«Інший Франко» зазвучить голосами «піккардійців»

Вокальна формація представила саундтрек до нового українського фільму

До Дня Незалежності України одразу кілька українських виконавців і гуртів представили свої кліпи та нові композиції. Ми вже розповідали про прем’єри від Оксани Мухи, Павла Табакова, Юлії Божик і тріо «Мар’яничі». Нині ділимось новинами від «Піккардійської Терції», яка оприлюднила пісню «Розпрощався стрілець» – саундтрек до фільму «Інший Франко».
Зйомки фільму відбувалися торік улітку у Києві та Львові. Прем’єра була запланована на осінь 2020 року. І хоча кінострічка уже завершена, через пандемію та карантин її творці вирішили перенести вихід картини на великі екрани на рік – на серпень 2021 року і приурочити до 30-річчя Незалежності України та Франкових днів.
«Інший Франко» – це історична, біографічна драма про сина Івана Франка - Петра, який прожив життя, сповнене досягненнями і авантюрами. «Наша кінорозповідь про Петра Франка відбувається на тлі історичних подій в Україні. Мова про період 1910-их – почату 1940-их років, – зауважує продюсер фільму Дмитро Кравченко. – Українська пісня «Розпрощався стрілець» добре поєдналася із сюжетом фільму. І символічно, що саунд-трек виконує саме львівський колектив, адже життя головного героя дуже тісно було пов’язане зі Львовом».
Прем’єра офіційного саунд-треку до фільму «Інший Франко» відбулася разом із відео, в яке увійшли унікальні, не презентовані досі в трейлерах, кадри з майбутньої кіноісторії: youtube.com/watch?v=fw4TZ0Kee3k
«Ця пісня вважається народною, і я справді не знайшов у відкритих джерелах жодної згадки про автора. Хоча маю підозру, що автор з кола Пресової квартири – культурно-просвітньої формації Українських Січових Стрільців, головним завданням якої було збирання, поширення та збереження матеріалів з історії Леґіону УСС, а також збереження традицій стрілецтва, – розповідає художній керівник вокальної формації «Піккардійська Терція» Володимир Якимець. – З цього ж кола – Михайло Гайворонський, Роман Купчинський, Богдан Лепкий, які залишили нам цілий пласт стрілецьких пісень. І Петро Франко, той «інший Франко», був у Січових Стрільцях. Тож усе переплелося. Для нас ця пісня була відомою. Десь з кінця 1980-их, коли почалося відродження національно-патріотичної культури, ми неодноразово чули її у різних виконаннях. У нашій же, новій, інтерпретації хотіли і аранжуванням, і виконанням максимально донести до слухачів кожне слово, кожне смислове навантаження, які є в цій пісні. Задля цього – додали інструментів - й пісня більш природньо інтегрувалася у настрій, сюжет і тематику фільму та краще передає колорит часів Першої світової війни, зокрема національно-визвольних змагань Січових Стрільців».
Голоси «піккардійців» уже не вперше стають музичним настроєм кінофільмів. Зокрема, раніше акапельний колектив створив саунд-треки до документального фільму «Золотий вересень. Хроніка Галичини 1939-1941» та одного з лідерів українського прокату – «Сторожової застави».
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8241 / 1.55MB / SQL:{query_count}