Львівське видання ввійшло до каталогу “Білі круки”

“Війна, що змінила Рондо” стала однією з 200 кращих у світі дитячих книжок

Книга “Війна, що змінила Рондо” від творчої майстерні “Аґрафка” (Романа Романишин, Андрій Лесів), яка вийшла друком у Видавництві Старого Лева, ввійшла до одного з найпрестижніших світових книжкових каталогів – “Білі круки” (The White Ravens). Про це повідомила дослідниця дитячої літератури Середньої та Східної Європи, представниця Internationale Jugendbibliothek, Interna­tional Youth Library Катя Вібе. 
Теми, які порушуються у “Війні, що змінила Рондо” – гострі й актуальні для України, тож важливим є той факт, що книжка ця не залишилася поза увагою світової громадськості. Цього року вона ввійшла до числа переможців конкурсу Bologna Ragazzi Award 2015, здобувши спеціальну відзнаку журі в категорії “Нові горизонти” (NewHorizons). “Війну, що змінила Рондо” вже переклали словацькою та французькою, на черзі – китайський, польський та корейський переклади. Книга розповідає про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, але торкається кожного і на всіх залишає шрами... Про те, що ми всі разом можемо збудувати “машину світла” і навчитися співати попри все лихе. Тоді навіть найтендітніші істоти зможуть протистояти війні. 
Міжнародний каталог “Білі круки” (The White Ravens) – це перелік 250 найкращих дитячих книжок із більш ніж 40 країн світу, який виходить щороку з 1996-го. Відбір проводять серед книг, що надходять з усього світу до Мюнхена в Міжнародну молодіжну бібліотеку (International Youth Library, IYL). Найкращі видання формують ТОП-перелік. Серед критеріїв оцінки: літературний стиль і дизайн, універсальність теми, новаторські художні рішення. Каталог “Білі круки” вважають одним із ключових орієнтирів у світі дитячої та підліткової літератури.  Цього року він зібрав 200 найменувань книг 36 мовами з 55 країн світу. Огляд усіх 200 видань доступний на сайті ijb.de. Друковану версію каталогу “Білі – круки 2015” представлять під час цьогорічного книжкового ярмарку у Франкфурті. Урочиста презентація відбудеться 15 жовтня в Дитячому книжковому центрі. А на Болонському дитячому книжковому ярмарку 2016 року всі 200 книг будуть виставлені на стенді Міжнародної молодіжної бібліотеки.
До слова, книжки Видавництва Старого Лева в каталозі The White Ravens уже втретє: в 2012 році сюди ввійшла книга  “Казка про Старого Лева” Мар’яни Савки, яку ілюстрував Володимир Штанко, а в 2014-ому – “Хто зробить сніг” Тараса і Мар’яни Прохаськів. Вже утретє до The White Ravens потрапляють книжки, оформлені творчою майстернею “Аґрафка”: у 2012 році до світового каталогу дитячої літератури ввійшла народна казка “Рукавичка” (“Навчальна книга – Богдан”), а в 2013-ому – “Іван Франко. Ріпка”. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8380 / 1.54MB / SQL:{query_count}