23 Форум видавців: перші підсумки

До 19 вересня у Львові триватиме найдавніший в Україні книжковий фестиваль

фото: прес-служба Форум Видавців Vitaliy Hrabar Фотоагентство LUFA
Осінь у Львові в багатьох містян загалом уже давно асоціюється із Форумом видавців. Впродовж цього фестивалю наше місто традиційно перетворюється на місце зустрічі авторів, перекладачів, науковців, підприємців, істориків, журналістів, друкарів, читачів і просто книгоманів. Ми чекаємо його з нетерпінням увесь рік, а минає воно, на жаль, надто швидко. 
Ось і цього року не встигли роздивитися й половини нових видань, як минуло вже два із чотирьох днів 
23 Форуму видавців. За цей час, окрім кількох сотень подій – презентацій, зустрічей із письменниками, автограф-сесій, дискусій та лекцій – команда форуму встигла підбити перші підсумки Свята книги і навіть оголосити їх. Мовиться про вручення премії “Найкраща книга Форуму – 2016”, яке відбулося в перший день фестивалю у Львівському оперному театрі. Це єдина в Україні премія, якою відзначають книжки усіх видавничих категорій та жанрів. Щороку на здобуття премії номінують понад 500 книжок від понад 100 видавництв. У 2016-ому журі премії вирішило визначити 23 найкращі видання (повний перелік читайте на с. 8. – “Пошта”). 
Незаперечним лідером з-поміж усіх здобутих відзнак стало Видавництво Старого Лева, яке з року в рік збирає щораз більше нагород. Окрім переможців кращої книги форуму, відзнаки роздали малі журі конкурсу, президент Форуму видавців Олександра Коваль, відповідальний секретар журі Богдан Тихолоз, співголови Тамара Смовженко та Ірина Ключковська, координатор премії Софія Коваль, а також Українська бібліотечна асоціація, “Гільдія Людей Книги”, Львівське астрономічне товариство, НУ “Львівська політехніка”, Асоціація банків Львівщини та інші. 
Щоправда, гран-прі цього року не присудили жодній книзі, бо ні одне видання не зібрало достатньої кількості голосів.

Переможці конкурсу “Найкраща книга 23 Форуму видавців”

1. “Франко від А до Я”, тексти: Богдан Тихолоз, Наталя Тихолоз, графічне опрацювання: Романа Романишин, Андрій Лесів (Львів: Видавництво Старого Лева).
2. Павло Ґранкін “Каналізація міста Львова (від початку XV ст. до 1939 р.)”, Христина Харчук “Водогін міста Львова (від початку XV ст. до 1939 р.)”  – комплект книг з картами (Львів: Аверс).
3. “Скриня. Речі сили”, тексти: Ярина Винницька, художник: Юлія Табунська, ідеолог: Дмитро Осипов (Львів: Видавництво Старого Лева).
4. Ренс Бод “Забуті науки. Історія гуманітарних наук” (Київ: Видавництво Жупанського).
5. Луцій Анней Сенека “Діалоги”, переклав з латинської Андрій Содомора (Львів: Апріорі).
6. Франсуаза Барб-Ґалль “Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття” (Львів: Видавництво Старого Лева).
7. “Ukraine. The best. Культурний простір від А до Я”, автор проекту: Юрій Комельков (Київ: CULTPROSTIR.UA).
8. Грицько Чубай “Марія”, графічне опрацювання: Марія Гавриш, Володимир Гаврик (Дрогобич: Коло).
9. Олександра і Даніель Мізелінські “Під землею. Під водою” (Львів: Видавництво Старого Лева).
10. “Переслідувані за правду. Українські греко-католики в умовах тоталітарних режимів ХХ ст.”, автор ідеї: Оксана Ґудзяк (Львів: Видавництво Українського католицького університету).
11. Дарон Аджемоґлу, Джеймс Робінзон “Чому нації занепадають. Походження влади, багатства та бідності” (Київ: Наш Формат).
12. “Казимир Малевич. Київський період 1928 – 1930”, упорядник: Тетяна Філерська (Київ: Родовід).
13. “Антологія української поезії ХХ століття”, упорядник: Іван Малкович (Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА).
14. Тарас Лютий “Ніцше. Само перевершення” (Київ: Темпора; Клуб творчої філософії).
15. Андрій Дахній “Нариси історії західної філософії ХІХ – ХХ ст.” (Львів: Видавничий центр Львівського нацуніверситету ім. І. Франка).
16. Джозеф Ґілл “Флорентійський собор” (Львів: Видавництво Українського католицького університету).
17. “theUKRAINIANS II: історії успіху”, упорядники: Тарас Прокопишин, Володимир Бєглов, Інна Березніцька (Львів: Видавництво Старого Лева).
18. Кен Робінсон “Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту” (Львів: Літопис).
19. Григорій Фалькович “Шалахмонеси. Вірші для дітей”, ілюстрації Пінхаса Фішеля (Київ: Дух і літера, 2016).
20. Богдан Волошин “Політ золотої мушки” (Львів: Видавництво Старого Лева).
21. Іван Франко “Коли ще звірі говорили”, художник: Валерія Соколова (Львів: Видавництво Старого Лева).
22. Алла Горська “Душа українського шістдесятництва”, упорядник: Людмила Огнєва (Київ: Смолоскип).
23. Ірина Іванкович “Патріярх Йосиф Сліпий і красне письменство (І том). “Сидячи на санях…”, “Антологія літературних творів, присвячених патріярхові Йосифу Сліпому (ІІ том)” (Львів: Артос, 2016).

