Відповідальність – головна ознака лідера

“Кредобанк” підтримав серію бізнес-сніданків у рамках 25 Book Forum і розповів про впровадження ініціативи з популяризації читання

фото: BreakWest (2)
Почну цей текст із запитання “чи читаєте ви?”. Багато наших читачів скажуть “аякже”. Звісно, в добу Інтернету так чи інакше ми всі це робимо. Але що ми читаємо? Дописи в соцмережах, стрічку новин, рекламні оголошення… А як давно ви читали книжку – електронну чи паперову, самі чи з дітьми, мовчки чи вголос? Коли бігали від книгарні до книгарні у пошуках того чи того видання? Обирали книжку як кращий подарунок?
До чого всі ці запитання, скажете ви. Бо, згідно з найновішими дослідженнями, в Україні книжки регулярно читають 40 відсотків населення. Та й ті, що роблять це, прочитують не більш ніж чотирьох книжок на рік. Тож аби вийти з цієї дуже невтішної ситуації, за популяризацію читання з усією відповідальністю беруться вже не лише державні та громадські інституції – такі як ГО “Форум видавців” – а й приватні та бізнес-структури. Однією з тих, на які варто рівнятися, є “Кредобанк”, котрий впроваджує власну соціальну ініціативу “Читаймо разом з KredoBank”. Цього року банк також став партнером серії бізнес-сніданків BreakWest, організованих львівською юридичною компанією HD Partners для керівників та власників бізнесу. Два з них відбулися у рамках чи не найдавнішого Свята читання у Львові – Book Forum, який тривав із 19 по 23 вересня.
На першому сніданку, присвяченому старту ювілейного 25 Форуму, спікерами були президент Book Forum Олександра Коваль, яка перемогла в конкурсі на посаду директора Українського інституту книги і з жовтня мала б розпочати виконання обов’язків уже в столиці; екс-директор польського Інституту книги, громадський діяч і дисидент Ґжеґож Ґауден;  народний депутат України, голова Комітету ВР з питань культури і духовності Микола Княжицький; співвласник “Холдингу емоцій !Fest” Юрко Назарук; письменник Тарас Прохасько і перекладач Юрко Прохасько. Говорили, звичайно ж, про Форум і середовище, яке він створив, нові завдання Інституту книги і популяризацію читання на всіх рівнях.
 “Я додала б ще одну функцію для Українського інституту книги – підтримувати не тільки авторів, переклади, а й попит на читання, створювати його, змінювати споживчі пріоритети українців. Грошей у нас, звичайно, небагато, але все-таки вони є. Можливо, ми не завжди витрачаємо їх на корисні речі, які можуть нам допомогти в житті, – пояснила Олександра Коваль. – Перед Форумом ми запустили флешмоб під назвою “5 книг, які врятують країну”, до якого долучилося багато відомих людей, зокрема й політиків. Віримо в те, що якщо кожен українець прочитає як мінімум п’ять книжок на рік, це допоможе конкретним людям і Україні в цілому”.
Крім того, спікери розповіли про можливості підтримки програм, спрямованих на популяризацію читання і видання книг державою, навіть Євросоюзом. Тож особливою несподіванкою і вельми приємним сюрпризом цього бізнес-сніданку став візит 20 депутатів Європарламенту на чолі з головою Представництва Європейського Союзу в Україні Х’юго Мінгареллі. Саме в ці дні у Львові та Івано-Франківську тривало восьме засідання Парламентського комітету асоціації Україна – Європейський Союз, співголовами якого є Даріуш Росатті та Микола Княжицький. Тож учасники сніданку і європарламентарі, цитуючи останнього, стали учасниками “таємної спецоперації” із підтримки Форуму та Інституту книги.
“Шкодую, що наш візит до вас такий короткий, адже ми знаємо репутацію цієї події, – зауважив Даріуш Росатті. – Вітаємо організаторів цієї надзвичайної ініціативи! Також передайте мої найкращі вітання і побажання успіху всім організаторам та учасникам 25 Book Forum”.
Спікерами другого бізнес-сніданку, який організували 22 вересня, були голова правління ПАТ “Кредобанк” Ґжеґож Шатковський, директор Інституту лідерства Українського католицького університету Андрій Рождественський та підприємець і перший львів’янин, який підкорив Еверест, Роман Городечний. Усі вони обговорювали тему взаємовідповідності лідерства та кар’єрного зростання і шукали відповіді на питання, хто вони (лідери) – митці чи архітектори, звідки беруться, які їхні основні риси, тренди в лідерстві у світі і (увага!) яка користь від егоїзму.
Зокрема, Андрій Рождественський розповів про різницю між лідером і менеджером, про розвиток лідерського характеру, тренди в питаннях лідерства у США (кращі практики саме з цієї країни привозять до нас і випробовують їхню продуктивність у тутешніх умовах), а також про те, як готують сучасних лідерів і що вони повинні вміти.
