Як воно – рятувати людські життя?

«Львівська Пошта» підготувала добірку серіалів про медпрацівників

«Доктор Хаус» (FOX, із 2004 по 2012 р.)

Американський телесеріал про пригоди геніального ексцентричного лікаря-діагноста Ґреґорі Хауса (у виконанні талановитого Г’ю Лорі) та його команду. Саме із Хауса почалася моя любов до серіалів, тому не дати його в цьому переліку було б неправильно. Що й не дивно, адже цей телепроєкт зібрав найбільшу кількість глядачів за підсумками 2008 року – за кожним епізодом серіалу спостерігало в середньому 81,8 млн глядачів у 66 країнах світу!
Доктор Хаус – блискучий фахівець із нефрології та інфекційних хвороб. Проте улюбленцем пацієнтів і колег його не назвеш: він замкнутий, різкий і цинічний, схильний до мізантропії та бунтарства. Лікар не обтяжує себе дотриманням правил, і часом здається, що він повністю позбавлений почуття жалю (хоч це не так). В’їдливість Хауса і нелюбов до людей можна частково пояснити хронічним нестерпним болем у нозі, через який він ходить із паличкою. Лікар «сидить» на знеболювальному вікодині. П’є його не лише для того, аби втамувати біль, але й щоби розслабитися чи, навпаки, змусити себе працювати ще більше. Найкраще свідчить про життєву позицію Хауса вислів його молодого колеги: «Він не порушує правила, він їх ігнорує!», а також улюблене твердження самого головного героя: «Усі брешуть». Як не дивно, саме цей підхід нерідко допомагає йому орієнтуватися в найскладніших і найнеймовірніших випадках, щоб урятувати життя ще одному пацієнтові.

«Анатомія Грей» (ABC, із 2005 р.)

Ще один медично-драматичний телесеріал, який неможливо не згадати в цьому переліку. З 2005 року проєкт надзвичайної Шонди Раймс оповідає про побут, карколомні пригоди і суперскладні випадки з життя інтернів, ординаторів, лікарів та наставників у вигаданій лікарні «Сіетл Грейс» у Сіетлі. Чимало акторів уже пішли з серіалу, бо працювати по 15 років у одному проєкті дуже непросто. Тож сценаристам і режисерам довелося добряче познущатися із їхніх героїв – убивати, посилати на роботу в інший кінець світу, робити негідниками…
Серіал здобув як успіх, так і критичні відгуки серед глядачів. Прем’єру дивилося водночас 16,25 млн глядачів, перший сезон налічував 22,22 млн шанувальників. Серіал двічі здобував нагороди Emmy Awards та Golden Globe Awards.
Створюючи цей проєкт, Шонда Раймс хотіла зробити таке шоу, яке найперше буде цікаве їй самій: про розумних жінок, які конкурують між собою. Навіть у назву Grey’s Anatomy вклала гру слів – назву відомого підручника Генрі Грея «Анатомія Грея» і прізвище головної героїні Мередіт Грей.
Серіал починається з того, що Мередіт приходить на стажування у «Сіетл Грейс». У центрі сюжету життя лікарів та решти персоналу клініки. Вони заводять не тільки картки пацієнтам, а й службові романи, намагаються позбутися від ускладнень не тільки хвороб, але й у власному особистому житті, оперують, спілкуються, закохуються, розлучаються – одне слово, живуть.

«Медсестра Джекі» (Showtime, із 2009 по 2015 р.)

Ця чорна сатирична комедійна драма – про медсестру Джекі Пейтон, яка працює в нью-йоркській лікарні Всіх Святих. Вона сильна, нетрадиційна за своїми поглядами і вперто намагається поєднувати скажене лікарняне життя з дуже непростим особистим. Щодень їй доводиться бачити людей у найважчий період їхнього життя, а також наркоманів, повій і просто ненормальних. З усім цим Джекі допомагає боротися вікодин і фармацевт лікарні, а також її коханець Едді.
Ось що каже про цей серіал співавторка сценарію і шоуранерка проєкту Ліз Бріксіус: «У кожному медичному серіалі мовиться про лікарів. Насправді вони нічого не варті без медсестер. Ми хочемо всім це показати». Прем’єра серіалу стала найуспішнішою в історії каналу і привернула увагу мільйона глядачів під час першого показу та 350 тисяч під час повторного. Серіал удостоєний багатьох нагород і номінацій, серед яких: п’ять премій і 19 номінацій на премію «Еммі», п’ять номінацій на «Золотий глобус», вісім номінацій на премію «Гільдії кіноакторів США», номінація на  BAFTA TV Award та інші. У 2010 році Еді Фалко за роль сестри Джекі отримала премію «Еммі» за кращу головну роль у комедійному серіалі.

«Викликайте акушерку» (BBC, із 2012 р.)