Спеціальні відзнаки малого журі

“Наукові бібліотеки”
Марина Чебан, Микола Андрусяк “Історія історика” (Львів: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України).

Журі “Львовознавці”
Олена Крушинська “Дністер. Туристичний путівник” (Львів: Центр Європи).

Мале журі “Мовознавці”
“Українська ідентичність і мовне питання в Російській імперії: спроба державного регулювання”, упорядник: Геннадій Боряк (Київ: Кліо).

Мале журі “Економічні науки і банківська справа”
“Львів банківський”, керівник проекту Олексій Другов (Львів: Апріорі).

Мале журі “Перекладачі”
“Антологія молодої поезії США”, упорядник Тарас Малкович (Київ: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА).

Мале журі “Бізнес-партнери”
“Історія європейської цивілізації. Греція”, за редакцією Умберто Еко (Харків: Фоліо).

Мале журі “Науковці”
Григорій Понеділок, “Фізика електромагнітних явищ. Електро- і магнітостатика” (Львів: Видавництво Львівської політехніки).

Мале журі “Філософія, історія, соціологія”
Вахтанґ Кебуладзе “Чарунки долі” (Львів: Видавництва Старого Лева).

Мале журі “Громадські діячі”
Мирослав Маринович “Всесвіт за колючим дротом. Спогади і роздуми дисидента” (Львів: Видавництво Українського католицького університету).

Мале журі “Банкіри”
“Фінансова грамотність” – комплект електронних видань за загальною редакцією Тамари Смовженко (Київ: Університет банківської справи).

Мале журі “Освітяни”
“Сестра моя, Софія…”, за загальною редакцією Лариси Івшиної (Київ: Бібліотека газети “День”).

Мале журі “Літературознавці”
Леонід Ушкалов “Що таке українська література” (Львів: Видавництво Старого Лева).

Роман про... Форум видавців

Письменниця-фантастка Яна Дубинянська написала нову книгу “Свій час”

Час мінливий і водночас непорушний, він може бути спільний для всіх і для кожного “персональний”. А що якби й справді у кожного був “свій час”? Це привело б до загального процвітання чи катастрофи? Це намагалася з’ясувати Яна Дубинянська. Її роман “Свій час” вийшов друком у Видавництві Старого Лева”. Презентація роману відбудеться в суботу, 17 вересня, о 16.00 в галереї “Щось цікаве” (пл. Ринок 13, вхід з двору). Модеруватиме зустріч Маріанна Кіяновська. Вхід вільний.
“Свій час” має кілька захопливих сюжетних ліній. Події  в книзі розгортаються в різних часових та просторових межах. Книголюби із задоволенням впізнають тут улюблену книжкову подію країни і старовинне таємниче місто з кам’яними левами... А можливо, й зауважать деяких персонажів літературної тусовки. 
“Роман був задуманий у Львові під час Форуму видавців, – каже Яна Дубинянська. – Саме в ті дні, коли з часом відбувається щось химерне: можна перебувати в кількох місцях водночас або взяти й зупинити час десь у львівській кав’ярні. Отже, саме тут і зараз закладені передумови іншого, футуристичного романного виміру: світу переможеного власного, особистого часу, що невіддільний від самотності... Перші читачі наввипередки вгадували у романі реальних персонажів, широковідомих у літературоцентричних колах. Та, як каже письменник, головний герой “Свого часу”: “Героїв я люблю вигадувати сам. Вигадувати, створювати нових людей… Тому якщо ви надибали у моїй книжці когось зі своїх знайомих, то одне з двох: або я все ж десь злукавив з читачем та із самим собою, або мені вдалося переконливо вигадати”.
Яна Дубинянська – письменниця, журналістка. Народилася у Феодосії. Дитинство і шкільні роки провела в Сімферополі, закінчила Кримське художнє училище ім. М. Самокиша, а згодом – Інститут журналістики Київського нацуніверситету ім. Т. Шевченка. Працювала журналістом у провідних виданнях України, опублікувала десять романів (“Н2О”, “Глобальне потепління”, “Пансіонат”, “Сад каміння”, “Листи до полковника” та ін.). Живе у Києві.

