Топ-6 новинок українських видавців від «Львівської Пошти»


Олег Сенцов «Другу також варто придбати»

15 травня о 19.00 на facebook.com/starlev/ відбудеться онлайн-презентація нового апокаліптичного роману Олега Сенцова, написаного автором під час ув’язнення в російській колонії. Тут поєдналися вигадані фантастичні реалії та цілком реальні проблеми людства – боротьба за ресурси, колабораціонізм, вплив пропаганди на свідомість громадян та роль у цьому всьому маленької людини. Українською твір переклав Сергій Осока.
Джим Гаррісон, головний герой книжки, господар дому, сидить у вбиральні й гортає майже «підпільні» журнальчики, його дружина готує сніданок. Це мав бути звичний день звичайних людей, та зненацька у місто розпочинається вторгнення: з глибин космосу, небайдужого до долі людської цивілізації, прилетів... рай. А хто ж не мріє про щасливий контакт із позаземним розумом і не вірить, що вищий інтелект однозначно добрий? Навіть якщо його представники схожі на ящірок і прагнуть навернути землян – заради їхнього ж спасіння – до природного життя, а їхні методи щодалі більше нагадують «аборигенам» найстрашніші моменти земної історії.
«Головна тема роману – прагнення суспільства, більш технічно та інтелектуально розвиненого, нав’язати свої правила життя менш розвиненому, – пояснює Олег Сенцов. – На твір, звісно ж, вплинули події 2014 року: окупація Криму російськими військами і колабораціонізм частини населення та органів місцевої влади, які слідували за нею».
Олег Сенцов – український кінорежисер, сценарист, письменник. Лауреат Премії імені Андрія Сахарова за свободу думки, Премії Американського ПЕН імені Барбари Ґолдсміт «Свобода писати», Національної премії України імені Т. Шевченка. Був незаконно ув’язнений Російською Федерацією з травня 2014 року і засуджений російським судом до 20 років позбавлення волі. Звільнений 2019 року.

Петро Яценко «Магнетизм»

Новий роман Петра Яценка – це магічна історія про те, як у дивовижний спосіб пов’язані люди й міста. Головна героїня Марія на прізвисько Гайка тікає з окупованого Донецька останнім потягом до Києва та опиняється сама в чужому великому місті. Ще у дитинстві вона відкрила в собі дивний хист бачити історії людей, записані на металі, а тепер чує мову будинків та знає їхні імена. День за днем перед нею постають нові химерні виклики, але найголовніший із них – чи зможе вона своєю жертвою врятувати рідне місто, серце якого перестало битися?
«Магнетизм – це фізичне явище, що означає притягування різнорідно заряджених предметів, – пояснює Петро Яценко. – Це також тяжіння людини до людини, а ще – людини до місця. Отже, це фізичне явище, чуттєве та культурне. Свого часу я мешкав у Львові, Києві, Вроцлаві, Відні й у Лондоні. Зауважив, що кожне місто має свій вплив на жителів – як позитивний, так і негативний. З містом можна домовлятися, жити в унісон. Або ж заважати місту, а місто заважатиме тобі» .
Петро Яценко – письменник-прозаїк, журналіст, викладач креативного письма. Лауреат всеукраїнських літературних конкурсів «Нові автори», «Смолоскип». Стипендіат програм Gaude Polonia (кураторка Ольга Токарчук), Bank Austria Literaris, автор дев’яти прозових книг. У 2018 році отримав Премію міста літератури ЮНЕСКО за роман «Нечуй. Немов. Небач».


Олександр Михед «Я змішаю твою кров із вугіллям». Зрозуміти український Схід»

Наприкінці 2016 року Олександр Михед вирушив у подорож шістьма містами Донецької та Луганської областей, досліджуючи тамтешнє життя, а також історії, заховані в архівах. Проте найважливішим для автора в цій мандрівці було почути голоси місцевих жителів. Розкопуючи пласти історії та нашарування міфів, письменник розповідає дивовижну історію Сходу, приборкати який намагалися британські та бельгійські інвестори, імперські та радянські правителі. Як одна з найстаріших черепах у світі пов’язана із заснуванням Донецька? Якою ціною дається кожна тонна видобутого вугілля? І які історії заховані у вільних степах Дикого поля?
Ця книга для широкого кола читачів, для всіх тих, що хочуть пізнати історію і сьогодення українського Сходу. У ній Олександр Михед ділиться унікальними розмовами з відомими письменниками, митцями, істориками, які народилися на українському Сході: Сергієм Жаданом, Алевтиною Кахідзе, Ігорем Козловським, Романом Мініним, Володимиром Рафєєнком та Оленою Стяжкіною. Людьми, які від часу війни допомагають осмислювати жах нової повсякденності та зрозуміти багатоголосся сходу України.
Олександр Михед – письменник, куратор мистецьких проєктів, автор семи книжок. Вибрані есеї та фрагменти його творів перекладені десятьма мовами. Учасник літературних резиденцій у Фінляндії, Латвії, Ісландії, США та Франції. Головний сценарист мультиплікаційного серіалу «Книга-мандрівка. Україна» (2 – 5 сезони).

