Подорожі... в книгах

Письменник Тарас Прохасько розповість, чому важливо час до часу покидати власну зону комфорту

фото: Києво-Могилянська Бізнес Школа
Книгарня “Є” (просп. Свободи, 7) і Видавництво Старого Лева запрошують львів’ян і гостей міста в четвер, 26 листопада, о 18.00 завітати на зустріч з Тарасом Прохаськом. Кожна розмова з цим письменником – унікальна нагода подивитися на звичні речі глибше й чесніше. Своїми текстами і роздумами (що б це не було – дорослі тексти чи книжки для дітей, переклади чи авторські колонки) він завжди заворожує, допомагає зрозуміти, пізнати, відчути. 
Цієї осені у Видавництві Старого Лева вийшло одразу дві книжки, до яких має неабияку причетність Тарас Прохасько: третя і заключна частина “кротячої епопеї” “Як зрозуміти козу”, яку він написав разом із Мар’яною Прохасько, та переклад із польської  роману “Схід” Анджея Стасюка. З цієї нагоди автор вирушив у невеликий літературний тур. Уже встиг зустрітись із читачами в Києві, Дніпропетровську, Кіровограді, Вінниці, а опісля Львова завітає ще й до Тернополя.
Попри те що переклад роману Анджея Стасюка “Схід” і “кротяча епопея” “Як зрозуміти козу” розраховані на читачів різного віку, в цих книжках багато спільного. І мовиться не лише про причетність до них Прохаська, а найперше – про подорожі та пошук порозуміння. Це тексти про нову географію, мову, реальність. Анджей Стасюк, вирушаючи в “найскладнішу і найнеймовірнішу подорож свого життя”, прагне знайти точки порозуміння між європейською людиною і жителями Китаю чи Монголії, відкриває для себе “дивних східних людей” з іншого боку, вивчає мову їхнього тіла, поведінку, звичку одягатися. Український переклад Тараса Прохаська органічно доповнює Стасюкові пошуки нових світів, спробу подолати “страх Сходу і зневагу Заходу”.  
Маленькі герої книжки Тараса і Мар’яни Прохаськів “Як зрозуміти козу” також вирішують покинути  зону комфорту задля пізнання нових земель. Жителі Букового лісу вперше у житті попри страх і ризик вирушають у мандрівку морем, знаходять новий острів і знайомляться з його дивними мешканцями – козами. Книжка ця – про важливість розширення горизонтів у нашому житті, про порозуміння. У перших двох книжках маленькі герої досліджували, “Хто зробив сніг”, і проводили детективне розслідування, “Куди зникло море”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7966 / 1.54MB / SQL:{query_count}