Юрій Винничук презентує дитячу книжку

Арт-видавництво “Чорні вівці” пропонує знайти “Місце для Дракона”

Спеціально до Форуму видавців у дитячому арт-видавництві “Чорні вівці” вийшла друком повість-казка Юрія Винничука “Місце для Дракона”. Ілюстрації до неї зробила Надя Каламєєць.
Перша презентація оновленого видання дитячої книги відбудеться, сьогодні, 17 вересня, о 15.00 у Львівській обласній бібліотеці для дітей в читальному залі для дошкільників і учнів 1 – 4 класів (вул. В. Винниченка, 1).
“Що станеться, коли народові буде замало смерті змія, бо зло ним не вичерпалось? Що буде, коли він кинеться шукати й інші джерела зла? Одного дракона на всю державу замало. Де взяти ще стільки драконів, аби кожен мав кого розіп’ясти? Де взяти стільки юд, аби мали на кого перекласти провину? Коли народ не має кого проклинати – сили його підупадають. Боже! Пошли нам драконів!” (Юрій Винничук).
Дитяче арт-видавництво “Чорні вівці” – це проект Святослава Померанцева, Василя Дроняка та Христі Венгринюк. Заснований наприкінці 2015 року в Чернівцях. Фішкою видавництва є чорні овечки у кожній книжці, які вказують на рекомендований вік читача. Серед авторів, з якими співпрацюють “Чорні вівці”: Ервін Мозер (Австрія), Ейтан Борітцер, Оксана Лущевська (США), Сергій Жадан, Ольга Гаврилова, Лариса Ніцой, Анатолій Дністровий, Христина Лукащук, Ірена Карпа, Андрій Тужиков та інші. Видавництво спеціалізується на арт-буках, білінгвальній та перекладній літературі для дітей. 


Програма подій Форуму видавців у “Квартирі 35” (“Дзиґа”, вул. Вірменська, 35, 2 поверх):

17 вересня
11.00 – Презентація першої феміністичної книги для підлітків “Бути Мною”.
Учасники: Стронґовський Ілля, Процук Анна.
13.00 – 154-та Перша поетична кава від Кав’ярні Кульчицького.
Учасники: Ірванець Олександр, Андрухович Юрій, Романюк Роман, Мимрук Олександр, Матюша Павло, Майборода Тетяна, Строкань Юрій, Кулінич Коля, Євич Жора, Давиденко Тетяна, Єфіменко Тарас, Баландін Федір.
14.00 – Презентація антології прози “12” угруповання “Свідки слова”.
15.00 – Презентація прозових книг Марини Єщенко “Поговори зі мною” і Сергія Демчука “Тіні на сходах”. Модератор: Вітяк Юрій.
16.00 – “50 відсотків рації” та 100% Бойченка. Модератор: Лілія Шутяк.
17.00 – Презентація книги українською “Не відпускай мене” Кадзуо Ішігуро.
Учасники: Андрухович Софія, Гайдучик Назар, Йориш Оксана. Модератор: Стасіневич Євген.
18.00 – Неформальна презентація “Перехожих” Богдана Логвиненка. Модератор: Андрій Бондар.
19.00 – Остання гастроль Зенона. Учасники: Строкань Юра, Кулінич Коля.
20.30 – Неформальна творча зустріч авторів видавництва “Люта справа”.

18 вересня
14.00 – Дискусія “Коли мине 5 років”. Учасники: Вовченко Анна, Степаненко Олена, Шувалова Ірина, Калитко Катерина.
18.00 – “Концерт на 7 голосів”. Учасники: Банько Марія, Гусейнова Олена, Калитко Катерина, Ківа Ія, Кисельчук Тетяна, Стахівська Юлія, Половко Богдан.
15.00 – “Мапи ідентичності”. Учасники: Коломійчук Богдан, Яценко Петро, Вдовиченко Галина, Яніцька Ірина.
16.00 – Дикий Захід – поетичні читання. Учасники: Лаюк Мирослав, Микитюк Остап, Шийчук Андрій, Карп’юк Василь.
20.00 – Презентація збірки “Поезія Леоніда Репети. З вибраного”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8277 / 1.7MB / SQL:{query_count}