Історія життя Сімони де Бовуар

Кіноклуб Олега Яськіва і кав’ярня-галерея „Штука” представляють біографічну драму Ілана Дюрана Коена “Коханці кафе де Флор”

Стосунки між чоловіком та жінкою можуть бути різними: мелодраматичними і меркантильними, мученицькими і фатальними, сліпими і порожніми. Їхні еталони мистецтво зображує останні кілька тисяч років. Обговорюючи різні види стосунків, ми часто сміємося, інколи плачемо, але шукаємо для себе приклади найбільш зворушливі й непересічні.
Як ви вже напевно здогадалися, сьогодні о 18.30 у кав’ярні-галереї „Штука” (вул. Котлярська, 8) дивитимемося кіно про стосунки. Фільм “Коханці кафе де Флор” – це історія про життя двох видатних людей, які стали інтелектуальними та естетичними голосами кількох поколінь європейців. Без Сімони де Бовуар і Жан-Поля Сартра сьогодні важко уявити не лише гуманітарні програми університетів чи розмови молодіжних компаній у вечірніх кафе, але й запеклі дискусії між феміністками і традиціоналістами. Унікальний за формою союз цих двох видатних філософів та письменників став відображенням духовних поривань повоєнної Європи та підґрунтям до студентської революції 1968 року.
У цьому прекрасному біографічному фільмі акцент дещо зміщений у бік Сімони де Бовуар. Тож маємо насамперед фільм про непересічну Жінку, про справжнє життя, сповнене нестримних мрій, безкомпромісного нонконформізму, боротьби за свободу особистості і статі. І якщо Жан-Поль Сартр – один із батьків та ідеологів екзистенціалізму, то Сімона де Бовуар створила сучасну жінку. І якщо Коко Шанель одягла цю жінку, Бріджит Бардо зіграла на екрані, то власне Сімона де Бовуар дала їй крила незалежності – від соціальних стереотипів, статевих забобон, чоловічого насильства, соціальної дискримінації. Книги Сімони де Бовуар, особливо “Друга стать”, видавали мільйонними накладами, які перевищували наклади її друга і чоловіка Жан-Поля Сартра, не кажучи вже про інших відомих філософів того часу.
Ще цікавішим від книг цієї унікальної жінки є її життя, в якому вона довела правдивість своєї філософії. Непростий шлях, помережаний болями, боротьбою за особисту свободу та вільну любов, скандалами, епатажем, сльозами і втратами, надав її філософській та письменницькій творчості переконливості, а сотням тисяч жінок додав сили для звільненого життя у новій якості.
Жан-Поль Сартр постає у фільмі ще багатограннішою особистістю, аніж може скластися враження з його філософії. Складні та захопливі стосунки між ним і Сімоною де Бовуар є справжнім кінематографічним екшном, з яким автори фільму успішно дали собі раду. Впевнений, що багато жінок впізнають себе у деяких лініях цих історичних і знакових для нашої епохи стосунків між чоловіком та жінкою!
Ба більше, фільм вийшов глибоким і атмосферним, як гарна і розумна жінка, про яку мрієш. А Париж 30 – 60-их років минулого століття – саме таким, яким його любимо ми у своїх мріях та снах: затишним і бурхливим, прогресивним і відкритим для талантів. В орбіті головних героїв точними мазками зображені і Альбер Камю, і Франсуа Моріак, і Андре Мальро, і Нельсон Олгрен та багато інших інтелектуалів і просто цікавих людей.
Одне слово, “Коханці кафе де Флор” – це справжній розкішний подарунок гурманам літератури, філософії, соціології та кіно. Проте найголовніше, що він для тих, що не перестають дивуватися невичерпній глибині стосунків між Чоловіком та Жінкою…

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8023 / 1.55MB / SQL:{query_count}