Хто творить фемінізм в Україні?

У столиці відкрили виставку про головні постаті жіночого руху в нашій країні. Окрім фото, в рамках проекту доступні інтерв’ю з героїнями і лекції від них

У Києві в Creative Women Space (пров. Михайлівський, 9-б) до 11 квітня триватиме виставка і лекторій проекту “Безстрашні: вони творять фемінізм в Україні. Частина І”.
Звідки взявся наш фемінізм? Дослідниці й громадські діячки ще наприкінці 1980-х років заговорили про права та емансипацію, але коли йдеться про феміністок, часто уявляють молодих жінок, які є радикальними, бо “не знають життя”. Насправді, в Україні наразі працює кілька поколінь жіночого руху – від тих, кому зараз 80, до тих, кому 20.
Яким досвідом можуть поділитись активістки та дослідниці, через що вони пройшли та чого досягли? Відповіді на ці питання шукає соціологиня Тамара Марценюк у проекті “Безстрашні: вони творять фемінізм в Україні”. У серії інтерв’ю з українськими діячками вона документує безперервність та послідовність історії фемінізму в Україні, з початку незалежності й до сьогодні. Ця масштабна ініціатива об’єднує жінок та їхні здобутки у громадському секторі, державотворенні, міжнародному розвитку, академічних колах та низовому активізмі. Учасницями проекту стали Світлана Оксамитна, Тамара Мельник, Тамара Гундорова, Наталія Карбовська, Мар’яна Рубчак, Оксана Дюжер, Марта Чумало, Елла Ламах, Марта Богачевська-Хом’як, Марія Дмитрієва, Тетяна Ісаєва і Оксана Кісь. Інтерв’ю з ними можна прочитати на сайті “Гендер в деталях” за посиланням.
Влучні спостереження, дошкульну критику та мудрі поради від видатних жінок доповнюють їхні портретні світлини. Фотографині Олені Ангеловій вдалось показати візуально той досвід, який стоїть за плечима кожної. Окрім авторки і фотографині, над проектом працювали кураторка виставки Галина Курило і дизайнерка Олена Марчишина.
А щоб гості могли краще познайомитись з українськими феміністичними діячками, у рамках виставки триває лекторій від героїнь проекту. 27 березня о 18.30 Тамара Гундорова розкаже про “Феміністичні тони у портреті 1990-х”, 30 березня о 13.00 Наталія Карбовська проведе лекцію-дискусію “Як виглядає український жіночий і феміністичний рух сьогодні”, 3 квітня о 18.30 – 20.30 від Марії Дмитрієвої ви почуєте про “Мізогінію суспільну і увнутрішнену”, 6 квітня о 13.00 Світлана Оксамитна поділиться міркуваннями на тему “Жінки і кар’єра: робити свою чи підтримувати чоловікову?”, а 11 квітня о 18.30 Оксана Кісь поділиться інформацією на тему “Українок в ГУЛАГу: коли вижити означало перемогти”.
Creative Women Space – це перший в Україні жіночий креативний простір, заснований п’ятьма жінками власним коштом. Простір працює за моделлю соціального підприємництва і спрямовує зароблені кошти на проекти розвитку жінок у творчості та бізнесі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8368 / 1.54MB / SQL:{query_count}