Ліз Фослейн, Моллі Вест Даффі «Емоції на роботі»

Цю книжку написали дві подруги, які затямили важливість визнання емоцій. «Ми знаємо, що таке переживати неприємні емоції на роботі – від легких заздрощів і невпевненості до паніки та люті. І також знаємо, що таке пригнічувати певні стани, – пояснюють авторки. – Однак обидва варіанти – і надмірне висловлювання деструктивних емоцій, і їх пригнічування, шкодять вашому здоров’ю, продуктивності й кар’єрі».
То як же правильно проживати певні емоційні стани і не вигорати та не втрачати ефективності? Коли емоціям варто дати волю, але не цілковиту? Про це розповідають Ліз Фослейн і Моллі Вест Даффі. Авторки діляться найсвіжішими даними і корисними порадами, спираючись на поведінкову економіку, психологію і власний досвід, аби показати читачам, як бути справжніми, продуктивними і щасливими на роботі. Українською книга виходить у перекладі Валерії Глінки.
Ліз Фослейн – керівниця відділу контенту в Humu (компанії, яка використовує науку про поведінку для покращення умов роботи). Її статті публікують у Harvard Business Review, New York Times, Economist і NPR. Моллі Вест Даффі – фахівчиня з організаційного дизайну і розвитку. Закінчила школу дизайну Parsons, керувала програмами організаційного розвитку в компанії Rally.


Дарка Озерна «Ви це зможете!
7 складових здорового способу життя»

Це посібник зі свідомого ставлення до життя і покращення здоров’я. У ньому містяться рекомендації щодо раціону, унормування маси тіла та сну, фізичної активності та медичних обстежень. Усі тези і висновки базуються на сучасних наукових даних, медичних рекомендаціях та протоколах діагностики і лікування. Авторка легко і докладно пояснює, як зважено та свідомо ставитися до свого здоров’я та способу життя, не впадати у крайнощі, не вірити в чарівні таблетки, магічне мислення і не вдаватися до суворих обмежень. Окрім цього, посібник написаний для і про сучасних українців та українок з глибоким розумінням і емпатією до їхніх щоденних викликів. Книжка проілюстрована художницею Ольгою Дегтяровою. Це також перша книжка із серії «Оптимістично про здоров’я», в наступній мовитиметься про психічне здоров’я.
Дарія Озерна – медична журналістка, біологиня і популяризаторка здорового способу життя. Пише колонки для «ВВС Україна», «Український тиждень», «Повага» та «Ногибоги», входить до комунікаційної команди Уляни Супрун і веде програми про здоров’я і науку на радіо «Культура».
Раніше займалася молекулярною генетикою та імунологією, викладала в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Зараз займається адвокацією здорового способу життя, розвінчує міфи про здоров’я, пояснює складні речі простими словами в дописах, лекціях, статтях та ефірах на радіо і телебаченні.

Ден Зігмонд «Офіс Будди. Давнє мистецтво пробудження через сумлінну роботу»

Нескінченні дедлайни і стреси, некеровані підрядники і вередливі колеги, свавільне начальство і понаднормова робота – без східної мудрості тут не розібратися. На думку Будди і Зігмонда, нам допоможе усвідомленість, турбота про себе та інших, балансування між роботою, родиною і особистими зацікавленнями, піклування про здорове тіло і здоровий глузд. Ден Зігмонд дає прості інструменти на щодень, які допоможуть навести лад не лише в професійному житті. Книга побачила світ у 2019 році, а зараз в українському перекладі Олега Базилевича виходить друком і в нас.
Майк Кріґер, співзасновник Instagram, відгукується про це видання так: «В «Офісі Будди» чудово поєднані буддизм і бізнес. Автор цієї книжки Ден Зігмонд є водночас і буддійським ченцем, і надзвичайно успішним управлінцем. Спостереження та мудрі зауваження, викладені в цій праці, засвідчують, що між цими двома світами набагато більше спільного, аніж здається».
Ден Зігмонд – письменник і буддійський монах, директор із аналітики у компанії Chan Zuckerberg Initiative, до цього працював, зокрема, у компаніях Facebook та Instagram .Також є членом ради правління ZenCenter у Сан-Франциско. У 2015 році його визнали одним із «20 бізнес-геніїв, яких вам треба знати» за версією Wired Magazine.
Підготувала Марічка Ільїна
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8125 / 1.63MB / SQL:{query_count}