Не їдете до моря? Воно приїде до вас!

У Львові відкриють виставку “Одеська засмага” фотохудожника Сергія Гуменюка

Львівському глядачеві буде представлена виставка світлин одеського фотомитця Сергія Гуменюка – “Одеська засмага”. Її урочисте відкриття відбудеться 25 березня о 19.00 у арт-кавярні “Квартира 35” (м. Львів, вул. Вір­менська, 35).
Автор давно експериментує з альтернативними методами друку своїх робіт, використання яких робить його твори цікавішими, а творчі задуми  – переконливішими. Нема ніякої таємниці в тому, що кожен художній твір і сюжет у візуальному мистецтві потребує свого розміру, своєї техніки виконання та своєї подачі.
Роботи, представлені в експозиції, різняться сюжетами: тут і вражаючі краєвиди Одещини та етнічні нариси, і натюрморти, і  ню, однак їх об’єднує непоясниме відчуття рукотворності, магія того, що кожен твір живе своїм життям, яке дав йому майстер і ласкаве південне сонце.
Фотографії виконані в техніці ціанотипія на акварельному папері, тоновані.
Ціанотипія (cyanotype) – сонячний друк, старий спосіб монохромного фотографічного друку, який давав відбитки блакитного відтінку. Винайдено цей спосіб у 1842 році англійським фізиком та астрономом сером Джоном Гершелем майже відразу після винаходу дагеротипії. Процес відбувається за рахунок того, що лимонно-аміачне залізо і червона кров’яна сіль з’єднуються, утворюючи емульсію, що вбирається у верхній шар паперу, а при потраплянні на неї сонячного світла через негатив папір забарвлюється у колір берлінської блакиті, який залишається на папері. Зараз використовують багато матеріалів, але найкращі зображення виходять на звичайному акварельному папері, не обробленому ніякими хімічними речовинами. Ще одна цікава властивість цих фоторобіт – вони неповторні й існують лише в єдиному примірнику!

Сергій Гуменюк народився  в 1974 році у Львові. З 1994 року живе та працює в Одесі.
Здобув медичну та економічну освіту. Активно займається громадською діяльністю. Фотографією захопився у шкільні роки, художньою – після переїзду до Одеси.  Працює та експериментує з різними техніками, в тому числі нетрадиційними. Сюжети для своїх проектів обирає різні: від жанрових і соціальних до фактур та абстракцій. Друкується в пресі, у тому числі іноземній. Постійно бере участь у колективних виставках і конкурсах, провів низку персональних та кураторських проектів.  Деякі роботи зберігаються в  іноземних музеях фотографії та приватних колекціях. Автор близько 20 персональних виставок.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8387 / 1.54MB / SQL:{query_count}