Жінка є високим даром для чоловіка

Кіноклуб Олега Яськіва і кав’ярня-галерея “Штука” запрошують на перегляд фільму “Невинний” Лукіно Вісконті

Сьогодні о 18.30 у кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) відбудеться чергова зустріч Кіноклубу Олега Яськіва. Цього разу дивитимемось “Невинного” – останній фільм італійського майстра Лукіно Вісконті. Ця кінострічка є екранізацією роману одного з найяскравіших представників декадансу Габріеле Д’Аннунціо.
Лукіно Вісконті – геніальний майстер декорацій життя. Жоден з інших режисерів не умів так високо піднести красу деталей, рухів, облич та вчинків і переконати, що кіно – це простір шляхетності незалежно від того, яких тем воно торкається. Його творчість – одна з вершин у відображенні дивовижних сплетінь стосунків між чоловіком та жінкою, людиною та владою, митцем та світом.
Стосунки між чоловіком і жінкою – одна з найважливіших та значущих драм у житті людини. Адже дотягнутися до філософських чи релігійних вершин думки може не кожен. А тема кохання, чи ще ширше – спів­існування чоловіка та жінки, повсякденно присутня, до неї легко доторкнутися. Це створює ілюзію легкості, жертвами якої стають більшість тих, що легковажать справжністю і жагою, жертовністю і уважністю.
Непередбачуваність (і передбачуваність) драматургії стосунків чоловіка і жінки – найкраща декорація для побудови власної історії. Не впевнений, що чужий досвід, навіть освячений тисячолітньою історією, в чомусь допомагає. Але безсумнівним є те, що культура додає натхнення та сил любити і достойно жити.
У “Невинному” режисер обмежується інтимною драмою, що набуває універсальних розмірів. Ув’язнює глядача у красивих камерних координатах вікторіанської епохи і не випускає з їх полону, аж поки не зрозуміємо, що жінка є високим даром для чоловіка, а чоловік приречений блукати у лабіринті її прекрасних таємниць. Лише час до часу відволікаючись на війни, футбол і анекдоти за гальбою пива…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8953 / 1.53MB / SQL:{query_count}