Смаколики з роману і кіно на вашому столі!

Незабаром світ побачить кулінарний записник, створений за мотивами роману Софії Андрухович “Фелікс Австрія” та фільму “Віддана”

Життя книжкових і кіноперсонажів може стати частиною звичного побуту. Шанувальники роману Софії Андрухович “Фелікс Австрія” та майбутні фани фільму “Віддана” (компанія FILM.UA Production), який вийде у прокат 16 січня 2020 року, зможуть дізнатися про кулінарні секрети Галичини. Ба більше, самі приготувати страви, які готували головні героїні Стефанія і Адель. Це стане можливим завдяки кулінарному записнику “Галицькі смаколики”, який за мотивами бестселера Софії Андрухович  побачить світ у Видавництві Старого Лева вже на початку грудня.
У цьому виданні читач знайде рецепти страв галицької кухні від відомої кулінарної блогерки пані Стефи, атмосферні фотографії та кадри з фільму. Також книгу можна буде доповнити своїми рецептами, ідеями та записами – для цього в ній окремо відведені сторінки.
Роман і фільм занурюють у атмосферу Галичини кінця ХІХ – початку ХХ століття, зокрема, за допомоги надзвичайно колоритної поетики кухні, купування продуктів і приготування їжі. Назви галицьких страв звучать, як музика: карманадлі, андрути, ґаляретка, різдвяний борщ із крепликами, цвібак. Усі рецепти подані у вигляді листів досвідченої господині до своєї племінниці Софії. В цих листах вона вчить молоду жінку вишукано готувати та подавати найрізноманітніші страви.
Ось що розповідає про роботу над цим виданням дослідниця галицької кухні Маріанна Душар (пані Стефа): “Галицька кухня в 11 переписах – чи це можливо? Напевно, що ні. Однак без грибової зупи чи роґальків із рожею тяжко уявити собі кухню галицького дому. Мені дуже хотілося б, щоб ця епістолярія мала продовження: можливо, хтось знайде зшитки з переписами своєї прабабці і спече нарешті власне той “пляцок з априкозами”, смак якого пам’ятаєш через роки... А потім запише кілька своїх “коронок” у цей зошит. І цей кругообіг таємних знань не обірветься”.
Записник “Галицькі смаколики” є доброю нагодою створити свою особливу книжку рецептів, продовжити родинні традиції або започаткувати нові. Коронні страви, наїдки, які дивують, кулінарні винаходи і витребеньки, рецепти, отримані в спадок від близьких людей, – усе це більше, аніж просто їжа.
“Коли ми почали працювати над фільмом “Віддана”, то відразу зрозуміли, що культурна спадщина Галичини тих часів була така багата, що вмістити її в одну кінострічку неможливо, – пояснює продюсерка романтично-фантазійної кінострічки “Віддана” Надія Зайончковська. – Кулінарія – тільки одна з наявних граней, проте принципово важлива. Вечеря для родини була не просто споживанням їжі, це була кульмінація дня із власними ритуалами, під час якої люди спілкувалися в сімейному колі, зміцнювали родинні зв’язки. Водночас рецепти були цінним скарбом, яким старші жінки ділилися з молодшими родичками, а ті – зі своїми. Ось цю спадкоємність ми й намагаємося зберегти та транслювати щонайефективніше. І здійснення проєктів на кшталт кулінарного записника дозволяє казати нам про створення повноцінного всесвіту, що утворюється навколо роману “Фелікс Австрія” та його екранізації”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8734 / 1.55MB / SQL:{query_count}