“Яке життя – такі й пісні”

Орест Лютий дав останній концерт у Львові цього року

фото: Роман Кулинич
Колоритний персонаж неформальної української музики, націоналістичний батяр Орест Лютий виступив у Львові із заключною концертною програмою перед річною творчою відпусткою. Сотні шанувальників видатного співочого антрополога зі Стрия у клубі “Пікассо” насолодилися класичними хітами з проекту “Лагідна і сувора українізація”, а також піснями з альбомів “Росіян в Донбасє нєт” і “Мама-Анархія” в супроводі легендарної правнучатої племінниці Нестора Махна Лялі Звєздинської-Махно. В рамках заходу відбулася презентація нових літературних видань “Українського культурного фронту”. Кожен міг сфотографуватися з кумиром і отримати автограф.
У зв’язку із паузою у власній діяльності музикант разом із командою вирішив дати три заключні концерти в містах України, що стали для нього знаковими, – Одесі, Львові та Києві. Саме у львівському клубі “Культ” 22 березня 2012 року відбувся перший офіційний виступ Ореста Лютого, котрий з’явився в музичному просторі наприкінці 2011-го завдяки старанням шоумена, актора і письменника Антіна Мухарського. Лютий тролить “ватників”, прихильників “русского міра”, російську попсу і блатняк. Його композиції радикально мистецькі, патріотичні, присмачені батярським, а іноді й чорним гумором. “Яке життя – такі й пісні”, – каже про свою творчість виконавець.
Упродовж найближчого року Орест Лютий готуватиме до випуску українське батярське шейк-кабаре “Рожеві вуса”, куди ввійдуть романтичні балади. Одну з них співак уперше презентував під час виступу у Львові. Перше відео в цьому напрямку має з’явитися 14 лютого – у День закоханих. Паралельно музикант працює над проектом гостросоціальних композицій “Маршрутка на Волноваху”, з яким через рік планує завітати до міста Лева.
“У Львові особлива атмосфера, красива архітектура – музика, що застигла в камені. Львів завжди надихає. Завдяки ньому я став українцем, – поділився враженнями з “Львівською Поштою” Антін Мухарський. – Це культурна столиця України, вишукане аристократичне місто, де живуть веселі та розумні люди. Головне, що тут усе гаразд із гумором та іронією. У Львові живуть мої друзі, зокрема письменник Юрко Винничук, якого я вважаю своїм хрещеним батьком у літературі, музикант Віктор Морозов. Львів зберіг український дух, по суті, зберіг Україну як таку”.
Окрім цього, Антін Мухарський пише роман I am not Russia, події якого відбуваються в середині 1990-их. Це історія молодого українця, котрий, розчарувавшись у своїй країні, вирішує втекти на захід Європи. “Сподіваюся, книжка вийде друком восени. Вона міститиме рефлексії, притаманні кожному поколінню українців, думки про те, чому Україна не виправдовує наших сподівань, розповідатиме, як повернутися на батьківщину новою людиною”, – пояснив він.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8275 / 1.54MB / SQL:{query_count}