Перемога з першої спроби

Сценарій Марисі Нікітюк визнали найкращим на конкурсі ScripTeast Award, який проводять під час Каннського кінофестивалю

фото: Ігор Савиченко
Українська сценаристка Марися Нікітюк здобула перемогу в десятому конкурсі ScripTeast Award ім. Кшиштофа Кешльовського за найкращий сценарій із Центральної та Східної Європи. Конкурс триває під час Каннського кінофестивалю. Її сценарій “Коли падають дерева” посів перше місце з-поміж восьми проектів. 
“Це дуже радісна подія особисто для мене і для проекту фільму загалом. Хоча це й велика відповідальність. Україна вперше взяла участь у програмі ScripTeast, і перемога мого сценарію, сподіваюсь, розпочала гарну традицію для українських авторів та режисерів”, – сказала Марися Нікітюк під час отримання нагороди.
Загалом у програмі взяли участь 11 проектів з Польщі, Румунії. Литви, Болгарії, Словаччини, Грузії та України. Консультативна рада в складі Сенді Ліберсон, Саймона Перрі, Манфреда Шмідта, Антоніо Саури, Даріуша Яблонського та кураторів навчальної програми ScripTeast Тома Абрамса і Крістіана Рота обрали серед них найкращий.
“Цьогорічна нагорода присуджується сценарію з неймовірним кінематографічним потенціалом. П’янке суцвіття персонажів і наративів, зіткане, щоби створити надзвичайний світ – водночас страшний, чарівний, чуттєвий та захопливий і завжди дуже справжній. Письменницька уява блискуче грає на сторінках сценарію, і ми з нетерпінням чекаємо екранного втілення цього авторського бачення”, – пояснили свій вибір члени журі.
Окрім  статуетки, сценаристка отримала 10 тисяч євро на виробництво фільму. Почати зйомки кінострічки “Коли падають дерева” планують в серпні цього року, а глядачі зможуть побачити її вже у 2017-ому.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9732 / 1.53MB / SQL:{query_count}