Іноземні автори на 26 BookForum

Яких гостей із-за кордону варто очікувати у Львові на головному культурному фестивалі країни

Із 18 по 22 вересня у нашому місті відбудеться головний культурний фестиваль країни – 26 BookForum, який проводять тут від 1994 року. Він прийматиме творців літератури з понад 30 країн світу.
Почесною гостею 26 BookForum стане лауреатка Букерівської премії (1997 р.), індійська письменниця Арундаті Рой. Її бестселер “Бог дрібниць” перекладений 42 мовами. На форумі авторка презентує свій новий роман. Окрім неї, на BookForum приїдуть індійські поети Соннет Мондаль, Шанта Ачарья і Кавіта Джиндал.
Креативні міста ЮНЕСКО представлятиме Почесна амбасадорка Доброї Волі, італійська поетеса Марія-Франческа Мерлоні.
На 26 BookForum завітає володарка літературної премії Європейського Союзу, письменниця з Македонії Лідія Дімковська. Окрім поезії та романів, вона пише есеї, а також перекладає румунську та словенську літератури на македонську мову.
Гостем 26 BookForum стане й автор 25 книжок, професор Джефрі Сакс. Понад 20 років він був головним рабином Великобританії, а тепер викладає у Нью-Йоркському університеті та лондонському Кінгс-коледжі.
Німецька та японська письменниця Йоко Тавада провела понад 800 читань у різних країнах світу, а вже у вересні завітає до Львова на 26 BookForum. Презентувати антологію “Grand Tour. Подорож через молоду європейську поезію” приїдуть її співредактори Ян Вагнер та Федеріко Італьяно, а також португальський поет Мігель Мансо.
Послухати вірші різними мовами, зокрема окситанською – мовою середньовічних трубадурів – можна буде, зустрівшись із Аурелією Лассак. Поетеса виступає літературною радницею для фестивалів у різних країнах. Свої поезії поєднує з піснями в перекладі багатьма мовами.
Зі Сполучених Штатів до Львова приїдуть фіналістка Пулітцерівської премії 2018 року Еліф Батуман, поетка Олена Дженнінґс, співзасновник Нью-Йоркської групи аванґардних українських діяспорних письменників Юрій Тарнавський, а також донька одного з найвпливовіших дипломатів та істориків США ХХ століття Грейс Кеннан.
Із реаліями польської літератури та новинками польського видавничого ринку відвідувачі 26 BookForum ознайомляться на зустрічах із письменником Янушем-Леоном Вишневським, фантастами Лукашем Орбітовським та Рафалом Косіком, критиком Конрадом Янчурою, поеткою Юлією Фєдорчук, військовим істориком Радославом Сікорою, репортажистами Войцехом Яґельським та Іоанною Седлецькою, а також Даріушем Яворським та Катаржиною Гуменюк із Польського інституту книги.
26 BookForum також відвідає автор “Литовської книги року” (2017 р.) – роману “Літопис південного сходу” Рімантас Кміта.

“Версополіс” і поезія Європи

Уже другий рік поспіль BookForum стане майданчиком для знайомства авторів “Версополісу” з українським читачем. Це престижна загальноєвропейська поетична платформа, яка популяризує поезію, об’єднує 15 фестивалів із 14 країн Європи: Словенії, Словаччини, Македонії, Хорватії, Великої Британії, Бельгії, Італії, Іспанії, Польщі, Франції, Німеччини, Австрії, Швеції, Литви та України. Її членами є 219 авторів.
BookForum став членом цієї платформи в 2018 році та представляє на ній Україну. Це важливий крок для культурної дипломатії і величезний крок для молодих авторів, адже їхня творчість буде видана різними європейськими мовами за кордоном. А для європейських авторів це нагода вийти на новий видавничий ринок і видати свої книжки українською. Торік на фестиваль платформи BookForum делегував Олену Гусейнову і Катерину Калитко, а до Львова запросив авторів із Хорватії, Великобританії, Данії та Італії. У 2019 році фестиваль відвідають поети Перу Сайзпрез (Іспанія), Пол-Генрі Кемпбел (Німеччина) та Адіса Башич (Боснія і Герцеговина).
Перу Сайзпрез народився в перуанській столиці – місті Ліма. Називає себе “найменш відомим поетом у світі”. Наприкінці 80-их років минулого століття переїхав до Мадрида, рятуючись від економічної кризи і насильства комуністичної партії Перу. Вивчав мистецтво реклами та співпрацював із найбільшими іспанськими агенціями як копірайтер та креативний директор. Крім того, читав написану експромтом поезію в барах та інших публічних місцях, а також ініціював чимало поетичних акцій.
У 2006 році Перу Сайзпрез опублікував книжку “Волохате серце”, яка відкрила його як автора андеґраундної поетичної сцени в Іспанії. Відтоді поет виступає із перформативними читаннями, які позиціонує як “концерти без музики”. У 2008-ому видав концептуальну книжку в єдиному примірнику і власноруч зробив 300 її копій.
Німецько-американ­ський автор Пол-Генрі Кемпбел спеціалізується на поезії, короткій прозі та есеях, пише двома мовами. Вивчав класичну філологію з ухилом до давньогрецької мови, а також католицьку теологію в Національному університеті Ірландії та у Франкфуртському університеті.
Його поезія базується на сучасній міфології, тяжіє до традиції символізму та поезії речей. Твори Пола-Генрі Кемпбела публікують у німецьких та американських літературних журналах – таких як Lichtungen, World Literature Today та Cordite Poetry Review. Автор одержав перекладацьку премію Dichtungsring, а в 2012 році став фіналістом Резиденції поетів у Дрездені.
Поетка і журналістка Адіса Башич народилася в Сараєві. Має ступені магістра з компаративістики та прав людини і демократії. Опублікувала чотири поетичні збірки, крім цього, її вірші увійшли до всіх останніх антологій боснійської поезії. В 2017-ому авторка видала першу прозову книжку “Тоді до завтра: історії про кохання і шлюб”.
Є доценткою кафедри компаративістики і бібліотечної справи на філософському факультеті Сараєвського університету, викладає поетику і творчопис. Як літературна критикиня вела колонку в журналі Slobodna Bosna. У 2018 році Адіса Башич отримала стипендію Берлінської академії мистецтв. Зараз пише докторську дисертацію про еротику, любов і гумор у південнослов’янський поезії. Брала участь в письменницькій резиденції MuseumsQuartier у Відні. Її оповідання “Пережити автостоп” увійшло до збірки, що перемогла в конкурсі ЮНЕСКО Bun(t)ovna p(r)oza.
Адіса Башич читала свої вірші в багатьох місцях: престижному нью-йоркському поетичному товаристві Poets House, у Гарвардському університеті, в Культурному центрі Назима Хікмета в Стамбулі, у наметі туарегів неподалік містечка Лодев у Провансі, у книгарнях і пабах, у театрі Горького в Берліні, на Белградському поетичному фестивалі та інших. Цього вересня її поезію почують у Львові.
А от коли і де можна буде почути твори поетів “Версополісу”, зокрема Перу Сайзпреза, Пола-Генрі Кемпбела та Адіси Башич, повідомимо згодом, а саме після оприлюднення програми 26 BookForum.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8435 / 1.59MB / SQL:{query_count}