“Їх готують найперше до критичного мислення, щоб вони могли швидко опанувати ситуацію і зрозуміти, що відбувається. Бо все частіше відбуватимуться речі, які нам незрозумілі. Наступні важливі вміння – ефективно комунікувати з людьми, будувати команди й колаборувати, – пояснив він. – Проте є велика різниця між колаборуванням і побудовою команди. Це як аналогія з джаз-бендом і симфонічним оркестром: якщо оркестр – це професіонали, які грають по нотах, а один ними управляє, то джаз-бенд – це профі, рівні між собою, які підхоплюють імпровізацію один одного. Багато сучасних організацій перейматимуть саме таку манеру управління”.
Роман Городечний, своєю чергою, пояснив, чому для нього важливо було зійти на Еверест, і що важливо – спуститися з нього. Одного дня чоловік прокинувся і зрозумів, що не залишив по собі якогось сліду в житті. Саме у горах підприємець усвідомив, скільки часу ми витрачаємо на інтернет і яким джерелом стресу є для людини звичайний смартфон.
 “Це було потрібно мені – я підкорив не Еверест, а самого себе! І в надзвичайному фізичному дискомфорті відчув настільки ж сильний моральний комфорт”, – розповів він.
А Ґжеґож Шатковський поділився думками, як можна врівноважити бажання самореалізації та амбіції щодо прорахунку ризиків. І водночас звернув увагу на те, що навіть егоїзм може бути корисним.
“Егоїзм – це факт. Це не дуже добре, але людина завжди зосереджена на досягненні цілей, які вважає для себе важливими. Вона попри все й далі буде егоїстичною і також чогось не робитиме. Це необхідно усвідомлювати для будь-якого бізнесу. Дуже важливим виявом егоцентризму, егоїзму є відповідальність. Тобто ми розуміємо: якщо я такий крутий і сильний, то можу відповідати не лише за себе, а й за інших людей – працівників, клієнтів, оточення. Та, окрім цього, важлива емпатія. Саме з поєднання цих речей виникає служба. Розумієте, факт егоїзму, егоцентризму, який у нас є, ми можемо використати на добрі справи. Тому однією з головних чи навіть фундаментальною ознакою лідера є відповідальність. Особливо важлива вона в нашій банківській сфері, – пояснив свою позицію Ґжеґож Шатковський. – Ризик – це наша професія, і ми не можемо його уникнути. Але пам’ятаймо, що ризик – технічне поняття, всього лиш змінність. Ми повинні прорахувати його діапазон і час, у якому він виникає. От і все”.
Варто зауважити, що бізнес-сніданки в рамках 25 Book Forum стали не тільки доброю нагодою для розмов на важливі для бізнесу теми, а й цікавими заходами нової соціальної ініціативи “Читаймо разом з KredoBank”. Її започаткували у 2018 році з метою заохочення українців до читання та розвитку. В рамках цієї ініціативи вже провели кілька заходів, попереду ще більше.
“Львівська Пошта” уже розповідала про один із них, а саме про дитячу театральну постановку відомої казки “Рукавичка” на сучасний лад. Прем’єра цієї вистави відбулася під час цьогорічної літньої “Ночі у Львові” і вразила не лише глядачів, а й професійних акторів та режисера. Тут варто нагадати, що всі ролі в осучасненій “Рукавичці” виконували працівники “Кредобанку”. Та, як виявилося, на цьому їхні творчі пориви не закінчилися, а навпаки – розвинулися. Адже після прем’єри працівники банку озвучили 13 казкових історій одного з найпопулярніших дитячих письменників Австрії Ервіна Мозера (доступні для вільного завантаження за посиланням).
Українською ці та ще 75 історій переклала Неля Ваховська. А побачили світ вони у чернівецькому дитячому арт-видавництві “Чорні вівці” в книзі “Фантастичні історії на добраніч”, укладеній із найкращих оповідок та ілюстрацій з понад десяти попередніх книжок автора. Видання чи не одразу стало бестселером, бо його всім серцем полюбила не тільки цільова аудиторія – діти від чотирьох років, але й старші читачі.
Окрім цього, в рамках ініціативи “Кредобанк” анонсує підтримку видання пізнавальних дитячих книг та інших заходів із заохочення до читання. Та не дітьми єдиними! Адже з маленького читача виростає великий, не менш залюблений у свої вже дорослі, та все ж цікаві персонажі. Саме для таких клієнтів – теперішніх чи майбутніх – банк нещодавно запровадив новий дизайн платіжних карт із зображеннями героїв популярної світової літератури, кожна з яких передбачає різні пакети послуг, відповідно до потреб власника. Уже зараз доступні карти “Робін Гуд”, “Мандрівка Країною Оз”, “Книга джунглів”, “Пригоди Шерлока Холмса” та “Навколо світу за 80 днів”. Невдовзі цей асортимент поповниться картами “Володар перснів” і “Атлант розправив плечі”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8402 / 1.62MB / SQL:{query_count}