Двічі по п’ять від 25 Book Forum, або Читають усі!

Чого чекати від “Ночі поезії та музики non-stop” і благодійної акції “Третій вік: задоволення від читання”­

З 19 по 23 вересня Львів святкуватиме 25-річчя найма­сштабнішого свята книги в Україні – Book Forum. І поки організатори посилено працюють над цією подією, ми розповімо про два чи не найулюбленіші проекти відві­­дувачів Форуму видавців. Зокрема, чого чекати від “Ночі поезії та музики non-stop” і благодійної акції “Третій вік: задоволення від читання”.


П’ять подій благодійної акції “Третій вік: задоволення від читання”

Головна мета благодійної акції “Третій вік: задоволення від читання” – створити платформу, на базі якої відбуватиметься діалог, покликаний актуалізувати соціально-культурні проблеми людей пенсійного віку, наповнити їхнє життя новими емоціями, а також просувати ідею важливості читання в будь-якому віці.

Подія перша: презентація листування Блаженнішого Любомира Гузара з матір’ю

20 вересня о 13.00 у Дзеркальній залі палацу Потоцьких гостей чекають на  презентації листування Блаженнішого Любомира Гузара з матір’ю “Найдорожча Мамусю”, про яку “Львівська Пошта” розповідала в матеріалі “Заповіт Любомира Гузара – “Бути Людиною!” (№43(2055) за 08.06.2018 р.).
Блаженніший Любомир належав до тих нечисленних церковних діячів, чия медійна впізнаваність і навіть більше – моральний авторитет – виходили далеко за рамки його Церкви, і його слово багато важило не тільки для греко-католиків, а й для людей, далеких від релігії. Усім тим, що зберегли добру пам’ять про Патріарха Любомира, і тим, кому запали в серце його настанови, неодмінно буде цікавою книжка: листування Любомира Гузара з його матір’ю Ростиславою, яке охоплює (з перервами) період із 1975 до 1992 року.
Всі ці роки (та й, мабуть, задовго до того, хоча листів за більш ранній період не віднайдено) Любомир Гузар щомісяця, а то й щотижня, якщо цьому не перешкоджали справи та роз’їзди, сідав писати листа, який починався тими самими словами: “Найдорожча Мамусю!”. Копії цих листів він зберігав у своєму особистому архіві, де вони заповнили кілька грубих папок. Це листування охоплює, серед іншого, період, коли відбувалися доленосні для України та Греко-католицької церкви події: вихід Церкви з підпілля, проголошення незалежності України, повернення Патріарха Мирослава-Івана Любачівського до Львова і розбудова церковних структур у рідному краї. Про всі ці події, як і про багатьох осіб, у них задіяних, в листуванні можна знайти цікаві й досить відверті коментарі.

Подія друга: творча зустріч із письменницьким подружжям Володимиром Лисом та Надією Гуменюк

21 вересня у Львівській обласній універсальній нау­ковій бібліотеці (просп. Шевченка, 13) львів’яни матимуть нагоду поспілкуватися з письменницьким подружжям – Володимиром Лисом та Надією Гуменюк.
Надія Гуменюк – українська поетеса, прозаїк, пуб­ліцист. Редактор відділу культури Волинської обласної газети “Віче”. Авторка чотирьох десятків книжок поезії, прози і творів для дітей, а також радіоп’єс. Серед її літературних відзнак премії імені Лесі Українки, імені родини Косачів, імені Олександра Олеся, “Благовіст”, “Звук павутинки” (імені Віктора Близнеця), імені Агатангела Кримського.
Володимир Лис – український журналіст, драматург, письменник. Лауреат Першої премії на республіканському конкурсі творів про молодь (за повість “Там, за порогом”), Всеукраїнського конкурсу “Коронація слова” (2000, 2001 і 2003 рр.), “Людина року” Волинського краю у номінації професіонал року (2004 р.).

Подія третя: презентація нового роману Андрія Кокотюхи “Темні таємниці”

Одразу після поперед­ньої події о 15.00 ви зможете першими почути, про що мовиться в новому романі Андрія Кокотюхи “Темні таємниці”.
Піщане – селище з поганою славою. А все тому, що в його околицях вже давно зникають люди, найчастіше молоді. Одного разу поліція знаходить там тіло 26-річного Євгена. Це шокує Ольгу, адже Євген був хлопцем її доньки Яни, з яким вона втекла з дому. Ольга відчуває, що донька в небезпеці, та поліція не квапиться шукати дівчину. Тому мати звертається до колишнього правоохоронця Вадима Чотара. Його вже давно цікавить те, що коїться поблизу Піщаного, особливо в зачиненому старому пансіонаті… Ольга і Вадим заглиблюються в пошуки Яни, але хтось навмисне збиває їх зі сліду. Той, хто боїться, що вони розкриють усі таємниці Піщаного…

Подія четверта: творча зустріч з письменницею Світланою Талан

22 вересня на тій же локації о 12.00 ви зможете поспілкуватися зі Світланою Талан. Авторка пише романи в жанрі реальних історій, які їй підказує саме життя. Усі твори на гостросоціа­льну тематику, незмінним залишається одне: головна героїня її книжок – жінка-українка, сильна духом, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою любов: до чоловіка, до дітей, до Батьківщини.
У 2011 році її роман “Щастя тим, хто йде далі” став лауреатом конкурсу “Коронація слова – 2011” і отримав відзнаку фонду Олени Пінчук “Анти-СНІД” за найкращий роман на гостросоціальну тематику. На початку 2012 року роман під назвою “Коли ти поруч” вийшов у видавництві “Клуб сімейного дозвілля” українською і за рік розійшовся рекордним накладом – 80 тисяч примірників.

