Жінки, Грушевський і... “Консерви”

З початком календарної осені Львів нагадує вулик – учні і студенти розпочали навчання у школах і вишах, львів’яни і численні туристи заповнили вулички міста і кав’ярні, ще більше гостей з цілої України і з-за кордону завітало до нас на 24 Форум видавців та 83 Міжнародний ПЕН-конгрес

Та в цьому гаморі й метушні так хочеться викроїти кілька хвилин спокою і тиші лише для себе, аби передихнути, перепочити, подумати. Де ж знайти затишну місцину, куди сховатися? Я в таких випадках іду оглядати нові виставки у львівських галереях і вам раджу так зробити. Особливо зараз, коли в нашому місті щойно відкрили кілька надзвичайно цікавих і зовсім різних експозицій.
У кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) до 30 вересня з 10.00 до 22.00 можете оглянути виставку “Жінка в об’єктиві чеських фотографів”. Ця подія проходить за підтримки Генерального консульства Чеської Республіки у Львові. До експозиції ввійшло18 жіночих образів, майстерно та з любов’ю створених сучасними чеськими фотографами, серед яких: Анджело Пургерт, Барбора Біновцова, Даніела Смржова, Едіт Біро, Ян Гронскі, Карл Войковський, Нікола Пані, Мартіна Сімкова, Мілан Голечек, Павел Ганцлік, Петр Клейнер. Представлені образи дуже різноманітні, але всі без винятку промовисті й магнетичні.
“Арт-галерея мадам Пальмгрен” (вул. І. Федорова, 8) до 5 жовтня запрошує відвідувачів на фантастично-містичну виставку “Країна загублених снів” херсонського художника Дмитра Ківасьова.
“Давно помітив, що кожен глядач або експерт по-своєму описує мої роботи, бачить щось своє, тому що роботи ці багатогранні, їх так само важко пояснити, як і сни, – каже автор. – Одна жінка-покупець дивилась на мансарді мої роботи і розплакалася... Який меседж я послав їй? Мабуть, щирість... Яке “послання” отримає людина, залежить від кожного індивідуально. Я ж, створюючи образи інтуїтивно, вкладаю у них свою підсвідомість, енергетику, душу”.
У ресторані імпровізацій “Грушевський cinemajazz” (просп. Шевченка, 28) триває виставка “Портрети Михайла Грушевського” із фондової збірки Державного меморіального музею Михайла Грушевського у Львові. Вона присвячена 151-річчю від дня народження Михайла Грушевського та має на меті ознайомити зацікавлених із художніми роботами, що є надбанням сучасної портретної галереї Михайла Грушевського. До експозиції ввійшли роботи, створені Євгеном Безніском, Мирославом Падовським, Остапом Лозинським та Зеновієм Кецалом. Полотна є відтворенням зовнішньої подібності Михайла Грушевського через призму власного сприйняття визначної постаті історика авторами портретів, трансформації його образу через особистісні чинники та творення власної візії Великого Українця!
А в арт-галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) уже представили проект “Консерви” Олега Давиденка. Цей львівський художник вирізняється на тлі “місцевої школи”. Наслідування традицій – не його вибір. Свої творчі пріоритети автор окреслює так: “Всі форми мають свій зміст, незалежно від наявності сюжету. Тому кожне мистецтво прагне стати музикою, нічим іншим, як формою…”
Такий підхід сприяє створенню абстрактного мистецтва і концептуальних проектів, зокрема таких, як “Консерви”. Роботу над ним митець розпочав ще в 2006 році. Він вважає, що реальність неможливо передати адекватно, але її можна законсервувати. Авторська техніка Олега Давиденка полягає в експериментальному поєднанні тривимірних об’єктів, зафіксованих на полотні епоксидним розчином. Консервовані речі поширюють ауру загадковості, сюрреалістичного смислового навантаження. Це “речі в собі” і в той же час вони асоціюються із залишками трешового предметного світу, “сміттям”, завдяки якому відтворюється картина минулого. Речі, що вже вийшли з ужитку, – ручки, пензлі, іграшки, речі особливого призначення є “тільки для людей”. Для них це перехідний стан між буттям та звалищем – стан, у якому панує підвішеність, неприкаяність.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7950 / 1.56MB / SQL:{query_count}