Британський драматичний серіал від BBC про групу нянь-повитух, які працюють у східній частині Лондона (Іст-Енді) в 50 – 60-их роках минулого століття. Проєкт створив Гайді Томас на основі мемуарів Дженніфер Ворт, але оригінальну історію значно розширили іншими історичними матеріалами. «Викликайте акушерку» з першого ж сезону досягнув високих рейтингів і став найпопулярнішим серіалом BBC One з 2001 року. Кожен із сезонів цього проєкту переглянули понад 10 млн глядачів. Після запуску «Викликайте акушерку» в США серіал здобув рейтинг 8,0 на сайті Metacritic. А видання «Вашингтон пост» написало, що «вибір акторів є чудовим, повоєнні сцени представлені реально, без прикрас, відтворені до дрібниць».
Сюжет серіалу розгортається навколо молодої медсестри Дженні Лі та роботи акушерок і черниць дому Ноннатус – частини англіканського релігійного ордену, які займалися медичним обслуговуванням району Поплар, що входив до дуже бідного Іст-Енду. Сестри та акушерки задовольняли в той час чимало потреб спільноти. Однак, зважаючи на те, що кожного місяця від 80 до 100 дітей народжувалися тільки в самому районі, основна робота полягала у тому, щоб успішно прийняти пологи і допомогти жінкам доглядати немовлят.

«Реанімація» (CBS, із 2015 по 2018 р.)

Американська медична драма розповідає про медиків, які працюють у надзвичайних умовах в переповненому відділенні з найважчими пацієнтами. Проєкт заснований на документальному фільмі сценариста і працівника швидкої Раяна Макґаррі «Код Чорний». Події серіалу розгортаються в реанімаційному відділенні клініки «Енджелс Меморіал», куди потрапляє на стажування група молодих ординаторів. Пройшовши через суворі випробування, їм доведеться на власному досвіді переконатися, якою насправді є швидка медична допомога в той момент, коли всі людські ресурси на межі. «Код Чорний» – це особливе становище, оголошується в реанімації, коли важких пацієнтів стає занадто багато. Саме в цей момент лікарям просто необхідно максимально зосередитися і правильно визначити пріоритети, адже за короткий час тільки вони можуть урятувати людське життя. Проте це не завжди вдається. І тільки відчувши величезну відповідальність, пізнавши гіркоту непоправних втрат, прочитавши біль і відчай в очах родичів, кожен із молодих лікарів може зрозуміти, що пацієнти та їхні близькі звертаються до медиків у пошуку останнього дива.

«Черговий лікар» (телеканал «Україна», із 2016 р.)

Цей український телепроєкт, створений студією Film.UA, став першим україномовним серіалом та першою україномовною багатосерійною медичною драмою.
Щодень у лікарню швидкої допомоги надходять сотні нових пацієнтів. Часом неможливо поставити діагноз і призначити їм лікування, не розкривши їхніх таємниць. Лікарі стають не просто свідками, а заручниками драм і таємниць своїх пацієнтів, допомагаючи їм не тільки одужати, але й прийняти життєво важливе рішення.
Головними героями серіалу є чотири лікарі лікарні швидкої допомоги. У кожного з них своя історія і свої методи лікування. Хтось присвячує всього себе роботі, а комусь вдається поєднувати улюблену справу і особисте життя. Ця четвірка – не супергерої, але люди, які 24 години на добу, сім днів на тиждень роблять героїчні вчинки і рятують життя людей.

«Новий Амстердам» (NBC, із 2018 р.)

Цей американський медично-драматичний телесеріал зняли за книгою колишнього лікаря нью-йоркської лікарні «Бельвю» доктора Еріка Менхеймера «12 пацієнтів: життя і смерть в лікарні Бельвю».
У центрі сюжету доктор Макс Гудвін, який погодився стати головним лікарем найстарішої державної лікарні США «Новий Амстердам». Щоб забезпечити надання кращої медичної допомоги пацієнтам, він починає війну з бюрократами і водночас намагається повернути колишню славу лікарні, у якій можуть водночас лікувати пацієнтів із вірусом Ебола, найстрашніших злочинців із «Райкерс» та президента Сполучених Штатів Америки. Чим він може допомогти? Лікарі та персонал не вірять новому головному лікареві, вони чули це й раніше від його попередників. Але Макс не приймає «ні» за відповідь, вигадуючи щораз нові способи покращення роботи лікарні, працює цілодобово, чує і вирішує проблеми молодшого медперсоналу і дає собі раду із забаганками наглядової ради. Гудвін не зупиниться ні перед чим, аби вдихнути нове життя в цю недоукомплектовану, недофінансовану і недооцінену лікарню. Навіть хвороба і трагедії життя не зупинять впертого і натхненного реформатора.

«Акушерка» (телеканал «СТБ», із 2020 р.)

Цю медичну гостросюжетну мелодраму, яка стартувала на телеекранах із 20 квітня, створила компанія StarLight Production для телеканалу СТБ. Режисером-постановником проєкту став Анатолій Григор’єв. 12-серійна телестрічка є українською адаптацією успішного американського формату «Акушерка» 2001 року від Sony Pictures Television.
Головна героїня Тетяна Скворцова звикла віддаватися роботі і своїм пацієнткам, бо працює головною лікаркою пологового будинку. У неї немає сімейних вечорів, романтичних побачень із чоловіком та дівчачих розмов із донькою. Лікарка не знає, що відбувається в житті її найрідніших. А сімейне гніздечко перетворилося на місце, де можна просто поспати.
Проте й на роботі може бути не все гаразд. Дружина впливового бізнесмена  помирає через важку хворобу. Акушерці вдається урятувати лише її новонароджене маля. Утім в смерті жінки звинувачують саме лікарку. Її усувають від роботи, усе летить шкереберть… Але в боротьбі за чесне ім’я Тетяна несподівано знаходить кохання всього свого життя.
Підготувала Марічка Ільїна
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7807 / 1.63MB / SQL:{query_count}