цього року творча група фільму «Іловайськ 2014. «Батальйон «Донбас »оголосила про початок зйомки другої частини військового екшну: про долю полонених українських військових після «зеленого коридору».

За словами автора та сценариста другої частини фільму Тараса Костанчука, саме зйомки мали б розпочатися у квітні 2020 року:  «Це – продовження історії про Іловайські події у 2014-2015 роках. Ми покажемо реальні умови, в яких перебували українські полонені, їх побут, думки та шлях повернення додому деяких з бійців. В основі сценарію багато історій-розповідей військових, які потрапили у полон до бойовиків. Не обійдеться і без екшн-сцен!».
Але вже наприкінці березня роботу над знімальним процесом фільму призупинили у зв‘язку із пандемією коронавірусу до закінчення карантину.
29 серпня, субота о 23.25,  повтор: 30 серпня, неділя о 03.35 на телеканалі «1+1»

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8807 / 1.56MB / SQL:{query_count}