10 книжок BookForum Best Book Award, які треба придбати і прочитати

.

“Листи. Леся Українка”

Книга побачила світ у видавництві “Комора” в серії Persona. У ній описане останнє десятиліття життя видатної жінки – коли народжувалися та публікувалися її геніальні драми на світові сюжети, а також “Лісова пісня” і “Бояриня”. Коли вона співпрацювала з українськими і закордонними журналами як авторка, перекладачка, критикиня і журналістка. Коли її суспільно-політичні погляди були остаточно викристалізовані і лише слабке здоров’я стало перешкодою активнішій громадській роботі. Вона досягла визнання як письменниця, щаслива в шлюбі, але в іншому доля до неї була неприхильною. Лариса Косач втрачала близьких, швидко руйнувався її добробут, повернулася тяжка хвороба, що тільки відступила. Та її “демон” залишився з нею до самого кінця,  і за кілька годин до смерті вона надиктовувала матері конспект нової драми…

“За лаштунками в музеї”

Це дебютний роман британської письменниці Кейт Аткінсон, що одразу став книжкою року за версією Вітбредівської премії (нині премія Коста). Головна героїня роману Рубі Леннокс починає опис життя від моменту зачаття, проте з ходом сюжету виявляється, що розповідь про будь-кого із нас треба починати значно раніше: особиста історія нерозривно переплітається з великими подіями доби, міста складаються з нашарувань усіх епох, у які вони існували, а будь-яка сім’я принаймні наполовину складається з родинних скелетів у шафі.

“Улюблені вірші – 3”

Довгоочікуваний третій – завершальний – том “Улюблених віршів” видавництва “А-Ба-Ба-Га-Ла-Ма-Га”. До нього ввійшли понад 150 пречудових віршів на всяк смак від українських та іноземних поетів – таких як Григорій Фалькович, Ліна Костенко, Ніла Стефурак, Анатолій Марущак, Павло Тичина, Спайк Малліган, Славко Черчик, Клод Руа та інших. Ілюстрації до них створили не менш чудові художники – Кость Лавро, Катерина Штанко, Яна Гранковська, Іван Сулима, Ростислав Попський, Олександр Продан, Грася Олійко, Ольга Кваша, Яна Павловська. Над обкладинкою почаклував Іван Сулима, а упорядником видання став наш улюблений Іван Малкович.

“Казки на ніч для дівчат-бунтарок”

Ця книжка є перекладом гучного проекту Good Night Stories for Rebel Girls, що зібрав понад 1,5 млн дол. на платформі Kickstarter у 2016 та 2017 роках. Авторки проекту – Елена Фавіллі та Франческа Кавалло. Для книжки “Казки на ніч для дівчат-бунтарок” вони зібрали історії про життя ста видатних жінок з усього світу. До проекту залучили 60 ілюстраторів, які працюють у різних стилях. Кожен розворот книжки містить невеликий біографічний нарис у формі казки та яскравий портрет героїні. Популярність видання зумовлена тим, що воно стало першою збіркою такого формату про жінок з усього світу та їхні видатні вчинки. Книжка висвітлила й нині актуальну проблему гендерної нерівності, яка наявна навіть у розвинених та прогресивних суспільствах.

“Повернутися з війни”

Це дебютна книжка спеціальної кореспондентки “Телевізійної служби новин” каналу “1+1” Наталі Нагорної, яка побачила світ у видавництві  “Діпа”. Видання складається з чотирьох частин, кожна з яких містить розповідь від імені різних людей. Усі історії проілюстровані тематичними авторськими малюнками Наталі Нагорної в жанрі наївного мистецтва. За задумом авторки, свої страхи та радощі кольоровою крейдою малює дівчинка Саша, свої переживання вугіллям на Донбасі передає її батько-військовий Олександр, а тонкою пастою зображує свої думки мама Яся.

“Наречена Шульца”

Це творіння  польської письменниці, репортажистки Аґати Тушинської, яке побачило світ у “Видавництві 21” в українському перекладі Віри Меньок. Це літературна біографія (за авторським визначенням – апокриф) Юзефіни Шелінської (1905 – 1991 рр.) – нареченої Бруно Шульца (1892 – 1942 рр.) – польського письменника і художника, який прославив Дрогобич. Стосунки між нею та Бруно тривали всього чотири роки, але залишили слід на всьому подальшому житті жінки. Складно збагнути таку жертовну відданість, таке самовіддане почуття, які молода вишукана красуня, гімназійна вчителька дарувала цьому чоловікові. Юзефіна Шелінська була єдиною жінкою, з якою Бруно Шульц хотів побратися.

“Моцарт із Лемберга”

Книжка Богдана Коломійчука “Моцарт із Лемберга” від Видавництва Старого Лева гармонійно поєднує жанри історичного, пригодницького та любовного романів. Дія розгортається в першій половині XIX століття у Відні, Галичині та Баварії. Головний герой – молодший син геніального композитора Вольфганга-Амадея Моцарта Франц-Ксавер. Він не зазнав батькової слави, але його життя було сповнене пристрасті, інтриг та пригод, а доля тісно пов’язана зі Львовом, тодішнім Лембергом. Автор витримав золоту середину між сентиментами і авантюрою, а точніше між любовним і пригодницьким романом. Власне тому в цій книжці читач знайде, окрім пізнаваних фактів з життя Моцарта-молодшого, елементи історичного твору, навіть детективу.

“Червоний голод. Війна Сталіна проти України”

Ця книжка Енн Епплбом побачила світ у видавництві Українського науково-дослідного та освітнього центру вивчення Голодомору. В ній авторка намагається дати відповідь на складні запитання: як це сталося, хто в цьому винен і які наслідки Голодомору? Книга написана на основі численних архівних матеріалів та новітніх напрацювань українських та іноземних науковців. В ній широко використані спогади тих, що пережили цей голод. Авторка демонструє, як радянська держава застосовувала пропаганду, щоб налаштувати селян одне проти одного, а також розповідає історії про “людяність в безодні пекла” – про тих надзвичайних людей, які зробили все можливе, щоб полегшити страждання інших.

“Плинні ідеології”

Ця книжка Володимира Єрмоленка вийшла друком у видавництві “Дух і Літера” та є докладною і несподіваною історією ідей у Європі ХІХ – ХХ століть. “Плинні ідеології” – це книга про те, як концепти і метафори, народжені в епоху Французької революції, продовжували жити в тоталітарних ідеологіях ХХ століття, як образи проходження через смерть, святого злочинця, жертви-месії, оновлювальної катастрофи живлять історії ідей останніх двох століть, надихаючи ідеологічних союзників та антиподів. Це і детальний та безжальний аналіз головних ідеологічних монстрів сучасності: расизму, комунізму, нацизму, фашизму, а також їхніх сумішей.

“Прості речі”

Відверті діалоги великої акторки про життя, родину, близьких людей, покликання, професію та країну із журналісткою Тетяною Терен і театральним критиком Анною Липківською, які вийшли друком у видавництві Pabulum. У цих текстах перед нами постає не лише жива легенда українського театру та кіно, а й гранично щира жінка, якій випав непересічний життєвий шлях. У розмовах згадуються знакові події та відомі особистості нашої культури, які були і залишаються для Ади Роговцевої друзями чи колегами.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8273 / 1.6MB / SQL:{query_count}