Львів’янам презентують “Шенгенську історію”

Андрій Курков у кав’ярні “Вірменка” розповість про свій новий роман

Завтра, 21 жовтня, о 18.00 у кав’ярні “Вір­менка” (вул. Вір­менська, 19) відбудеться передпрем’єра роману Андрія Куркова  “Шенгенська історія”.  Саме на львівську зустріч він привезе перші десять примірників видання.  В новій книзі письменника йдеться про долю молодих литовців, які, зрадівши “безвізу”, подалися в Західну Європу шукати щастя. Це роман про Європу і про Литву, про кохання і про втрату надії, про Францію та про Англію, про те, як усе в європейському світі пов’язане з минулим, і про старого з дерев’яною ногою, який носить у ній шість захованих паспортів, і всі вони – на його ім’я.  
Роботу над “Шенгенською історією” Андрій Курков розпочав ще в 2012 році, але перервав її на майже два роки через Майдан та війну на сході. І лише влітку цього року письменнику нарешті вдалося дописати роман. Працюючи над книгою, автор їздив двадцять разів до Литви, а опрацьовуючи французьку лінію сюжету, вісім разів побував у Північній Франції. Видавництво “Вага” (Литва), яке має намір видати твір у литовському перекладі, заявило, що ще ніколи не видавало такого великого роману! 
Як зазначив на своїй сторінці у Facebook генеральний директор видавництва “Фоліо” Олександр Красовицький, “поціновувачі книг Куркова отримають абсолютно не типовий для нього текст. Безперечно, ця книга стане головним новорічним чтивом країни”. 
Презентація книги Андрія Куркова продовжує серію літературних зустрічей на Вірменці, присвячених відомим подіям та особистостям. Зокрема, на зустрічі 21 жовтня буде згаданий культовий американський письменник Джек Керуак (12.03.1922 – 21.10.1969).

Андрій Курков – письменник, журналіст, за сценаріями якого зняли понад 20 фільмів, автор понад двох десятків книг, перекладених 37 мовами світу. Перший український письменник, якого переклали тайською. За свої праці нагороджений французьким Орденом Почесного легіону. Найвідоміший на Заході письменник з України, чиї книжки потрапили до топ-10 європейських бестселерів.
“Вірменка” – культова кав’ярня Львова, яка існує з 1979 року. Сюди з’їжджалися неформали, пацифісти, художники, актори, рок-музиканти зі всього СРСР. Це було улюблене місце зустрічі радянських хіпі. Тут обмінювалися самвидавом, читали заборонених Солженіцина, Булгакова, слухали заборонений рок-н-рол. Як і 37 років тому, каву на “Вірменці” варять у джезві на піску. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8315 / 1.54MB / SQL:{query_count}