За роман про Львів – нагорода Конрада

Жанна Слоньовська стала лауреатом польської літературної нагороди

фото: Hasenien Dousery
Письменниця Жанна Слоньовська стала лауреатом польської літературної нагороди Конрада за кращий літературний дебют 2015 року – роман “Дім з вітражем”, що побачив світ в українському перекладі у Видавництві Старого Лева.
Урочисте нагородження відбулося 30 жовтня в Кракові у рамках Фестивалю Конрада (Festiwal Conrada). Письменниці вручили статуетку та грошовий приз – 30 тисяч злотих.
“Кожен шукає безпеки, але особисто для мене писати цю книгу було проти людської основної потреби. Протягом п’яти років це було питанням віри. Я писала текст, на який ніхто не чекав, писала його рідною мовою, навіть кинула свою роботу, але твір перевершив мої найсміливіші очікування”, – сказала на сцені Жанна Слоньовська.
Свій дебютний роман “Дім з вітражем” вона писала чотири роки. У 2015-ому він здобув перемогу в конкурсі за кращий роман польського видавництва Znak (серед 1000 текстів). Роман номінований на літературну премію Nike 2016. 
У цій книзі авторка описала не лише реальні львівські вулички, будинки, що потроху руйнуються і зникають, а й вустами головних героїв (мешканців будинку з вітражем на вулиці Герцена) – столітню історію України. Книга містить історичні моменти, пережиті самою авторкою, зокрема падіння пам’ятника Леніну перед Львівським оперним театром. 
“Хотілося показати антикомуністичні акції у Львові наприкінці 80-их років, – каже авторка. – Це був час мого дитинства. Рух української опозиції затьмарила польська “Солідарність” – це зрозуміло, адже до “Солідарності” було залучено набагато більше людей, вона була динамічнішою. Але Україна також належить до мозаїки країн Східної Європи, де антикомуністичні протести посідали вагоме місце... Поки писалася книга “Дім з вітражем”, кров, пролита за волю України, була вимислом. На жаль, у лютому 2014 року перестала ним бути…” 
Жанна Слоньовська – письменниця, журналіст і перекладач. Фахівець у галузі історії Львова. Живе у Кракові, пише польською. Народилася в 1978 році у Львові. Навчалася у Львівській академії друкарства. Працювала журналістом у Незалежному телевізійному агентстві (НТА). Переїхала до Польщі, де розпочала кар’єру письменниці. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8380 / 1.54MB / SQL:{query_count}