“12 розгніваних чоловіків”

Кав’ярня “Штука” і Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд драми Сідні Люмета, яка займає сьому позицію у списку найкращих фільмів за версією IMDB

Моїм великим переживанням щотижня стає турбота про те, щоби кожен вечір у Кіноклубі став подією у вашому житті. Нехай малою, але незабутньою. Тоді це буде подією і для нашого міста, і для українського культурного простору, який ми разом створюємо. Тож за вибором фільму завжди стоїть щось більше, ніж просто добре кіно. Стоять теми, про які можемо говорити, і серця, які можемо хвилювати.
Сьогодні о 18.30 у кав’яр­ні-галереї “Штука” (вул. Кот­лярська, 8) дивитимемось “12 розгніваних чоловіків”. Це не просто класичний фільм – він із тих, які назавжди за­лишаться в історії кіно. У його випадку надвисокі місця в галереї слави, світових рейтингах справедливо виправдані.
Мистецтво єдності місця та дії, лаконічності та довершеності діалогів, характерності персонажів та мінімалізму декорацій, стислого хронометражу та досконалої камери виявлені у шедеврі Сідні Люмета вповні.
Сценарна історія фільму відома і класична: група присяжних, незнайомих і випадково зібраних чоловіків повинна винести рішення і засудити звинуваченого хлопця до смертної кари. Всі докази начебто переконливі, люди втомлені і хочуть іти по домівках, вертатися до свого звичного життя. Хвилинна справа – і життя знову матиме звичний плин. Але саме ці хвилини, коли вага одного слова гравітаційно зростає до світоглядно-філософського вибору, і стають найважливішими у житті справжньої людини… Саме в такий момент украй нелегко зупинитися і залишитися людиною гуманною та рішучою водночас.
Вас захопить драматичне дійство, ви перейметесь проблемами цих чоловіків, які насправді є моделлю суспільства (будь-якого, і нашого також). Ба більше, ви мимоволі станете тринадцятим учасником цієї пригоди і змушені будете й собі давати відповіді на складні запитання: чи може людина своїм словом вирішувати долю іншого, а чи власний комфорт важливіший за безпеку іншого? Чи можна змінювати думку і стояти на своєму, навіть коли весь світ проти тебе, а лише надія на правду з тобою? Чи достатньо уваги ти приділяєш найріднішим? Чого більше у твоєму серці – любові чи егоїзму… Багато питань порушує цей фільм. Ще більше виникне “за його мотивами”. Тому що справжнє мистецтво – це пробуджувати в людині її духовну природу або ж не давати їй згаснути під гнітом матеріальних і політичних обставин. “12 розгніваних чоловіків” саме такий фільм – потрібний кожній людині, кожному поколінню, кожному народу.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7922 / 1.54MB / SQL:{query_count}