Після гніву обов’язково настає мир

У рамках всеукраїнського туру гурт Vivienne Mort презентував у Львові міні-альбом Rosa

Весна цього року є знаковою для українського інді-рок-гурту Viviеnne Mort. Адже саме в цей час на світ з’явився їх міні-альбом Rosa. Тур на його підтримку стартував 2 квітня, а вже 15 квітня в приміщенні Еvent Hall “Kіно” гурт презентував його львів’янам. Очікували його і самі музиканти, і численні шанувальники їхньої творчості. 
За доволі коротку історію існування гурт здобув довіру численних поціновувачів, і на це є кілька причин: сповнені глибокого змісту тексти, сміливий стиль виконання, сильний емоційний голос вокалістки, незвична близькість між артистами та глядачами на концертах. За п’ять років Viviеnne Mort встиг видати два міні-альбоми – Essentuki LOVE і “Готику”, акустичний Filin та повноформатний Teatr Pipino. Свіже творіння гурту – Rosa – вийшло на cd, невдовзі його можна буде знайти й на вінілових платівках.
Окрім того, Vivienne Mort стане хедлайнером першого дня Міжнародного етно-джазового фестивалю “Флюгери Львова”. Його можна буде почути 6 травня у дворику ратуші. 
Чим же особливий найновіший міні-альбом музикантів? Перш за все тим, що в ньому вони вдосталь поекспериментували. У записі платівки були використані нові для звучання гурту інструменти, зокрема орган, записаний вночі у приміщенні готичного костелу. Загалом компіляція складається із семи композицій, послухати які можна на офіційному сайті гурту. Кажемо наперед: не поспішайте з висновками щодо почутого – альбом не похмурий, як може видатися на перший погляд! У середньовічній католицькій секвенції, яку музиканти вдало замаскували у одній з композицій, авторка пісень Дана Заюшкіна передбачає день гніву: “Dies irae, dies illa solvet saeclum in favilla (буквально – “День гніву, день цей, звільнить із праху покоління”). Але це  попередження, бо після гніву обов’язково настає мир. І в таке можуть повірити не лише слухачі Vivienne Mort…

Міні-альбом Rosa – це те, що допомагає учасникам Viviеnne Mort пережити і прожити війну. Кожен із нас робить це по-своєму: хтось пише гнівні пости на Facebook, з’ясовує, хто винен і має понести покарання, а вокаліста і авторка пісень обрала інший шлях – вона творить концептуальну музику, яка нагадує її шанувальникам, що всі ми однієї крові. Ми існуємо поруч, але не разом: нас розділяють конфесійні стереотипи, територіальні (захід-схід), культурні. Точніше ми самі звужуємо свій простір, не розуміючи, що перебуваємо в однаково скрутному становищі, а тому краще обійнятися і триматися разом. 
Фанати й музичні критики з моменту появи нового міні-альбому навперебій шукають різноманітні символічні значення його назви. Дана Заюшкіна пояснює, що для неї Rosa – це троянда миру: “Вона народжує сьогоднішній день і все живе. Кожен обирає свою пелюстку. Кожен сам обирає, у що йому вірити, що сповідувати. Ми обираємо сторони і створюємо протидію. Ми – різні пелюстки, але через стеблину до нас тече одна єдина кров. Наше коріння – у небі. Я не злякаюся, коли ти станеш мною, і не захочу відібрати твоє життя, бо сама хочу жити”, – пояснює авторка пісень. 
Співачка ніколи не думала, що в нашій країні буде війна. Їй, мирній і зосередженій на глибоких особистісних переживаннях, важко зрозуміти, що треба приймати якусь одну зі сторін. Вона воліє обіймати кожного, тому й мріє про троянду миру.
“Я хотіла б передати дещо важливе і, здається, ще ніколи не була такою сміливою. Мені і страшно, і радісно водночас. Ми присвячуємо цей альбом всім, хто прагне миру та любові, і ці прагнення женуть їх уперед”, – каже Даніела. І признається, що ідея троянди миру дуже стара: і Христос, і Будда, і Ганді розповідали про такі ідеї краще за Vivienne Mort. Проте гурт не нав’язує жодної релігії чи філософської системи.  Їм просто цікаво дискутувати із шанувальниками, чи такі ідеї мають право на життя, чи ж наразі видаються цілковитою утопією.
Як би там не було, але львівська презентація альбому Rosa зібрала чимало слухачів, які захоплено слухали і підтримували гурт Vivienne Mort під час виступу. “Ми ж недарма зустрілися сьогодні”, – резюмувала солістка зі сцени. 
І справді недарма – після концерту її ще довго не відпускали шанувальники, а вона обіймала всіх і кожного. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8158 / 1.56MB / SQL:{query_count}