“Крилатий Лев – 2017”: нагородження переможців, дві книги і багато планів

Відбулася друга церемонія нагородження переможців Всеукраїнського літературного конкурсу рукописів прози

Зимова святкова пора завжди приносить очікування див та подарунків. Мабуть, недарма організаційна управа Всеукраїнського літературного конкурсу рукописів прози на кращу книжку року “Крилатий Лев” уже вдруге провела церемонію нагородження переможців у грудні. Адже це чудовий час, щоби назвати кілька цікавих молодих імен у літературній сфері, принести їм настрій на плідний початок року.
Хоч офіційні результати оприлюднили ще в жовтні, церемонія нагородження відбулася 15 грудня у Львівському палаці мистецтв. Кращих визначали члени журі в складі: Мирослава Дочинця, Василя Стефака, Юрія Коваля, Ігоря Держка, Надії Ковалик, Олега Фешовця і Василя Стецика.  Очолив журі засновник конкурсу – львівський письменник Олесь Дяк. Такий проміжок часу між моментом, коли підбили підсумки конкурсу, та самим нагородженням має причину. Як і в 2016-ому, книгу автора першої премії надрукували за рекордні два місяці, тому всі охочі могли потримати її в руках уже на церемонії. Проте цього року нових книг було аж дві – роман “Параноя.уа” від володарки першої премії Єви Лотоцької зі Львова та повість “…і в раю вони поцілувались” франківчанки Оксани Дрогомирецької, якій журі присудило третю премію. Обидві книги побачили світ у львівських видавництвах “Астролябія” та “Сполом”.  Юлія Чернієнко з Херсона, якій присудили другу премію та спеціальну відзнаку часопису “Дзвін” за повість “Вирок Міри”, за вагомої причини не змогла приїхати на нагородження, але хтозна, можливо, і її рукопис у новому році стане книгою.
Окрім трьох головних переможців, журі конкурсу вирішило відзначити інших учасників, які привернули увагу своїми рукописами. Зокрема, Юрій Коцегуб із Полтавщини отримав спеціальну відзнаку за повість “Нехай лихо спить”. Спеціальною відзнакою під назвою “Сеньйор” як найкращого в конкурсі серед знаних письменників нагородили киянина Василя Фольварочного за кінороман “Українська Голгофа”, а спеціальну відзнаку “За новаторський пошук у жанрі міського фентезі” вручили львів’янці Наталії Матолінець за роман “Варта у Грі”, який уже готують до друку в одному з харківських видавництв.
Також журі визначило десятку кращих конкурсантів, які отримали дипломи. А позаяк основним своїм завданням організатори називають відкриття нових імен, то журі виокремило ще й вісім кращих рукописів, надісланих молодими авторами, які опублікують у молодіжних номерах часопису “Дзвін” в 2018 році. Туди ввійдуть твори Олени Дмитерко із Запоріжжя, Маріанни Задорожної зі Львова, Юрія Коцегуба з Полтавщини, Юрія Мартиновича і Наталії Матолінець зі Львова, Людмили Іванець з Харкова, Ольги Смольницької з Київщини та Юлії Чернієнко з Херсона. Свої уподобання серед чільної десятки конкурсу виявив і партнер конкурсу – адвокатське об’єднання “Міжнародна українсько-грузинська адвокатська компанія “Куспись, Ростіашвілі та Цхведіані”. Їхній представник дав відзнаки-премії Єві Лотоцькій, Наталії Матолінець і Василеві Фольварочному.
Церемонія нагородження стала святом не лише для учасників конкурсу, а й для його засновника та голови журі – письменника Олеся Дяка. Адже цього вечора  йому присвоїли  почесне звання заслужений діяч мистецтв України.
Що стосується конкурсу, то він  росте й набуває популярності. Зі слів організаторів, цього року до участі надійшло втричі більше рукописів, аніж у 2016-ому. Тому від ювілейного, третього конкурсу можна очікувати ще більшого зростання. Адже видання книги-переможниці є вагомою причиною для молодого автора спробувати свої сили і вчасно заявити про себе на літературному видноколі. Тим паче у фокусі журі – жодних жанрових уподобань, головним критерієм виокремлення кращих конкурсантів залишається непересічний талант. Попри те, журі уважне й до такого “молодіжного” жанру, як фентезі, який отримує багато відгуків саме в молодої читацької аудиторії.
А щойно зимові свята почали наближатися до завершення, як вже оголосили про прийом рукописів на конкурс-2018. Тож всі охочі взяти участь у ньому мають час до 1 червня. А “Крилатий Лев” набирає обертів, змінивши статус всеукраїнського конкурсу на  міжнародний. Ще варто зазначити, що  партнерами цьогорічного конкурсу будуть: Львівська облдержадміністрація, Львівська міськрада, Союз українців Румунії та видавництво “Астролябія”.
Чекаємо більше новин і новинок до бібліотеки “Крилатого Лева”.
Наталія Матолінець,
член Національної
спілки письменників України

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7981 / 1.57MB / SQL:{query_count}