«Кіт Ґаватовича» пропонує поговорити про тоталітарні особистості

V Театральний фестиваль, який триватиме у Львові з 2 до 5 вересня, анонсував програму. Чим його організатори дивуватимуть містян і не тільки, розповідає «Львівська Пошта»

У цьогорічній програмі фестивалю будуть як традиційні лекції та вистави, так і перегляд світових опер просто неба та безкоштовні екскурсії. Засновником і організатором фестивалю є незалежний театр «Склад 2’0».
Цього разу всі події «Кота Ґаватовича» будуть об’єднані непростою темою «Тоталітарні особистості». «Однак не треба забувати, що фашизм починається не з Бабиного Яру і ним не вичерпується. Фашизм починається з неповаги до людини, а кінчається знищенням людини!» – виголошував Іван Дзюба у 1966 році, в 25-ті роковини розстрілів у Бабиному Яру. Для організаторів важливо говорити про світ сьогодні: під час карантину не один уряд у світі скористався пандемією, аби скоригувати закони та правила під себе. Не вперше сильним особистостям вдається протестувати супроти тоталітаризму, про них «Кіт» і буде згадувати цього року.
Авторська виставка просто неба про Леся Курбаса від Олександра Грехова, а також лекція від Романа Лаврентія, прем’єра створеної спеціально для фестивалю вистави за участі лише підлітків «Декалог» молодого режисера Ростислави Лози, дискусії про табу театру від партнерів події – Освітнього центру з прав людини – та спеціальні лекції від людей спротиву сьогодні: Тетяни Микитенко, засновниці блогу «Рагулі», та Павла Гудімова, який готує лекцію про сучасне мистецтво.
2, 3 та 5 вересня всі охочі матимуть змогу взяти участь у безкоштовних екскурсіях від екскурсоводів Аліки Разнер та Ольги Купчинської-Лідовської про історичний район Підзамче (колишня територія Львівського ґетто), сповнений історій сильних особистостей.
2 вересня у просторі Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія терору» можна буде переглянути оперу першої редакції «Леді Макбет Мцанського повіту» від Дмитра Шостаковича, після вистави відбудеться нічна екскурсія музеєм.
Офіційне відкриття фестивалю розпочнеться 4 вересня лекцією Володимира Бєглова (голови ради директорів Освітнього центру з прав людини). Цього ж дня можна буде переглянути вперше наживо виставу «Стус: Перехожий» від київського незалежного театру «Дах». Хоча вистави відбуватимуться у приміщенні LemStation, через карантинні обмеження їхню трансляцію можна буде дивитися на вулиці біля колишнього трамвайного депо.
«Привид комунізму» більше не блукає Європою, він знайшов набагато затишніше місце – наші голови. Його ниці ідеологеми окупували свідомості сотень тисяч людей, яких ми зустрічаємо скрізь і щодня. Чи усвідомлюємо ми всі, що цей привид досі існує, що він усередині нас, що ми глибоко травмовані ним? І чи можемо (а головне, чи хочемо?!) ми нарешті звільнитися від нього? На цьогорічному фестивалі говоритимуть про тоталітаризм: незмінно тривкий, незручно звичний і нестерпно набридлий», – коментує тему прессекретарка Кристина Червінська.
Та чи не найбільше організатори чекають на трансляцію вистави від Білоруського театру, позаяк вона є не просто подією, а маніфестом історії, яка відбувається зараз.
«Для нас важливим є показати, не лише чому погано повертатися до СРСР чи до будь-якого іншого тоталітарного режиму, але й розказати про особистостей, про тих, що населяють цю планету, що боролися і борються проти системи. Ця система проявляється в криках за стіною, які ми намагаємося ігнорувати аж до дня. Власне це буде як маніфест постійної Весни Революції!» – наголошує генеральна директорка фестивалю «Кіт Ґаватовича» Єва Якубовська.
Доступ на всі події можливий лише за наявності маски. Організатори люб’язно просять залишатися із «Котом» в онлайні за будь-яких ознак респіраторних захворювань!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8784 / 1.56MB / SQL:{query_count}