Подія п’ята: презентація нового роману Люко Дашвар “Ініціація”

А о 16.30 тут же Люко Дашвар презентує свій новий роман “Ініціація”. Стара Костомарова не пам’ятає, як опинилася на тому забутому богом хуторі. “Чорні ріелтери” відібрали її квартиру, а жінку спровадили подалі від Києва. Селянин Перегуда дав їй притулок, навіть ви­йшов на нотаріуса Германа, який обдурив стару. А коли повернувся на хутір, то вже ні хати, ні Костомарової не було…
Тим часом у Києві дів­чина Меланія потрапляє у вир дивних подій. Усе починається зі снів про мерців, далі – зустріч із нотаріусом Германом та його зникнення. І Блейк, у якого Меланія закохується до нестями і який зраджує її. Від того часу дівчині сниться вже інший сон: про розлючений натовп, стару жінку, Блейка, який прохає про допомогу… От-от і шляхи всіх героїв перетнуться. І тоді кожен із них, хоче він того чи ні, пройде свою ініціацію. Іні­ціацію на право вважати себе людиною…


“Ніч буде гарячою!”

22 вересня о 22.00 у клубі FEST Republic (вул. Старознесенська, 24 – 26) стартує одна з найпопулярніших акцій ХІІІ Львівського міжнародного літературного фестивалю “Ніч поезії та музики non-stop”. “Ніч пое­зії та музики non-stop” – це поєднання найкращої поезії від іноземних та українських учасників, літературного фестивалю з прогресивною музикою відомих українських і закордонних гуртів. Цьогорічний line-up “Ночі поезії та музики non-stop” на 25-ому Book Forum  можна охарактеризувати п’ятьма словами: інтелект, енергія, спонтанність, краса та іронія.

1. Інтелект – Karbido

Польський експери­мен­тально-інструментальний гурт. Колектив пов’язаний із мистецьким угрупованням Томаша Сікори Hermetyczny Garaї, в рамках якого реалізує свої музичні роботи. З 2005 року гурт співпрацює з українським письменником Юрієм Андруховичем. Музика “Karbido” – це суміш джазової свободи і рок-драйву, що забирає в полон слухача з перших нот і не відпускає до кінця шоу. Неочікувані ходи, гармонії та пасажі дають можливість слухачу плести мережива ментальних асоціацій з культурами світу на фоні звуків Великого Міста.

2. Енергія – Familia Perkalaba

Концертна програма Familia Perkalaba – це черговий надреальний трансовий меседж Оркестру Радості і Щастя з тієї дороги життя, на якій існують музиканти. Нові речі поряд зі свіжими незвичними версіями старих бойовиків є свідченням присутності постійно ЖИВОГО в екзистенційному людей з Familia Perkalaba. Варто зазирнути до дна в ці драматичні глибини хоча б для того, що коли енергія і харизма Оркестру Радості і Щастя винесе нагору – під небо, ти відчуєш справжній смак повітря там, де Горрри… Головною ознакою справжньої любові до всього є гармонійність і довіра до світу. Familia Perkalaba може помилятися, Familia Perkalaba може заганятися, але Familia Perkalaba не може брехати.

3. Спонтанність – ZSUF

Музичні експерименти та інтереси ZSUF простягаються від індастріелу і нойзу до психоделії та різноманітної експериментальної електроніки з активним залученням відеоарту, різноманітних перфомансів, гепенінгів та інсталяцій. Найавангардніший колектив Тернополя, почерком якого є спонтанність мислення, сміливість експерименту і радикальність музичних проявів.

4. Краса – OY Sound System

Гурт заснований у Києві вокалістом Марком Галаневичем з гурту “Даха Браха” та його братом і саундпродюсером Тарасом Галаневичем (Galatar). У певний момент до гурту приєдналася вокалістка Вікторія Родько. У своїх роботах OYSS відштовхуються від експериментів над поєднанням синтетичних фактур, качового бейссаунду і бітів із активним залученням струнних, духових та ударних етнічних інструментів. При цьому вокальні фактури балансують між джазовим та етнічним українським звучанням. Доволі важко увібгати цей культурний продукт в якісь визначені стилістичні та жанрові рамки. Музичні гурмани зможуть розпізнати WorldMusic, дабове і future garage звучання, trip-hop, CDM і навіть трохи ambient де-не-де. Абстрактні гітарні рифи, звучання дудука та хулусі надають крила хит­ромудрому електронному мереживу.

5. Іронія – BRAT

BRAT – це нова хіп-хопова сенсація, створена поетом Грицьком Семенчуком. BRAT – це іронічний коментатор, що продукує нормальні теми, для тих, що “в темі”. BRAT творить у стилях ne hip-hop, wanton rap, experimental і trip-hop.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8822 / 1.63MB / SQL:{query_count}