Перемога українських книг у Франкфурті

П’ять видань ВСЛ відзначені на найбільшому книжковому ярмарку світу

На Франкфуртському книжковому ярмарку, що проходить у Німеччині до 24 жовтня, оголосили імена преможців високих нагород та рейтингів. Україна цього року відзначена у Global Illustration Award (кращі ілюстації та обкладинки), Stiftung Buchkunst (зібрання найкрасивіших книг з усього світу) та каталозі The White Ravens. 
Вперше українська книга отримала перемогу у винятковій за своєю вагомістю та масштабом премії Global Illustration Award 2016. Торік премію, після трирічних переговорів, заснували International Information Content Industry Association (ICIA) спільно з Франкфуртським книжковим ярмарком. Перше нагородження і перша перемога дісталась Творчій майстерні “Аґрафка” (львівським художникам Романі Романишин та Андрію Лесіву) за створену ними обкладинку до книжки “Джордж і таємний ключ до Всесвіту” Люсі та Стівена Гокінґів. Книга, що вийшла українською у “Видавництві Старого Лева”, потрапила у топ-20 категорії “Обкладинка”. Це при тому, що на нагороду було подано понад 10 000 робіт з понад 50-ти країн світу. “Ця премія – ілюстрація того, якими талантами сповнений весь світ, – сказав на нагородженні Global Illustration Award 2016 директор Франкфуртського книжкового ярмарку Юрґен Боос. –  Ще на початку переговорів про її заснування я вірив, що розголос і масштаб будуть саме такі  – і вибірка з 10 000 робіт свідчення цьому”.
До каталогу The White Ravens 2016 (“Білі круки”) – добірки найкращих дитячих та підліткових видань з усього світу, який готує Мюнхенська бібліотека для дітей та юнацтва – цього року потрапило одразу дві українські книги. Книжкою року стало видання “Хто росте у парку” Катерини Міхаліциної, яке проілюструвала Оксана Була. Представники рейтингу відзначили, що це “чудова маленька історія про відкриття себе для себе і про відчуття приналежності, також винятковий визначник рослин для маленьких читачів, з яким точно не занудьгуєш. Цю книжку без сумніву потрібно покласти в наплічник перед наступною екскурсією в парк чи за місто”. Окрім “Хто росте у парку”, цю відзнаку цього року отримала українська книжка “Вітер з-під сонця” Оксани Лущевської (видавництво “Фонтан казок”). 
Приємно бачити українські книжки й у колекції Stiftung Buchkunst – найкрасивіші книги світу 2016 на Франкфуртському книжковому ярмарку. І з шести українських книг, представлених у колекції, три були створені Творчою майстернею “Аґрафка” та побачили світ у “Видавництві Старого Лева”: “Війна, що змінила Рондо”, “Шептицький від А до Я” авторства Галини Терещук та Оксани Думанської, “Чоловіки, жінки і діти” Юлії Мусаковської. Ще три українських видання – The Ukrainian Academy of Art (видавництво “Родовід”), “Кайдашева сім’я” Нечуя-Лецького в оформленні Лєри Схємки (в-во “Основи”), “Ташенька і кактус” Слави Шульц (в-во “Астра”).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1086 / 1.54MB / SQL:{query_count}