Перший театр дарує «Казку у вуха!»

В межах проєкту, підтриманого владою міста, актори і режисерка театру записали казки маловідомого в Україні англійського автора. Їх передадуть дітям із порушенням зору, а також транслюватимуть на радіо

Ми вже не раз розповідали нашим читачам про «Фокус на культуру». «Львівська Пошта» пропонувала вам матеріал «Львів став прикладом для України», який ознайомив львів’ян із основним конкурсом і його 20 переможцями, а також «Фокус на культуру має бути завжди!» про експрес-проєкти культурних інституцій та ініціатив міста, які виникли в часі кризи і які місто фінансує в межах спеціальної програми.
Тож відповідно до реалізації ініціатив переможців ділимося новинами про них. Сьогодні «Львівська Пошта» розповідає про один із перших проєктів, які підтримали фінансово, а саме «Казку у вуха!» від наших партнерів – Першого театру. Попри карантин і кризу вони здійснили аудіозапис альбому казок відомого англійського письменника Дональда Біссета. Ці записи безкоштовно передадуть дітям із порушенням зору, які стануть першими слухачами. Також незабаром аудіо транслюватимуть по радіо, а згодом, коли відбудеться пом’якшення карантину і глядачам дозволять відвідувати театри, буде змога придбати диск із казками в касі театру.
«Прослуховування аудіоказок дуже корисне для дітей, адже розвиває мову і уяву. Щоправда, ми також прагнули здійснити цей проєкт, щоб трохи розвантажити батьків і зайняти дітей. Одразу закладали в «Казку у вуха!» соціальну складову, бо театр постійно працює з інклюзивністю, – пояснює режисерка проєкту Лариса Діденко. – Моїм завданням було знайти матеріал, підготувати і втілити його. Я обрала саме цього автора, бо він мало відомий нашим читачам. Казки добирала на власний розсуд, адже на цю роботу нам дали обмежений час – лише два тижні. Також над проєктом із нами працював композитор Макс Кернер і шестеро акторів, кожен із яких озвучив по дві казки. Та на цьому ми не плануємо зупинятися: хотіли б записати ще кілька таких дисків із казками Алана-Александра Мілна, Астрід Ліндгрен, українськими народними і авторськими казками».
Дональд Біссет створив світ коротких казок, до того ж не лише втілив свої задуми в двох книгах, які прославили його («Забутий День народження» і «Подорож річкою Часу»), а й здійснив телепостановки кращих своїх казок. До того ж Біссет ще й художник, сам оформляв свої книги. Також він відзначився як винахідливий театральний режисер, сам ставив свої казки на сцені Королівського Шекспірівського театру в Стретфорді-на-Ейвоні, навіть зіграв у них із десяток невеликих ролей. Він придумав і «поселив» у Африці звіра, якому ніколи не буває нудно: одна половина його складається з найчарівнішого Кота, друга – з найкмітливішого Крокодила. Звуть звіра Крококіт. Улюблений друг Дональда Біссета – Тигр Рррр, разом із яким він любив «подорожувати» річкою Часу до кінця Райдуги. Цей Тигр так уміє ворушити мізками, що його думки шарудять. Головні вороги Дональда Біссета і Тигра Рррр – вреднюги з іменами Неможна, Несмій і Соромся.
Колись Біссет сам про себе писав: «Він справжній знаменитий казкар. Живе в Англії й пише казки, малює до них картинки і сам розповідає свої казки по телебаченню, бо він – актор. Грає в театрі, знімається в кіно і вміє їздити верхи на коні».
Його милі й потішні казки дуже виразно розповідають про те, якою цікавою та неповторною країною є Англія, про її звичаї та жителів, нехай і казкових, але зі справжніми англійськими характерами та особливим почуттям гумору.
До слова, окрім цього проєкту, в часі карантину у театрі було чимало іншої роботи. Зі слів директора – художнього керівника Першого театру Юрія Мисака, у фейсбуці виклали добірку відеозаписів акторських робіт, опублікували кілька постів з історією театру, показали вісім онлайн-вистав і провели тренінгову роботу та чотири пластичні тренінги для глядачів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8564 / 1.56MB / SQL:{query_count}