Юрій Ланюк збирає друзів

У рамках особливого фестивалю до Львова завітають композитори, які втілюють різноманіття ХХ століття

З 21 до 26 вересня наше місто знову стане точкою об’єднання тих, що творять музику. Фестиваль “Юрій Ланюк і друзі” – це міжнародні мистецькі зустрічі, на які завітають сучасні композитори з України, Польщі, Чехії, США, Швейцарії, Естонії та Великобританії.
Серед гостей фестивалю – українсько-американський композитор Вірко Балей, професор університету Невади, лауреат Шевченківської премії, автор музики до фільмів Іллєнка і Параджанова та опери “Голод”. В музиці Балея знаходить віддзеркалення український колорит, зокрема мотиви коломийок і думи. Він часто приїздить з концертами до нас, за його сприяння українські митці не раз бували у США, презентуючи там свою творчість.
Гість із Польщі – піаніст та композитор Зигмунт Краузе. В його творчому доробку є популярні опери, які ставили на сценах Франції, Польщі та Німеччини. Він автор численних симфонічних і камерних перлин, організатор фестивалів, який відновив діяльність Польської спільноти сучасної музики та заснував Спільноту Вітольда Люто­славського. Краузе викладав у Лодзі та Варшаві, давав лекції та майстер-класи у найвідоміших вишах світу, серед яких Єльський університет.
Наступний польський гість – Кшиштоф Меєр, учень Кшиштофа Пендерецького та Вітольда Лютославського, композитор, педагог і піаніст. Серед його творів – космічна опера на твір Станіслава Лема, 9 симфоній, 13 струнних квартетів і різноманіття концертів. Також з-під пера Кшиштофа Меєра вийшла біографія Дмитра Шостаковича, яку вважають найкращою з опуб­лікованих нині.
Ці три композитори втілюють різноманіття ХХ століття. Проте їх об’єднує глибокий зв’язок з музичною традицією своєї  країни – поруч із використанням новітніх течій, мотивів та ідей. Мистецькі зустрічі “Юрій Ланюк і друзі” зберуть у Львові знакових митців наших днів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9023 / 1.53MB / SQL:{query_count}