Топ-10 книг львів’янкам у відпустку

Сезон літніх відпусток відкрито. І рано чи пізно на пляжі, в горах чи деіде виникне питання, а що ж робити, коли прийшов час відпочивати власне від роботи? Читати! “Львівська Пошта” підготувала добірку книжок для львів’янок, що збираються на відпочинок

фото: Галина Сафроньєва, "Книгарня Є"

Ерік-Еммануель Шмітт “Дитя Ноя”

Пізнавальна повість про малолітнього хлопчика Жозефа, якого врятував у часи Голокосту отець Понсо, не залишить байдужим жодного читача. Через біблійного персонажа Ноя автор влучно проводить паралелі з отцем Понсо. Відчувається особливий трепет, коли французький письменник описав прив’язаність дитини до рідної мами: “Не питайте мене, якою була моя мама: хіба можна описати сонце?” Якщо прослідкувати, то у спадщині автора чимало невеликих за обсягом книжок, де головними героями є діти, проте це книги не зовсім для дитячої аудиторії. Ерік-Еманнуель Шмітт відомий в Україні завдяки новелі “Оскар і рожева пані”, тому пропонуємо читачкам ознайомитися ще з таким творінням автора.

Елізабет Ґілберт “Їсти, молитися, кохати”

Головна героїня – письменниця Ліз – точно навчить правильно їсти, молитися і кохати. У Ліз все у житті пішло шкереберть, але як лікувати себе, як не подорожами. Читачкам ця книга принесе не тільки відчуття задоволення, але певне відновлення. І коли ж ще ознайомлюватися з подібними книгами, як не у час відпустки? Заочно разом з Ліз побуваєте у трьох країнах: Індії, Італії та Індонезії. А може, й самі захочете туди помандрувати і спробувати їсти, молитися, кохати? І не забудьте переглянути фільм за мотивами книги з неперевершеною Джулією Робертс.

Софія Андрухович “Фелікс Австрія”

Історія про панянок зі Станіславова для справжніх пані зі Львова. Життя як самообман – це про одну з героїнь. Слабка і сильна фізично, проте хто з них стійкіший морально. Відповідь за вами. Читачки будуть зацікавлені і тим моментом, хто ж є Феліксом, яка його роль. Кінець роману не є однозначним, проте відкритий фінал дає простір для роздумів. І уважно подумайте після прочитання книги про стовбури, які міцно переплітаються і не дають розвиватися один одному. Читайте книгу і збирайтеся на спацер!

Маргарет Мітчелл “Звіяні вітром”

Про роман, що отримав Пулітцерівську премію, вже є досить стереотипів. Але більшість бачила фільм, проте не тримали у руках книги, тому і виходить, що це ще одна історія про кохання. Почитайте цей роман і зрозумієте, що лінія кохання тягнеться через усю книгу, але варто звернути увагу, як змінюється суспільно-політичне тло, як нівелюються певні цінності. У романі зображена американка ХІХ століття, що руйнує уявлення про жінку тодішнього часу. Історичні події Громадянської війни У США між Півднем і Північчю, роль справжньої леді, майбутнє після війни… Цікаво? Скарлет О`Гара ще неодноразово здивує вас. Через обсяг книга не зовсім поміститься у дорожні валізки, бо прийдеться пожертвувати декількома сукнями, але електронний варіант книги доступний. Якщо ж ви завершите читання роману ще до закінчення відпустки і не будете розуміти розв’язки, то радимо прочитати продовження цієї історії “Скарлет” від іншої американської авторки Александри Ріплей. 

Регіна Бретт “Бог ніколи не моргає”

50 уроків, які змінять твоє життя. Книга складається з 50 есе, головним героєм яких є сама авторка. Власний досвід письменниці викладений на сторінках не для того, щоб вилити своє, а щоб навчити інших. Якщо не знаєте, як вчинити у певній ситуації, то ви точно знайдете відповідь у Регіни Бретт. Ця книжка про сльози і сміх, життя і смерть. Якщо читачки відчують, що і самі мають чимало історій, то така книга американської журналістки може стати лейтмотивом до написання власних текстів. Читайте, щоб вчитися!

