Знай наших!

Львівський Місяць у Вроцлаві визнали найважливішою подією Європейської столиці культури – 2016

фото: doba.pl
Упродовж останнього тижня на Радіо Вроцлав Культура тривало змагання поміж п’ятьма найважливішими подіями 2016 року в культурній галузі. Переміг Львівський Місяць – панорамна презентація української культури за кордоном, що тривала протягом квітня 2016 року у Вроцлаві (Європейській столиці культури – 2016).
У голосуванні поміж слухачами вроцлавського радіо за нагороду “Емоція” перше місце посів Львівський Місяць – проект, який через призму Львова презентував сучасну українську культуру усій Європі, із 622 голосами випередивши інших чотирьох претендентів – проекти Dziady – calosc w Teatrze Polskim, Zapomniane Miasto, Olimpiada Teatralna і концерт Девіда Гілмора. 
Учора, 17 січня, в ранковій програмі Радіо Вроцлав гостювали представники команди Львівського Місяця, а в четвер, 19 січня, їм вручать почесну статуетку зі спеціальним гравіюванням. У червні 2017-го про переможців та всіх фіналістів ще раз нагадають на окремій церемонії, якою Радіо Вроцлав закриє культурний сезон 2016 – 2017 років. Тоді ж будуть оголошені решта лауреатів другої премії “Емоція” – нагороди від Радіо Вроцлав Культура.
Ольга Хребор, прес-секретар Львівського Місяця з польського боку, акцентує в своєму коментарі-подяці для Радіо Вроцлав на наступному: “Пишаємося, що серед стількох подій 2016 року, коли Вроцлав був Європейською столицею культури, нам вдалося перемогти в такому народному опитуванні і здобути титул найцікавішої події року. Зокрема, варто наголосити, що українські менеджери культури, відповідальні за реалізацію Львівського Місяця, так само професійно вишколені і готові до реалізації проектів на європейському рівні. Тож заохочуємо колег до щонайширшої співпраці з партнерами зі Східної Європи загалом та з України зокрема”.
Українська команда проекту вдячна європейській публіці за таку підтримку та щирий інтерес до Львівського Місяця у Вроцлаві в квітні і планує надалі залучати міжнародні культурні ініціативи в Україну, а також презентувати найкращі українські проекти за кордоном. Участь у ЄСК 2016 – лише один з перших кроків Львова на шляху до реалізації амбіційної культурної стратегії міста.
Від минулого року Радіо Вроцлав Культура призначає “Емоції” – нагороди для найважливіших витворів та творців культури. Річ у тім, що в січні перші сім “Емоцій” перейшли до лауреатів. У 2017 році “Емоції” вручатимуть наприкінці культурного сезону – в червні. Тоді ж оголосять номінантів у категоріях кіно, література, музика, візуальні мистецтва і театр. 
Також у 2017-ому призначать одну нагороду для найважливішої культурної події, яку місто мало в часі буття Європейською столицею культури – 2016. Редакція Радіо Вроцлав Культура разом зі спеціалізованими журналістами радіо RAM обрали 15 номінантів. У ході інтернет-голосування були відібрані п’ять фіналістів. Щодня можна було віддати лише один голос із однієї IP-адреси. Голосування тривало до суботи, 14 січня.
Львівський Місяць у Вроцлаві – це проект, натхнен­ний ідеєю надати статус Європейської столиці культури місту з-поза меж ЄС. Від 2011 до 2015 року тривала організаційна робота, і в 2016-ому Львів став партнером Вроцлава – Європейської столиці культури – 2016. Протягом квітня у середмісті Вроцлава кілька локацій презентували жителям і гостям ЄСК сучасну українську культуру в найрізноманітніших жанрах – кіно, музиці, візуальному мистецтві, перфомансах, літературі та інтелектуальних дискусіях, вуличних концертах і дитячих майстер-класах. Особливу увагу публіки захопив “Український зріз: перетворення” – ІІІ трієнале українського сучасного мистецтва, масштабна презентація малярства, скульптури, інсталяції, перфомансу та медіа-арту. Загалом у понад 100 культурних подіях Львівського Місяця взяли участь близько 300 митців-учасників та близько 100 тисяч відвідувачів. 
Натомість Львів приймав Вроцлав у себе – в рамках травневого фестивалю “Флюгери Львова” відбулися Дні Вроцлава. “Український зріз: перетворення” запросили до Любліна: з 30 вересня до 30 жовтня проект презентували в Центрі зустрічі культур (Centrum Spotkania Kultur w Lublinie). І на завершення року Європейської столиці культури до Вроцлава поїхала справжня львівська коляда.
Організаторами проекту “Львівський Місяць у Вроцлаві” стали Європейська столиця культури Вроцлав – 2016, Народовий форум музики, Львівська міська рада, мистецьке об’єднання “Дзиґа”, фундація “Транс­Культура” (Україна – Польща), Мистецька рада “Діалог”, Інститут актуального мистецтва. А кураторами – Рафал Козинський, Маркіян Іващишин, Марія Артем’юк (координація проекту), Влодко Кауфман, Ліда Савченко-Дуда, Збіґнєв Собчук (візуальне мистецтво), Ольга Хребор (музика, прес-супровід), Дана Винницька (програма для дітей), Катерина Сліпченко, Агата Сакович (кіно), Гриць Семенчук (література), Зоряна Рибчинська (дискусійна програма), Євгенія Нестерович (дискусійна програма, прес-супровід), Остап Лозинський, Сергій Каленюк (“Львівська вуличка”), Евеліна Сохацька, Сабіна Букурбан (логістика, волонтаріат).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8498 / 1.57MB / SQL:{query_count}