Історія непідробної любові

Кіноклуб Олега Яськіва і кав’ярня-галерея “Штука” запрошують на перегляд фільму “Сіль землі”

З початком осені людина розправляє крила. Після відпочинку або ж просто сповільнення життя готується до польоту. Новий робочий цикл, новий навчальний рік, нові очікування на зміни в особистому житті і в житті країни… Нелегке щоденне життя спонукає до високих мрій. Отак би злетіти над землею і охопити поглядом всю її велич, красу та різноманітність, розчинитися в повітрі, стати частиною планети, кожного її куточка, кожної людини!
У так званій нагірній проповіді Христос звертається до своїх учнів такими словами: “Ви сіль землі. Якщо ж сіль втратить силу, то чим зробиш її солоною?..”
Сьогодні у Кіноклубі, що в кав’ярні-галереї “Штука” на Котлярській, 8, о 18.30 дивитимемося чудовий фільм видатного режисера сучасності Віма Вендерса “Сіль землі”.  Ця робота відзначена призом екуменічного журі Каннського кінофестивалю –“Сезаром” за кращий документальний фільм і призом глядацьких симпатій Міжнародного кінофестивалю у Сан-Себастьяні. “Сіль землі” повертає нам відчуття польоту, призабуте з дитинства, розчиняє в мільйонах людей інших культур, стирає бар’єри, що відділяють нас від відчуття єдності та неповторності світу.
Фільм, який Вендерс зробив спільно з бразильським режисером Джуліано Сальгадо, розповідає про творчість та філософію видатного фотографа сучасності Себастіана Сальгадо. Навіть у наш час розвитку талантів людини цей митець віднайшов своє унікальне місце на олімпі історії: його фотографії ніби віддзеркалюють голос землі та людини. Його дії показують людству шлях до виживання в умовах глобальних та локальних загроз. Його філософія – органічна і переконлива, тому що він втілює її у життя, переплавляє власне его в суспільне чи природне благо.
Понад те, Себастіан Сальгадо надзвичайно цікава та цілісна особистість. Разом із Вендерсом ми ніби проживаємо частину його життя, сповненого справжніх пригод, небезпечних подорожей, ризикових зйомок, самовідданої та непідробної любові до природи і людини.
А ще, що дуже важливо, цей фільм про нас, надто часто байдужих до чужого горя, про історію людства, яка складається з божевільних воєн та насильства, а могла б і повинна бути історією гармонії та єдності, про те, як лікувати зранену людську душу.
“Сіль землі” – неймовірно візуально красивий фільм з насиченою думкою у кожному кадрі, кожній фотографії. Якщо ви покладетеся на волю авторів, обірвете нитки, які прив’язують вас до землі, то обов’язково полетите… Обов’язково!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8666 / 1.54MB / SQL:{query_count}