Танцюристи, які досягли вершини віртуозності

Знаменитий ансамбль танцю імені Павла Вірського їде до нашого міста з ювілейним концертом

фото: Євгеній Кравс (2)
Цього року Національний заслужений академічний ансамбль танцю України імені Павла Вірського святкує 110-річчя з дня народження свого легендарного засновника – видатного українського танцюриста і хореографа Павла Павловича Вірського. Відтак з нагоди ювілею колектив вирушив у тур містами України. В рамках таких масштабних гастролей 20 жовтня о 19.00 знаменитий на увесь світ український танцювальний ансамбль завітає й до Львова. Концерт відбудеться на сцені Львівської опери. 
Національний ансамбль танцю України імені Павла Вірського – це 100 надзвичайно сильних, професіональних, енергійних та харизматичних артистів. Їхня майстерність, оригінальна інтерпретація народного танцю змусили аплодувати їм увесь світ. Хто вже побував на концертах цього колективу, тому здається, що вершини віртуозності він уже досягнув, проте щоразу готує для публіки нові номери. От і 20 жовтня привезе до Львова оновлену програму – динамічну та витончену фольклорно-хореографічну виставу, від якої перехоплює дух.
“Гастролі Україною, виступи для свого народу – це найкращі та найцікавіші для нас гастролі! – каже генеральний директор, художній керівник Національного ансамблю танцю України імені Павла Вірського, Герой України, народний артист, лауреат Шевченківської премії, професор, академік Мирослав Вантух. – На жаль, такі гастролі, які охоплювали б усю нашу країну, за 24 роки незалежності України відбувалися не так уже й часто… Для порівняння: у США ми були вже понад десять разів, по три місяці щоразу, і щоразу в залах не було де яблуку впасти. Коли їздимо світом, то завдяки нам світ дізнається, що таке Україна. А зараз я звернуся до українців: “Хто не знає, що таке Україна, – подивіться концерт Ансамблю імені Павла Вірського!”

Як уже мовилося, за кордоном виступи танцюристів викликають захоплення. Про це свідчать чисельні відгуки з подякою артистам. “У мене просто не вистачає слів, аби передати свої почуття та емоції. Я не можу знайти слів для опису їх майстерності, – ділиться враженнями від виступу Анна Кисельгоф у матеріалі для The New York Times. – Людство ще не придумало таких слів захоплення і задоволення, які дарує цей ансамбль глядачам у всьому світі”.

Національний заслужений академічний ансамбль танцю України імені Павла Вірського відлічує свою історію з 1937 року. Його засновниками були Павло Вірський та Микола Болотов. З 1980-го колективом керує Мирослав Вантух. В репертуарі ансамблю – старовинні й сучасні танці різних областей України, а також танці народів світу. Ще за радянських часів колектив успішно гастролював по всьому світу: Китай, В’єтнам, Польща, Великобританія, Франція, Австрія. Світову гастрольну традицію продовжив і в роки незалежної України. Загалом артисти побували з концертами у 75 країнах світу. Їхній майстерності, унікальному національному колориту аплодували стоячи у США й на Кубі, в Італії та Греції, в Швейцарії та Японії. Ціна квитків на концерт Ансамблю імені Павла Вірського на сцені Львівської опери – від 90 до 390 грн. Продаж – на сайті gastroli.ua, а також у касах міста.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8513 / 1.55MB / SQL:{query_count}