Джоджо Мойєс “До зустрічі з тобою”

Це не типова романтична історія. Луїза і Вілл кожен у своєму світі мають все, щоб жити. І коли героїня вибирає лише дорогу прямо, не маючи жодних запитань, елементарних виборів “або”, то головний персонаж поставив собі складне питання: жити чи померти. І Вілл вибирає свій варіант. Шість місяців він вчив її жити ефективно і ефектно, а вона намагалася, щоб він хотів елементарно бути у цьому світі. Якщо ви мали певні думки про евтаназію або ж не мали жодного уявлення, що ж таке свідома смерть хворої людини, то обов’язково покладіть до валізи цю книжку. Незважаючи на сльози, відчуття жаги до життя гарантовано. Британська письменниця написала продовження до цього бестселера, а з 7 липня вийде у прокат фільм за мотивами книжки. Тому після прочитання “До зустрічі з тобою” знатимете, як провести вечір першого робочого дня після відпустки – кіно. 

Діана Сеттерфілд “Тринадцята легенда”

Дитяча назва і зовсім недитяча історія для прихильниць книг з інтригою. Ця книжка – поєднання детективу і вікторіанського роману. Кожна читачка буде нетерпляче перегортати сторінки, щоб дізнатися, куди поділася “Тринадцята легенда” у збірці Віди Вінтер. І разом із Маргарет Лі буде писати і досліджувати біографію популярної письменниці Вінтер. Ким є Віда Вінтер: Аделіною чи Еммеліною? Справжня відповідь вас вразить. Попереджаємо, що історія захоплює, кілька сюжетних ліній точно не дадуть вам сумувати, а персонажі розповіді постійно триматимуть у напрузі. Читайте та відпочивайте!

Дзвінка Матіяш “Історії про троянди, дощ і сіль”

Українська авторка у назві книги поєднала різні речі, але їх об’єднує людське життя. Важко уявити людину, що не дарувала чи не отримувала троянд, не чекала дощу чи не мокла під ним або не додавала дрібку солі, не відчувала на собі солених крапель після важкої праці чи спекотного дня. Наївне письмо Дзвінки Матіяш відкриває серію героїв, які є водночас звичайними і особливими. Історії про брата Заїку, а ще ікона Богородиці на велосипеді – такі епізоди не забуваються. Спокійне буденно-святкове чтиво підходить для будь-якого відпочинку. Легкий стиль письменниці + життєві історії = насолода для читачок.

Гарпер Лі “Убити пересмішника”

Моторошне слово “убити” не має налякати читачів цієї шедевральної книжки. Історія маленької дівчинки Всевидько зовсім не є дитячою. Головна героїня розповідає про свою сім’ю у час, коли світ заполонила расова дискримінація. Її батько Аттікус, адвокат, захищає “кольорових” людей у судах, коли “біла” сторона звинувачує їх у всіх земних гріхах. Американська письменниця наївно і абсолютно по-дитячому подає страхітливу реальність, тому читачкам буде легко збагнути історичні передумови “чорно-білої” боротьби і зрозуміти, на кому все ж таки відбивалися наслідки такої ворожнечі. І тільки після прочитання книжки і пережиття усіх сюжетних перипетій читачі подумають над фінальною фразою Аттікуса: “Більшість людей хороші, коли їх нарешті зрозумієш”. Книга “Убити пересмішника” має продовження, тому після відпустки шукайте геніальну авторку Гарпер Лі та її витвір “Іди, вартового постав”.

Анастасія Вінник “Коли повертається веселка”

Для прихильниць щасливих завершень, так званих хепі ендів, цей роман ідеально складе компанію на час відпочинку. Книжка української авторки не має хронологічної послідовності, тому читачам потрібно особливо уважно слідкувати за розділами і самостійно відносити їх до певного хронотопу.  Історія журналістки Тані безсумнівно завоює увагу, адже окрім різних ліній у сюжеті змодельовано складне і завжди актуальне питання: батьки і діти. Візьміть до рук цю книгу і разом з головною героїнею спробуйте побачити веселку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8612 / 1.61MB / SQL:{query_count}